0
Sreda 30.01.2019.
19:46 >> 22:13h

Partizanova nada razvejana u poslednjoj sekundi (VIDEO)

"Crno-beli" ostali bez šansi za plasman u četvrtfinale Evrokupa pošto su izgubili od litvanskog Ritasa u pretposlednjem, petom kolu drugog kruga sa 78:77 (30:28, 14:12, 20:17, 14:20).

MN Press
Pogodak koji je presudio Partizanu

Partizan: N. Janković, Pejdž 6 (1-6 za tri), Si 13 (3-3), Marinković 11 (3-7), Zagorac 5 (1-1), Renfro 11 (1-5), S. Janković 7 (1-3), Lendejl 14, Gagić 8, A. Nikolić 2. Nisu igrali: Veličković, Pecarski. Trener: Trinkijeri.

Ritas: Sirvidis 3 (1-2), Kramer 10 (1-2), Stipčević 12 (2-5), Parahuski 22 (10-11 za dva), Sili 7 (0-2), Ehodas 3, Bendžijus 21 (5-9), Butkevičijus (0-2). Nisu igrali: Pilauskas, Normantas, Girdžijunas, Blazevic. Trener: Adomaitis.

Zvezdi je u Francuskoj protiv Limoža preprečen put ka četvrtfinalu u samoj završnici, a Partizan je poklekao i surovije. Kada je najefikasniji igrač utakmice Parahuski izbacio loptu ka košu, do kraja su bile ostale dve desetinke. Pogodio je, a trebalo ga je mnogo bolje sačuvati budući da je u celoj utakmici promašio samo jednom u šutu za dva poena (10-11).

Njegov koš je značio da "crno-beli" nemaju više nikakvu šansu da se domognu prva dva mesta u grupi koja vode među osam najboljih. Ići će na megdan Albi u poslednjem kolu bez takmičarskog naboja, koji ostaje u Ritasovom dvorištu. Litvanski tim dočekuje Monako. Ko pobedi u tom meču, pridružiće se nemačkom viceprvaku.

Prvo kolo: Ritas - Partizan 80:74, Alba - Monako 83:74. Drugo kolo: Monako - Ritas 75:70, Partizan - Alba 78:66. Treće kolo: Partizan - Monako 68:72, Ritas - Alba 86:94 (produžetak). Četvrto kolo: Monako - Partizan 68:71, Alba - Ritas 87:85. Peto kolo: Monako - Alba 61:75, Partizan - Ritas 77:78. Šesto kolo: Alba - Partizan (5. februar), Ritas - Monako (6. februar).

77:78 - Parahuski dve desetinke pre kraja pogađa za pobedu.

77:76 - Na deset sekundi do kraja pogađa Lendejl. Ritas uzima tajm-aut za poslednji napad.

75:76 - Marinković je doveo Partizan u vođstvo, ali je bio uspešan zatim i Parahuski. Do kraja su 42 sekunde.

Poslednji minut

39`: 73:74 - Partizan je prokockao priliku da povede. Lendejl je primio loptu loše pa se od njegovog kolena odbila u aut, a na drugoj strani Sili je dao jedno od dva slobodna bacanja.

Do kraja 1:55 - 73:73

37`: 70:73 - Trojka Sija primakla je Partizan i na -3.

35`: 67:71 - Partizan se serijom 6:0 primakao na četiri poena zaostatka.

31`: 57:67 - Partizan je u poslednju četvrtinu krenuo tako što je S. Janković neometen promašio za tri poena, a Parahuski je postigao koš pod prekršajem pa je iskoristio i dodatno slobodno bacanje.

30`: 57:64 - U poslednji minut je Partizan ušao tako što je Marinković još jednom hteo da se proslavi pogotkom za tri poena. Rano je proćerdao napad "crno-belih". Usledilo je 4:0 za Ritas.

29`: 57:60 - Marinković je dognao rivala s dve uzastopne trojke.

MN Press
Marinković na meču s Ritasom

28`: 50:60 - Ritas je imao i dvocifrenu prednost.

27`: 49:57 - Partizan nema celishodne napade. U poslednjem su za tri poena jedan za drugim promašili Marinković i Pejdž.

23`: 44:52 - Posle mnogo grešaka na obe strane nešto je ućario Ritas i to pogotkom za tri poena. Trinkijeri zove tajm-aut.

21`: 43:46 - u nastavku prve poene za Partizan, a i svoje postiže Pejdž. Bila je to trojka.

Počelo je drugo poluvreme. Ko izgubi, dakle, gubi sve šanse za plasman u četvrtfinale.

Partizanov trener Trinkijeri je u poluvremenu izjavio da je jedino zadovoljan rezultatom, jer je Ritas mogao da vodi i ubedljivije s obzirom na to koliko su "crno-beli" pružili mimo očekivanja svog stratega.

20`: 40:44 - Na 16 sekundi pre kraja prvog poluvremena Si je pogodio trojku. Ritas zatim nije iskoristio vreme za poslednji napad.

17`: 33:42 - Pogocima iz slobodnih bacanja Ritas je stekao prednost od osam poena.

15`: 31:38 - Stipčević je postigao osmu Ritasovu trojku od 14 pokušaja.

14`: 31:35 - Još dva poena Ritasa preko Silija primorala su Partizanovog trenera Trinkijerija da uzme tajm-aut.

13`: 31:33 - Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Partizan trojkom Marinkovića, ali se Ritas odmah revanširao s tri poena Hrvata Stipčevića.

twitter.com/PartizanBC
Stefan Janković ispred najefikasnijeg igrača u prvom poluvremenu Bendžijusa, koji je dao 17 poena

Ritasu je pripala prva četvrtina s mnogo poena (28:30). Polovinu je dao Bendžijus (4-5 za tri). U Partizanovom timu najefikasniji su bili Gagić i S. Janković sa po sedam.

6`: 17:18 - Poenima Stefana Jankovića i gagića (3-4) Partizan je prvi put bio došao u vođstvo, ali je odmah usledila Ritasova trojka.

4`:12:13 - Zagorac je smanji Ritasovu prednost trojkom, zatim se istom merom revanširao i igrač Ritasa, ali njemu Renfro nije ostao dužan.

Utakmica je počela. Prva petorka "crno-belih": Renfro, Zagorac, Si, Lendejl, Gagić.

Vestionline
S početka utakmice

Dvorana najpunija na Partizanovim utakmicama ove sezone. Meču prisustvuju Dejan Bodiroga, selektor naše reprezentacije Aleksandar Đorđević, Nenad Krstić...

MN Press
Bodiroga, Partizanov poseban gost na meču, prati ga u društvu predsednika "crno-belih" Mijailovića
MN Press
Na utakmici su i selektor Đorđević i njegov pomoćnik Antonić
MN Press
U Loži je i bivši Partizanov košarkaš Nenad Krstić

Ritas je bio Partizanov prvi protivnik u drugom delu. "Crno-beli" su izgubili u Viljnusu sa 80:74, a ishod je mogao da bude i drugačiji da su igrači gostujućeg tima bili pribraniji u prelomnim trenucima meča.

Sada Partizan ima priliku da pobedom izbije na drugo mesto i da se onda kao prvi pratilac Albe, koja se već plasirala u četvrtfinale, u neposrednom duelu s njom iduće nedelje u Berlinu bori i da joj se pridruži među osam najboljih. Tada će Ritas biti domaćin Monaku, koji je za jedan poen bolji od "crno-belih" u međusobnim okršajima.