0
Sreda 18.08.2010.
20:10 >> 20:43h

Košarkaši poraženi posle osam pobeda

Muška košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras od selekcije Kanade rezultatom 62:58 (10:14, 24:13, 22:11, 6:20) u drugom kolu Akropolis kupa u Atini.

Najefikasniji u našem timu bio je Stefan Marković sa 10 poena, dok je Novica Veličković dodao devet. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Denem Braun sa 22 poena.

Naša selekcija je sinoć pobedila Sloveniju 82:81, a Srbija će sutra igrati u poslednjem kolu protiv Grčke.

Srbija je ušla nešto lošije u meč, ali je prvu četvrtinu dobila rezultatom 14:10. Kanada je briljirala u drugoj četvrtini, a svaku grešku srpskog tima kažnjavala je brzim kontrama. Kanađani su na poluvreme otišli s vođstvom od 34:27.

Naša selekcija je u trećoj četvrtini postigla poene tek u petom minutu ovog dela meča, a Kanađani su došli do vođstva od čak 53:29. Izabranici Dušana Ivkovića zaigrali su angažovanije u poslednjoj četvrtini i dosšli do minusa od 12 poena (58:46). Srbija je u poslednja tri minuta pojačala odbranu, ali nije uspela da spreči zaslužen poraz.

Za Srbiju u večerašnjem meču nisu igrali Nenad Krstić i Nemanja Bjelica. Ovo je bio prvi poraz naše selekcije posle osam uzastopnih pobeda na pripremama za Svetsko prvenstvo u Turskoj.

Srbija - Kanada 58:62 (14:10, 13:24, 11:22, 20:6)

Srbija: Kešelj 8, Tepić, Milosavljević 2, Paunić 4, Teodosić 2, Marković 10, Savanović 4, Raduljica 8, Rašić, Perović 6, Veličković 9, Mačvan 5.
Kanada: Anderson 6, Kepkej, Bel 3, Baknor, Braun 22, Famutimi, Olinik 1, Durnekemp 2, Sejkr 3, Šeferd 12, Kendal 8, Entoni 5