Petak 01.10.2010.
20:01

Dženkins presudio Hemofarmu

Košarkaši Hemofarma nisu uspeli da se plasiraju u treće, poslednje kolo kvalifikacija za Evroligu.

Hemofarm je večeras na svom terenu savladao Albu 78:73 (21:23, 16:17, 18:13, 23:20) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Evroligu. Nemački klub je prošao dalje, pošto je u prvom duelu slavio s 73:67.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Džerom Džordan sa 16 poena, dok je Milan Mačvan dodao 15. Kod gostiju, najbolji je bio Džulijus Dženkins sa 22 poena, dok je Alen Derik ubacio 12. Marko Marinović je postigao devet poena i imao pet skokova i tri asistencije, dok je Tadija Dragićević imao pet poena i tri skoka.

Alba će u trećem, poslednjem kolu kvalifikacija igrati protiv ekipe Spiru iz belgijskog grada šarlroa. Belgijski klub je u dva meča bio bolji od Uniksa. Spiru je u prvom meču pobedio 75:69, dok je danas poražen u Rusiji 75:71. Pobednik ovog meča igraće u grupi B Evrolige sa Olimpijakosom, Realom, Unikahom, Lotomatikom i Brose basketom.

Nemački klub je od početka meča imao prednost, a gosti su posle bolje igre prvu četvrtinu dobili rezultatom 23:21. Hemofarm je na početku druge četvrtine serijom 9:0 stigao do 30:23. Alba je zaigrala angažovanije i uspela da u 16. minutu izjednači na 30:30. Ekipe su se do kraja prvih 20 minuta smenjivale u vođstvu, ali su gosti na poluvreme otišli s vođstvom 40:37.

Nemačka je ekipa održala prednost od dva do tri poena početkom treće četvrtine, ali su domaći u 25. minutu poveli 48:44. Alba je serijom 7:0 preokrenula rezultat i povela 51:48. Domaći su u poslednji deo meča ušli s vođstvom 55:53. Vrščani su početkom poslednje četvrtine poveli 60:55, a četiri minuta pre kraja domaći su poveli 72:63. Hemofarm je dva minuta kasnije imao i plus 10 (78:68). Alba je smanjila na 78:70, a onda je Dženkins pogodio "trojku" četiri sekunde pre kraja i zasluženo svoj tim odveo u poslednji krug kvalifikacija za Evroligu.