0
Utorak 09.10.2018.
19:47 >> 22:18h

Vredna pobeda na Partizanovom putu ka zenitu

U drugom kolu Evrokupa "crno-beli" su kao domaćini savladali ruski Zenit sa 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17).

MN Press
Gagić je postigao vrlo važne poene u samom finišu utakmice

Partizan: Pejdž 7 (1-3 za tri), Si 12 (1-2), Aranitović (0-1), Marinković 12 (1-3), Gegić 1, Pecarski 2, Zagorac 16 (2-7), Lendejl 16 (2-3), Gagić 12, Nikolić 11 (1-2). Nisu igrali: Veličković, Gabrilović. Trener: Čanak.

Zenit: Rejnolds 16, Mekel 12 (0-1), Desjatnikov, Voronov 4 (0-4), Truškin 5 (1-2), Simonović 4 (0-4), Panjin 2 (0-1), Jutof 25 (5-5), Skrab 14 (3-5), Valijev. Trener: Karasjov.

U prvom poluvremenu Zenit je vukao konce igre, a Partizan je bio sapet. Izgledalo je da će ruski tim snagom iskustva da razveje želju "crno-belih" da navijačima podare prvu evropsku pobedu u ovoj sezoni, ali se nadalje sve okrenulo u korist domaćina.

Partizan je zaigrao mnogo borbenije, u pojedinim trenucima i ratnički, pa je nošen razgaljenim tribinama postao konkurentan takmac ruskom timu. U trećoj četvrtini su se razigrali Lendejl i Zagorac. "Crno-beli" su serijom 10:0 prešli u vođstvo (52:51), tek drugi put na meču u 26. minutu. Do tada je Zenit u trećoj četvrtini postigao samo devet poena, što je svedočanstvo o tome koliko je Partizan bolje zaigrao u odbrani, a iz jake odbrane stizala je nagrada i u napadu.

U poslednju deonicu se ušlo "od nule" - 65:65. Partizan nije imao rešenje za Amerikanca Jutofa koji nije znao da promaši za tri poena (5-5), ali je u odsudnim trenucima naštelovana bila i ruka njegovih igrača. Ključne trojke su dali Nikolić i Si, koji je prethodno pogodio i sva tri slobodna bacanja u cugu. Prelomne poene dao je centar Gagić. Atmosfera u dvorani "Aleksandar Nikolić" bila je kao onda kada je Partizan beležio važne pobede u Evroligi.

"Crno-beli", koji su u prvom kolu izgubili u Italiji od Trenta sa 82:73, u sledećem kolu su gosti Valensije. Utakmica je 17. oktobra.

MN Press
Zagorac se istakao i zakucavanjima i trojkama

Kraj meča.

IV četvrtina

89:82

85:78 Četiri zlatna Gagićeva poena.

81:78 Partizan održava vođstvo s dve uzastopne trojke (Nikolić, Si). Dva i po minuta do kraja.

75:73 Nije trojka nego Bandja Si pogađa sva tri slobodna bacanja pošto je bio fauliran van linije za trojku.

72:73 Jutof ne posustaje: 5 od 5 za tri.

72:70 Posle dva promašaja za tri poena najzad trojku pogađa i Pejdž.

65:68 Prve poene u poslednjoj deonici daje Zenit trojkom. Pogodio je Amerikanac Jutof koji za tri poena ima 4 od 4.

MN Press
Partizanov krilni centar Bandja Si u naletu preko Desjatnikova

III četvrtina

65:65 U poslednju deonicu se ulazi s nerešenim rezultatom. Zenit je poravnao s linije za slobodna bacanja pošto je Gagić načinio lične greške na četiri i na dve sekunde do kraja treće četvrtine.

63:62 Trend naizmeničnosti se nastavlja. Sada Zenit ima seriju 7:0.

61:55 Partizan prvi put ima vođstvo sa šest poena. Zagorac postiže još jednu trojku. Na četiri minuta do kraja treće četvrtine Partizan u njoj vodi 22:9.

56:55 Zagorac se razigrao, ali je još jednom bio polovičan s linije za slobodna bacanja. Popravio se trojkom ubrzo zatim.

Posle prvog vođstva "crno-belih" (26:24) u drugoj četvrtini usledila je Zenitova serija 12:0.

52:51 Zagorac kao i u prvoj četvrtini seče napad gostiju, a završava zakucavanjem. Partizan ponovo prelazi u vođstvo. Serija mu je 10:0.

Simonović nije bio upečatljiv protiv Partizana

50:51 Nastavlja se igranje jednih i drugih u serijama. Partizanova je sada 8:0.

47:51 Ponovo Lendejl uspešan za tri poena. Trenutno je s 14 poena najefikasniji u Partizanu.

42:51 Prve poene Partizan postiže trojkom Lendejla. "Crno-beli" imaju 2 od 9 za tri. Zenit uzvraća na isti način.

39:48 Prve poene u drugom poluvremenu postiže Mekel iz solo prodora.

Poluvreme

II četvrtina

39:42 Sada Partizanova serija. Četiri poena su postignuta s linije za slobodna bacanja, a Zagorac ih je dao posle nesportske greške Zenitovog igrača.

33:42 Simonović, koji je promašio dve trojke, postiže drugi koš za dva poena, a zatim je Pejdž načinio nesporstku grešku koja je kažnjena s dva slobodna bacanja.

26:36 Zenit serijom 12:0 stiže do prve dvocifrene prednosti na meču.

26:34 Zatim i serija 10:0 za Zenit koja je krunisana trojkom. Čanak traži tajm-aut.

26:24 Partizan prelazi u prvo vođstvo trojkom Marinkovića. Posle promašaja Pejdža i Lendejla za tri poena u prvoj četvrtini najzad i pogodak za "crno-bele" iz daljine.

MN Press
Utakmicu prati i naša teniserka Olga Danilović, kćerka Partizanove legende Predraga Danilovića, predsednika KSS

I četvrtina

21:22 Zenit je imao bolje otvaranje, a Partizan dobru završnicu u prvoj četvrtini. U poslednja tri i po minuta rezultat je bio 9:2 za "crno-bele" koji su tako uhvatili priključak.

12:20 Zenit čuva prednost s dve uzastopne trojke (Truškin i Skrab).

6:10 Dva uzastopna koša Partizana, prvo Marinković ispod obruča, pa Zagorac koji je presekao Zenitov napad i zakucao, primorali su Karasjova na tajm-aut.

2:9 Na početku se bolje snalazi Zenit.

2:0 Prve poene postiže Marinković iz slobodnih bacanja.

MN Press
Marinković prodire pored Rejnoldsa

U Zenitovom početnom sastavu je Marko Simonović ali i Izraelac Gal Mekel, koji tek što je postao član ruskog tima, a pamte ga Zvezdini navijači po kratkoj epizodi 2015 (13 utakmica od početka sezone do decembra).

Partizanova prva petroka je Pejdž, Marinković, Zagorac, Pecarski, Lendejl.

Partizan prvi put ove sezone igra utakmicu u Evrokupu pred svojom publikom. Protivnik mu je Zenit iz Sankt Peterburga, koji je više poznat po fudbalskoj sekciji, ali njegov košarkaški tim već tri godine uzastopno bude na kraju treći u ruskoj ligi, a u prethodne dve sezone igrao je u četvrtfinalu Evrokupa.

"Crno-beli" su u prvom kolu izgubili u Italiji od Trenta sa 82:73, dok je Zenit, u kojem igra Marko Simonović, savladao kod kuće Turk telekom s 91:80.