0
Nedelja 31.10.2010.
21:25

NLB: Partizan u Ljubljani poražen u drami

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Ljubljani od ekipe Olimpije rezultatom 75:73 (12:20, 14:17, 19:19, 30:17) u poslednjem meču petog kola Jadranske (NLB) lige.

Partizan je mnogo bolje ušao u utakmicu u novoj dvorani "Stožice" i brzo je stekao solidnu prednost, koju je održavao do samog finiša utakmice. Međutim, opuštanje, greške i promašaji u poslednjoj deonici su otvorili prostor Olimpiji za veliki preokret.

Domaćin je uspeo da nadoknadi velikih "-14" i prvi put povede na meču dva minuta pre kraja meča. Posle toga je u nervoznoj penal završnici bio precizniji i vratio se na čelo tabele zajedno sa Hemofarmom.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vlado Ilievski sa 18 poena, dok je Kevin Pinkni dodao 17. U poraženoj ekipi najbolji je bio Dušan Kecman sa 18 poena, dok je Dragan Milosavljević ubacio 10.

Trener Partizana Vlada Jovanović istakao je nedostatak rotacije u finišu kao jedan od uzroka poraza od Olimpije.

"Nismo dobro odgovorili na njihovu agresivniju odbranu, a i u 35. minutu smo ostali bez rotacija na pozicijama jedan i pet. Nismo dobro odgovorili na njihovu agresivniju odbranu. Izlaskom Lafajeta i Katića minutaža na pozicijama se produžila pojedinim igračima. Džavaji taj kontinuitet nije mogao više da odigra u intenzitetu koji je bio potreban", rekao je trener "crno-belih" posle meča.

Cibona je ranije danas savladala Zagreb 87:77. Ekipu pobednika je očekivano predvodio Bojan Bogdanović sa 23 poena, Pašalić je dodao 17, Radošević i Zubčić po 14, a Stijepčević 11 poena. U ekipi Zagreba najbolji je bio Simon sa 17, Kasun je dodao 16, Mulaomerović 15, Renfro 11, a Žorić 10 poena uz 8 skokova.

Juče je odigrano četiri meča 5. NLB lige, a najznačajnija je bila pobeda Hemofarma na gostovanju Cedeviti 97:89 (28:25, 19:13, 25:29, 25:22), dok je u petak Crvena zvezda doživela peti poraz od gostiju iz Zadra rezultatom 89:76 (23:18, 22:15, 21:20, 23:23)