0
Utorak 02.10.2018.
18:48 >> 21:14h

Zvezda iz odbrane slomila Ulm u poslednjoj četvrtini

U prvom kolu Evrokupa "crveno-beli" savladali nemački Ulm sa 88:73 (28:21, 18:22, 16:16, 26:14).

MN Press
Perperoglu je pravovremenim trojkama održavao Zvezdu u vođstvu

Zvezda: Regland 17 (2-3 za tri), Radanov 2, Čović 1 (0-1), Perperoglu 14 (3-4), Nenadić, Lazić 2, Faje 8, Beron 19 (2-5), Dobrić 6 (0-2), Simanić 3 (1-2), Cirbes 2, Odžo 14. Trener: Tomić.

Ulm: Rajnhart 11 (3-9), Miler 5 (0-1), Evans 10 (1-2), Grin 10 (0-1), Ginter (0-2), Tompson 7, Akpinar 6 (1-4), Ugrai 3 (1-1), Šiling 5, Fotu 16 (2-3), Kremer. Nije igrao: Brecel. Trener: Lajbenat.

Zvezda je probila led i u evropskom kupu. Na početku sezone njoj i jeste najvažnije da pobeđuje iako joj forma nije u zenitu. Bilo je i padova u igri, uspavanosti u odbrani i bezidejnosti u napadu, a kako "crveno-beli" treba da igraju, mustra im je poslednja četvrtina.

Zvezda više od šest minuta nije dozvolila Ulmu da postigne poen, a za to vreme njena je serija narasla do 15:0. Protivnik je najzad bio slomljen. Finiš meča bio je mirna luka za našeg prvaka.

Još jednom se plejmejker Regland nametnuo kao vođa. Pratio ga je Beron, koji je bio i najefikasniji igrač utakmice s 19 poena. Perperoglu je postigao važne trojke. Podbacio je Cirbes, Zvezdin glavni centar, koji je igrao u grču kad je bio na terenu jer je već u 47. sekundi imao dve lične greške. Ipak, odmenio ga je Odžo na najbolji način.

U prvom kolu u A grupi Galatasaraj je u Istanbulu savladao autsajdera Andoru sa 84:73. Sutra je meč Breša - Monako. Zbezda je 10. oktobra gost Monaka.

Kraj meča

IV četvrtina

37`: 82:66 - Prekinuta je najzad Zvezdina serija od 15:0.

37`: 81:64 - Najveća Zvezdina prednost došla je sa Simanićevom trojkom iz ćoška. Zvezdi zalihu donosi odlična odbrana. Ulm je za šest minuta u poslednjoj četvrtini dao samo pet poena.

35`: 78:64 - Zvezdina serija 11:0 u poslednja dva i po minuta.

33`: 74:64 - Dobrić s oba realizovana slobodna bacanja posle nesportske greške nad njim donosi Zvezdi opet dvocifrenu prednost.

32`: 72:64 - Perperogluova trojka opet donosi Zvezdi opipljivu prednost.

31`: 67:64 - Posle mnogo grešaka na obe strane Ulm postiže poene iz polaganja u koš. Prethodno je Faje udaren u lice zbog čega je i bacio loptu u ruke protivniku, ali se sudije nisu oglasile.

III četvrtina

29`: 62:59 - Ulm je postigao trojku, a zatim je Lazić načinio nesportsku grešku koji je igrač nemačkog tima iz slobodnih bacanja pretočio u još dva poena. Od +13 do +3 za kratko vreme.

26`: 61:48 - Zvezdin najbolji igrač Regland trojkom donosi prednost od 13 poena.

25`: 56:48 - Najzad i akcija koja je podigla publiku na noge. U protivnapadu Regland je poslužio Odža koji je snažno zakucao loptu u koš za osam poena prednosti.

24`: 52:48 - Zvezda pokušava da iz agresivne odbrane razvije brze protivnapade za lake poene. I dalje je egal, a cela dvorana iščekuje taj momenat da Zvezda najzad slomi otpor rivala.

Počelo je drugo poluvreme. Zvaničan podatak je da je u dvorani 4.876 gledalaca.

II četvrtina

Na poluvremenu Zvezda ima tri poena prednosti 46:43 (28:21, 18:22). "Crveno-beli" su u drugoj četvrtini imali padove u igri pa im je nemački tim neprestano za petama. Imaće Tomić šta da zameri svojim igračima u svlačionici.

18`: 41:41 - Neće se ovo svideti Zvezdinom treneru Tomiću. Domaćin se i uspavao. U napadu su rešenja loša, šutevi su neprecizni pa je nemački tim i izjednačio.

15`: 37:29 - Perperoglu je bio precizan iz ugla za tri poena posle akcije u kojoj je lopta brzo kružila u Zvezdinom napadu. Njegova druga trojka iz dva pokušaja. Cirbes, koji je načinio dve lične greške u prvom minutu meča, vratio se na teren, ali igra mnogo obazrivije.

12`: 30:27 - Ulmova serija 6:0 približila ga je na tri poena zaostatka.

MN Press
Regland se i protiv Ulma nametnuo kao vođa

I četvrtina

10`: 28:21 - Na kraju prve četvrtine Zvezda ima sedam poena prednosti. U poslednjim sekundama, posle argesivne odbrane kojoj je naš prvak naterao protivnika da izgubi loptu, trojku je pogodio Perperoglu.

7`: 19:13 - Deo igre u kojem je Zvezda nametnula ritam.

5`: 13:10 - Na polovini prve četvrtine Ulm je imao poen prednosti. Zvezdu je na -1 doveo Beron, a zatim je trojku pogodio i Faje.

1`: Posle 47 sekundi Cirbes već ima dve lične greške. Prvu je načinio u napadu, a drugu kada je faulirao protivničkog igrača u pokušaju za tri poena. Ovaj je iskoristio sva tri slobodna bacanja. Umesto Cirbesa Zvezdin adut pod koševima sada je Odžo.

Utakmica je počela. Oko 3.000 gledalaca. Zvedina prva petorka je Regland, Lazić, Beron, Faje i Cirbes.

Crvena zvezda se posle četiri sezone u Evroligi vraća u drugostepeno takmičenje Unije košarkaških liga Evrope (ULEB). Poslednju utakmicu u Evrokupu odigrala je kada je 2014. bila polufinalista protiv ruskog Uniksa.

"Crveno-beli" su favoriti u duelu s Ulmom, koji nije za potcenjivanje. Uvertira za evropske izazove načinjena je osvajanjem trofeja u Superkupu regionalnog takmičenja na turniru u Laktašima i pobedom u prvom kolu ABA lige protiv Cibone u Beogradu. U četiri utakmice Zvezda je delovala dominantno, ali je imala kolebanja u igri, što nije bilo po uzusima njenog novog trenera Milana Tomića.

Naš šampion, a viceprvak ABA lige, igrao je s Ulmom u Evrokupu u zimu 2013. Nemački tim je pobedio u Beogradu (92:78), a srpski u Nemačkoj (100:95).

U prvom kolu u A grupi večeras se sastaju i Galatasaraj - Andora i Breša - Monako.