1
Subota 18.06.2011.
20:10

Odbojkaši Srbije poraženi od Finske u pet setova

Najbolji odbojkaši Srbije poraženi su od Finske sa 3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 20:25, 15:11) u Tampereu, u drugom meču 4. kola Svetske lige.

Dva teška meča za odbojkaše Srbije u Tampereu

Prvi set protekao je u izjednačenoj igri. Finci su vodili do pred kraj seta, da bi Janić i Stanković preokrenuli i doveli Srbiju do 23:22. Tada su Finci zatražili tajm-aut posle kojeg je Oivanen izveo dva fantastična skraćena servisa koji su im doneli set loptu, kasnije pretvorenu u poen.

Publika u Tampereu kao da je u drugom setu gledala reprizu prvog jer se rezultat kretao na gotovo isti način, a Finci su ponovo u finišu bili za nijansu koncentrisaniji.

Izabranici Igora Kolakovića shvatili su u pauzi dva seta da će se ako ovako nastave vratiti kući sa teškim porazom, pa su krenuli angažovanije da igraju, posebno prilikom prijema lopte.

Kao rezultat bolje igre, došlo je smanjenje prednosti (25:22) Finske na 2:1. Četvrti set pokazao je pravo lice Srbije koja je sa 0:2 došla do petog, ali su u njemu briljirali Finci na mreži, posebno Lehtonen i na kraju su Kolakovićevi izabranici ipak poraženi sa 15:11.

Miko Oivanen je bio najbolji u pobedničkom timu sa 22 osvojena poena, dok je Oli Kunari ostvario 18. Anti Sitala je meč završio sa 16 poena. Kod Srbije, istakao se Miloš Nikić sa 16 poena, Marko Podraščanin je imao 14, Tomislav Dokić 13, a Saša Starović i Dragan Stanković po 12 poena.

Odbojkaši Srbije su dan ranije u prvom meču pobedili Finsku takođe u pet setova 3:2.

Srbija posle četvrtog vikenda ima polovičan skor pobeda i poraza (4-4), dok su Finci došli do druge pobede, uz šest poraza.

EL: Novi trijumf odbojkašica Srbije nad Francuskinjama

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Sen Dijeu domaću selekciju Francuske rezultatom 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 26:24) u drugoj utakmici četvrtog vikenda A grupe Evrolige.

Srpkinje su tako došle do drugog trijumfa nad Francuskinjama, pošto su slavile pobedu i dan ranije rezultatom 3:0 (25:21, 25:21, 25:18).

Izabranice selektora Zorana Terzića narednog vikenda odmeriće snage sa državnim timom Španije na domaćem terenu.

Srbija posle četiri vikenda Evropske lige u A grupi ima maksimalan skor pobeda i poraza (8-0).

Španija ima polovičan skor (4-4), Francuska ima tri trijumfa i pet poraza, dok je ekipa Grčke ubedljivo poslednja sa samo jednom pobedom i sedam poraza.