0
Subota 09.10.2010.
19:08

Odbojkaši poraženi od Kube u trileru

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva, koje se održava u Italiji.

Srbija je večeras u polufinalu SP u Rimu poražena od Kube rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 25:17, 31:29, 22:25, 16:14.

Kuba će u finalu igrati sa pobednikom meča između Italije i Brazila, koji je na programu kasnije večeras, dok će se Srbija sa poraženim iz ovog duela boriti za bronzanu medalju. Meč za treće mesto biće odigran sutra od 17,00 sati, dok je finale na programu od 21,00 čas.

Srbija je već na početku prvog seta stekla prednost od dva poena, ali je Kuba do prvog tehničkog tajm-auta preokrenula rezultat i povela 8:7. Naša selekcija je serijom 5:2 povela 12:10, ali je Kuba i na drugi tehnički tajm-aut otišla s vođstvom 16:15. Izabranici Igora Kolakovića uspeli su servisom i odličnim blokom da povedu 20:18. "Orlovi" su zadržali prednost i prvi set dobili rezultatom 25:22.

Obe selekcije igrale su sigurno na početku drugog seta, ali je Kuba posle perioda dobre igre povela 10:6. Srbija je smanjila na 10:8, ali su naši reprezentativci napravili nekoliko grešaka i dozvolili rivalu da stigne do 13:8. Kuba je sigurnom igrom uspela da ubedljivo dobije drugi set 25:17.

Odbojkaši Srbije su na početku trećeg seta napravili nekoliko grešaka, što je Kuba iskoristila i povela 4:2. Naši protivnici su držali prednost od dva poena, ali su "orlovi" uspeli da preokrenu rezultat zahvaljujući odličnoj igri Miljkovića. Naša selekcija je u finišu seta povela 21:19, ali su Kubanci uspeli da izjednače. Potom se igralo poen za poen, a naša selekcija je propustila tri set lopte. Međutim, Kuba je iskoristila treću set loptu i ovaj deo meča dobila rezultatom 31:29.

Srbija je povela 3:2 u četvrtom setu, ali je Kuba preokrenula na 4:3. Naša selekcija je do prvog tehničkog tajm-auta povela 8:5. Kubanci su serijom 5:2 izjednačili na 10:10. "Orlovi" su ponovo stekli dva poena prednosti, koju držali do rezultata 20:18. Srbija je uspela u finišu da boljom igrom dobije četvrti set rezultatom 25:22.

Naši odbojkaši su u poslednjem, petom setu prvi stigli do prednosti od dva poena (5:3). Kubanci su odličnim servisom Leona napravili seriju od 5:2 i poveli 8:7. Naši rivali su poveli 10:8 posle nekoliko sumnjivih sudijskih odluka, ali su Srbi serijom 3:0 ponovo stekli prednost od 11:10. "Orlovi" su imali i 13:11, ali je Kuba iskoristila drugu meč loptu i zasluženo je stigla do 16:14 i konačne pobede.

Bugari sedmi na SP

Muška odbojkaška reprezentacija Bugarske osvojila je sedmo mesto na Svetskom prvenstvu, koje se održava u Italiji.

Bugarska je danas u meču za sedmo mesto na SP savladala Nemačku 3:0, po setovima 26:24, 25:24, 25:21.

Francuska je osvojila 11. poziciju, pošto je danas pobeidla španiju 3:1, po setovima 25:17, 25:23, 16:25, 25:21.