0
Petak 03.06.2011.
22:48

Odbojkaši izgubili od Finske, odbojkašice pobedile u Španiji

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Finske sa 3:1 (25:27, 26:24, 25:20, 27:25) u prvom meču drugog kola grupe C Svetske lige.

Finci iznenadili srpske odbojkaše u 'Pioniru'

Tokom prvog vikenda Svetske lige izabranici Igora Kolakovića su u Argentini zabeležili polovičan učinak, dok su Finci protiv Portugala izvukli samo bod.

Od početka pa do sredine prvog seta vodila se izjednačena borba, u nekim trenucima poen za poen, ali je Srbija uspela da se odvoji i dođe do nekoliko set lopti. Ipak, Finci su se vratili, usledila je neizvesna završnica, ali su naši odbojkaši osvojili set sa 27:25.

Velika borba nastavila se i u drugom setu, ali je selekcija Finske bila ta koja je slavila u tom delu igre i sa 26:24 izjednačila u setovima, a naredni set dobila ubedljivije sa 25:20 i povela sa 2:1 u setovima.

I četvrti set je bio neizvestan, ali su Finci ponovo na razliku osvojili set i došli do iznenađujuće pobede 27:35.

U ekipi Srbije najviše poena je doneo Saša Starović-21, Nikola Kovačević je osvojio 12, a Podraščanin 10. Kod Finaca je najbolji bio Miko Oivanen sa 26 poena, Hitanene je osvojio 15, a Anti Sitala 14.

Drugi meč Srbija i Finska igraju u subotu, takođe u "Pioniru" od 20 časova.

Maksimalna pobeda odbojkašica u Španiji

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je treću uzastopnu maksimalnu pobedu u Evropskoj ligi. Srbija je večeras u Las Palmasu, u prvoj utakmici II vikenda A grupe, savladala Španiju rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 26:24, posle 87 minuta igre.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Brakočević sa 16 poena, dok je Rašić zabeležila 12. U poraženoj ekipi najbolja je bila Kolar sa 13 poena.

Srbija i Španija će drugu utakmicu II vikenda odigrati u subotu od 19,00 časova. Naša selekcija drži prvo mesto na tabeli sa devet bodova.