0
Sreda 15.12.2010.
22:15

Pobeda i plasman Vojvodine, poraz Radničkog u LŠ

Odbojkaši NIS Vojvodine plasirali su se u osminu finala GM Kapital Kupa izazivača, posle pobede u "zlatnom setu" nad ekipom Dukle u Liberecu u revanš meču šesnaestine finala, dok su odbojkaši Radničkog Kredi banke iz Kragujevca poraženi su na svom parketu od ekipe Kai Turela sa 3:1 u okviru Lige šampiona.

Odbojkaši Radničkog Kredi banke iz Kragujevca poraženi su na svom parketu od ekipe Kai Turela rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:27, 25:19 i 25:14 u 4. kolu B grupe Lige šampiona 2011.

Radnički Kredi banka će u 5. kolu B grupe ugostiti Bre banku lanuti Kuneo iz Italije. Utakmica će biti odigrana u dvorani "Jezero" 05. januara od 18,00 časova.

U drugoj utakmici 4. kola B grupe, Noliko Mazeik je još u utorak u Belgiji savladao Bre banku lanuti Kuneo, za koji igra Nikola Grbić, sa 3:1, po setovima 25:22, 15:25, 25:18 i 25:23.

Radnički je tako ostao bez pobede i posle četiri utakmice, dok Kai Turel ima skor 2-2. Noliko je prvi sa tri pobede i porazom, koliko ima u Kuneo.

Odbojkaši NIS Vojvodine plasirali su se u osminu finala GM Kapital Kupa izazivača, posle pobede u "zlatnom setu" nad ekipom Dukle u Liberecu u revanš meču šesnaestine finala.

Česi su večeras pobedili sa 3:0 (25:23, 31:29 i 25:19), dok je Vojvodina prošle nedelje u Novom Sadu slavila sa 3:1. Po pravilima takmičenja pobednika ne odlučuje set količnik, nego dodatni "zlatni set" koji se igra do 15 poena. U tom delu igre Novosađani su slavili sa 15:13 i tako izborili nastavak takmičenja.

NIS Vojvodina će u osmini finala Gm Kapital kupa izazivača igrati protiv Posojilnice iz Blajburga, iz Austrije. Prva utakmica je na programu 04. i 06. januara u Prevljama, u Sloveniji, gde Posojilnica igra kao domaćin, dok ce revanš meč biti odigran u Novom Sadu 11. i 13. januara.

TENT bez plasmana posle "zlatnog seta"

Odbojkašice TENT iz Obrenovca nisu uspele da se plasiraju u osminu finala Kupa CEV, iako su večeras u Istanbulu savladale Bešiktaš rezultatom 3:1 22:25, 25:23, 25:23 i 31:29 u revanš meču osmine finala.

Bešiktaš je u prvom meču slavio identičnim rezultatom pa se pristupilo "zlatnom setu". Obrenovčanke su upravo poklekle u "zlatnom setu" koji su izgubile sa ubedljivih 15:7.