0
Sreda 16.11.2011.
09:28 >> 12:45h

Odbojkašice izgubile od Dominikanki

Srpske odbojkašice doživele su šesti poraz na Svetskom kupu u Japanu, pošto su u devetom kolu izgubile od Dominikanske republike sa 3:2, po setovima 14:25, 19:25, 25:23, 25:22 i 15:12, posle 107 minuta igre, pa su izabranice Zorana Terzića tako osvojile jedan bod.

Srbija će u desetom kolu igrati protiv Argentine, već u četvrtak, 17. novembra od 10.20 časova po našem vremenu.

Srbija je pretrpela šesti poraz u Japanu, u meču koji je po svemu imao sasvim neobičan tok, ali i konačan ishod. Posle prva dva seta činilo se da će izabranice Zorana Terzića ostvariti maksimalnu pobedu, da bi potom nedostatak koncentracije i povećan broj grešaka u završnicama preostala tri seta doneo pobedu Dominikanskoj republici.

Povele su Dominikanke na startu meča sa 2:0, a Srbija preokrenula na 4:3. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Srbiju, a onda je usledila serija od 6:0 za vođstvo od 14:7. Na drugom tehničkom tajm-autu je bilo 16:8, da bi Srbija prvi set završila sa 25:14.

U drugom setu, Srbija je povela sa 2:0 i posle izjednačenja na 2:2, serijom 5:0, Srbija stiže do velike prednosti. Na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:5, a na drugom 16:12. U finišu, Srbija je rutinskom igrom stigla do 25:19 i 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta doneo je vođstvo Dominikanki od 7:1, odnosno 8:4. Izjednačila je Srbija na 9:9, a potom i na 14:14, pa povela sa 17:16. Dominikanke su sa dva vezana poena ponovo povele, da bi Srbija stigla do nove prednosti kod rezultata 21:20, a zatim i 23:21. Tada su Dominikanke napravile fantastičnu seriju od četiri uzastopna poena za konačnih 25:23 i 2:1 u setovima.

Dominikanke su odlično počele i četvrti set i povele sa 3:1 i 8:6. Srbija je izjednačila na 8:8, a Dominikanska Republika ponovo povela sa 10:8, da bi usledilo novo izjednačenje od 10:10. Srbija je na drugom tehničkom tajm-autu imala prednost od dva poena (16:14), a zatim i 19:17, ali su Dominikanke izjednačile na 20:20, a posle 21:20 za Srbiju, serijom 4:0 stigle do tri set lopte. Iskoristile su drugu za 25:22 i 2:2 u setovima.

Na startu petog, odlučujućeg seta, Dominikanska republika je povela sa 3:0, pa 6:3 i 9:4. Srbija je smanjila na 9:7, pa izjednačila na 10:10. Dominikanke su sa četiri uzastopna poena stigle do četiri meč lopte, iskoristile treću za 15:12 i 3:2 u setovima.

Terzić: Nije ispoštovan dogovor

"Da bi tim igrao kako treba, mora da poštuje mnogo toga u terenu: pre svega da se bori za svaku loptu, da se poštuje protivnik i dogovor koji se napravi pre utakmice. Mi smo danas to uradili vrlo dobro u prva dva seta", kazao je Terzić i istakao da je posle dobijena prva dva seta reprezentacija Srbije sasvim promenila odnosom prema igri i protivniku.

"Posle toga imali smo jedan period igre koji je rezultatski bio loš, ali koji nije došao kao posledica velike promene u igri Dominikane, nego kao posledica našeg totalno drugačijeg odnosa u terenu što smo se dogovorili pre utakmice", rekao je Terzić.

Selektor Srbije je rekao da se nada da su reprezentativke "nešto naučile" iz toga.

"Kada ekipa počinje da igra kako hoće, i kada se ne poštuje sve što bi trebalo, rezultat je takav kakav jeste. Ja se nadam da su igračice naučile nešto iz ove utakmice i da im se ubuduće to više neće ponavljati", rekao je Terzić.