0
Sreda 09.05.2012.
20:05

Poraz od Bugarske na startu kvalifikacija za OI

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Bugarske u Sofiji na prvom meču kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre.

Bugarska uz podršku publike ubedljivo pobedila Srbiju

Izabranici Igora Kolakovića izgubili su od domaćina turnira sa 3:0, po setovima 25:22, 25:16 i 25:23. Utakmica je trajala 84 minuta, a odigrana je u dvorani "Armejac" pred oko 12.000 gledalaca.

Bugarskoj je to bio drugi trijumf, jer je prvog dana takmičenja pobedila Sloveniju sa 3:0. Španija je danas slavila protiv Slovenije maksimalnim rezultatom, a upravo Španije igra protiv Srbije naredni meč, u četvrtak od 16.30 sati.

Greške našeg tima omogućile su Bugarima da se odvoji na 13:9, a od domaćin je od tada samo povećavali prednost. Ipak, naš tim se primakao na 23:20, ali je to bilo sve u prvom setu 25:22. Bugari su odlično otvorili drugi set i poveli su sa 8:3, što je bila razlika koju naši odbojkaši nisu uspeli više da sustignu 25:16.

U trećem setu viđena je značajno bolja igra naše reprezentacije, koja je doprinela vođstvu od samog starta. Srbija je preko odlično smišljenih napada povela sa 6:3, ali su Bugari uz pomoć sudija uspeli da priđu na poen zaostatka, a potom preokrenu na 8:6. Srbija je uspela da se primakne na 19:17, potom i na 23:22, ali domaćin je iskoristio drugu meč loptu za konačan i ubedljiv trijumf.