0
Sreda 03.11.2010.
12:10

Prvi poraz odbojkašica na SP

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Japana rezultatom 3:1, po setovima 28:26, 29:27, 18:25, 27:25 u meču petog, poslednjeg kola prve faze takmičenja na Svetskom prvenstvu.

Naša selekcija je osvojila drugo mesto u grupi A sa devet poena. Srpska reprezentacija je još ranije obezbedila plasman u drugi krug takmičenja na SP u Japanu u koji će preneti pet poena. Japan, Srbija, Poljska i Alzir igraće u drugoj fazi takmičenja u grupi E sa selekcijama Rusije, Južne Koreje, Turske i Kine.

Japan i Rusija će imati po šest poena, Srbija i Južna Koreja po pet, Poljska i Turska po četiri, a Peru i Kina po tri boda.

Srbija je povela 2:1, ali su domaće odbojkašice preokrenule na 4:2. Japanke su dobrom igrom do prvog tehničkog tajm-auta stekle prednost od 8:5. Srbija je u većem delu prvog seta imala minus od tri poena, ali je naša selekcija u finišu ovog dela meča zaigrala angažovanije i uspela da izjednači na 16:16. Izabranice Zorana Terzića uspele su dobrim servisom i odličnim blokom da preokrenu rezultat i da povedu 24:22. Naša selekcija nije iskoristila dve set-lopte, a Japanke su povele 25:24. Domaće odbojkašice su posle velike borbe dobile prvi set 28:26.

Alžir 5 0 5 0:15 5

Srbija je na početku drugog seta povela 5:1. Naša selekcija je držala prednost od dva do tri poena, ali su Japanke smanjile na 10:9. Srpske odbojkašice držale su prednost u većem delu drugog seta, ali su Japanke maksimalnim zalaganjem stigle do izjednačenja, 21:21. Domaće igračice kažnjavale su svaku grešku srpskog tima i povele 22:21. Srbija je u finišu preokrenula rezultat, a naša reprezentacija je propustila tri set-lopte. Japan je iskoristio prvu set-loptu i ovaj deo meča dobio rezultatom 29:27.

Naša selekcija je povela 3:1 na početku trećeg seta, ali je Japan preokrenuo rezultat i serijom 4:0 poveo 5:3. Međutim, posle nekoliko rezultatskih preokreta Srbija je stigla do 10:7. Međutim, naše odbojkašice s strpljivom igrom dobile treći set 25:18.

Japanke su ušle angažovanije u četvrti set i povele 8:5 do prvog tehničkog tajm-auta. Japanke su posle serije grešaka srpskog tima povele 16:12, ali je naša selekcija izjednačila na 16:16. Domaće odbojkašice su povele 19:16. Srbija je serijom 4:1 izjednačila na 20:20. Srpkinje su povele 24:22, a nisu uspele da iskoriste dve set-lopte. Japan je iskoristio drugu meč loptu, a četvrti set je pripao domaćinu 27:25.