0
Ponedeljak 06.09.2010.
18:48

Amerikanci ubedljivo do četvrtfinala SP

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, koje se održava u Turskoj.

Amerikanci su danas u osmini finala savladala selekciju Angole rezultatom 121:66 (33:13, 32:25, 26:18, 30:10). Amerikanci će u četvrtfinalu u četvrtak, 9. septembra igrati sa pobednikom meča između Rusije i Novog Zelanda, koji je na programu kasnije večeras.

Najefikasniji u selekciji SAD bio je Čansi Bilaps sa 19 poena, dok su Kevin Durant, Erik Gordon i Rudi Gej ubacili po 17. U selekciji Angole najbolji je bio Žoakim Gomes sa 21 poenom, dok je Felizardo Ambrosio dodao 12.

Amerikanci su već u prva dva napada stekli prednost od 5:0. Afrikanci su smanjili na 5:4, ali su Amerikanci brzo stigli do 12:4, a u šestom minutu već je bilo 22:7. Aktuelni olimpijski šampioni nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i atraktivnom igrom prvu četvrtinu dobili su 33:13.

Izabranici Majka Križevskog nastavili su sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, a prednost Amerikanaca rasla je iz minuta u minut. Afrička selekcija je pokušala da se suprotstavi raspoloženim igračima iz NBA lige, a pogotovo Durantu, ali im to nije polazilo za rukom. Amerikanci su prvih 20 minuta dobili rezultatom 65:38.

Slična igra viđena je i u trećoj četvrtini, a reprezentativci Angole nisu mogli da zaustave raspoložene Amerikance, koji su u poslednji deo meča ušli s vođstvom 91:56. Nekoliko minuta kasnije već je bilo 101:61. Afrikanci su se praktično predali, a Amerikanci su iskoristili priliku da do kraja meča zabeleže ubedljivu pobedu.