Subota 28.11.2009.
19:17
Vestionline, Sportservis A

Vaterpolisti Partizana ubedljivi u Budvi

Vaterpolisti Partizana pobedili su domaću Budvu ubedljivim rezultatom 9:3 (3:0, 3:2, 2:0, 1:1) u prvom kolu grupe C Evrolige.

Prvih nekoliko minuta nije bilo golova, a potom je Partizan predvođen Andrijom Prlainovićem došao do ubedljive prednosti već posle prve četvrtine - 3:0.

Unastavku meča viđena je još ubedljivija igra Beograđana, koji su u jednom trenutku imali maksimalnih šest golova razlike - 8:2.

Istina, treba reći da su igrači Budve u nekoliko navrata pogodili prečku i stativu, pa je mreža golmana Partizana Slobodana Soroa mirovala čitavih 12 i po minuta.

Najbolji u timu Partizana bio je Andrija Prlainović sa pet golova, dok je Duško Pijetlović postigao dva. Kod Budvana, po jednom su se upisali Vjekoslav Pasković, Marino Franičević i Petar Trbojević.

Vojvodina dočekuje Mladost

Trener vaterpolista Vojvodine Dejan Stanojević izjavio je da njegov tim u utakmicu Evrolige protiv Mladosti iz Zagreba mora da uđe bez straha.

"Pritisak postoji, ali onaj pozitivan. Ne treba da trošimo reči o Mladosti. Dakle, gledamo samo sebe, svoju igru i ako odigramo kako znamo bićemo zadovoljni. Ova ekipa nije iskusna u ovom rangu ali je već odigrala nekoliko jakih utakmica, tako da jedva čekamo meč", rekao je Stanojević.