Četvrtak 22. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Četvrtak 25.08.2011.
13:22 >> 17:55h
Vestionline, Beta A

Odbojkašice Srbije pobedile Rusiju

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Rusiju sa 3:1 (20:25, 17L25, 21:25, 21:25) u drugom kolu završnog turnira svetskog Gran prija.

Druga pobeda odbojkašica u Makau - Jovana Brakočević

Srbija je u meču Grupe A izgubila prvi set, ali je dobila sledeća tri i zabeležila drugu pobedu na turniru.

Odbojkašice su u prvom kolu pobedile Kinu sa 3:2, a sutra popodne igraju protiv Tajlanda. Izabranice selektora Zorana Terzića se praktično nalaze pred plasmanom u polufinale.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Jovana Brakočević sa 25 poena, dok su Sanja Malagurski, Jelena Nikolić i Milena Rašić zabeležile po 13. U poraženom timu najbolja je bila Natalija Gončarova sa 25 poena.

"Moramo da budemo zadovoljni kada pobedimo jednu ovakvu ekipu. Zaista smo odigrali dobru utakmicu. Praktično smo obezbedil plasman u polufinale Gran prija", rekao je Terzić posle meča i dodao da je situacija sada lakša, jer sutra protiv Tajlanda može da odmori neke igračice.

"Možemo da se spremimo za ono što nas očekuje u polufinalu i da se nadamo da ćemo te dve utakmice za medalje odigrati bar na ovakvom nivou", rekao je Terzić.

Odbojkašica Srbije Nataša Krsmanović priznala je da nije očekivala da će pobediti Rusiju.

"Ko bi se ovome nadao. Još sam pod utiskom. Počeli smo utakmicu loše, ali preokrenuli smo i zaslužno smo pobedili Rusiju. Sutra dobijamo Tajland i onda idemo u polufinale gde ćemo videti ko nas čeka", rekla je Krsmanovićeva.

U polufinale će se plasirati po dve najbolje ekipe iz grupe.

U Grupi B takmiče se Japan, SAD, Brazil i Italija.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 25.08.2011. 14:50
Браво, свака част, одлична игра!
Ponedeljak 05.09.2011. 07:53
bravo za najlepse i najbolje srpske odbojkasice sveta.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online