0
Četvrtak 04.11.2010.
22:43

Makabi nadigrao Partizan

Košarkaši Partizana mts poraženi su u Beogradu od ekipe Makabija rezultatom 67:54 (23:10, 8:12, 20:15, 16:17) u meču trećeg kola grupe A Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Oliver Lafajet sa 11 poena, dok su Raško Katić i Džejms Gist ubacili po devet. Kod gostiju, najbolji je bio Džeremi Pargo sa 17 poena, dok je Lior Elijahu dodao 13.

Himki je juče pobedio Kahu Laboral 64:60, dok je Žalgiris bio bolji od Prokoma 74:68. Žalgiris, Makabi, Kaha Laboral i Himki su ostvarili po dve pobede i poraz. "Crno-beli" imaju jedan trijumf i dva neuspeha, dok je Prokom poslednji sa sva tri poraza. Partizan će u narednom kolu, 10. novembra od 19,15 časova igrati u gostima sa Prokomom.

Partizan je u meč ušao oslabljen neigranjem Jana Veselog, koji je imao upalu tetive leve šake. Neigranje Češkog košarkaša osetilo se u sastavu Partizana, koji je izuzetno loše ušao u večerašnji meč. Makabi je na početku prve četvrtine iskoristio seriju grešaka Partizana i poveo 8:2. Prve poene za Partizan i svoje prve u "crno-belom" dresu postigao je Džejms Gist. "Crno-beli" su nastavili sa lošom igrom, a Makabi je već u šestom minutu stigao do 18:2. Domaći su igrali loše u napadu, a gosti su brzim kontrama kažnjavali svaku grešku domaćih igrača. Partizan je zaigrao angažovanije u finišu prve četvrtine i smanjio prednost gostiju na 23:10.

Makabi je prve poena u drugoj četvrtini postigao posle više od dva minuta igre, ali Partizan to nije iskoristio da smanji zaostatak. Gosti su u 14. minutu stekli prednost od 15 poena (27:12). "Crno-beli" nisu uspeli od 11. do 15. minuta da postignu nijedan poen. Domaći su posle nešto angažovanije igre u 16. minutu smanjili na 27:17. Izraelski klub nije realizovao nekoliko napada, ali su gosti prvih 20 minuta rešili u svoju korist rezultatom 31:22.

Obe ekipe su napravile nekoliko grešaka na početku treće četvrtine, a i Partizan i Makabi postigli su samo po četiri poena za prvih pet minuta igre (26:35). Gosti su serijom 5:0 poveli 40:26, a onda su nekoliko minuta držali prednost od 14 poena.

"Crno-beli" su u 28. minutu smanjili prednost gostiju na 45:34, ali su gosti do kraja treće četvrtine ponovo stigli do vođstva od 14 poena (51:37). Izraelci su trojkama na početku poslednje četvrtine povećali prednost na 56:39, ali je Partizan serijom 13:4 u 36. minutu smanjio na 60:52. Makabi je ponovo trojkom poveo 63:52. Gosti su do kraja meča sigurnom igrom uvećali prednost i zasluženo su stigli do pobede.