0
Nedelja 16.09.2018.
19:59 >> 22:07h

Srbija ubedljiva protiv Estonije

Izabranici Aleksandra Đorđevića pobedili reprezentaciju Estonije 91:65 ( 22:16, 23:13, 29:11, 17:25).

M. Todorović
Košarkaška reprezentacija Srbije

Srbija je pred svojom publikom u dvorani "Aleksandar Nikolić" ostvarila bitnu pobedu i sa skorom 5-3 se učvrstila na trećem mestu grupe L u kojoj su ispred naše selekcije Nemačka i Grčka.

Posle dva poraza od Nemačke iz prve faze i jednog sada od Grčke tim Saše Đorđevića ima skor 4-3, pa su ispred Nemci (8-0) i Grci (8-0).

Najefikasniji u srpskom timu je bio Nemanja Bjelica sa 14 poena, 11 je ubacio Vladimir Lučić, a Miroslav Raduljica 10 poena. Na drugoj strani su se istakli Indrek Kajupank sa 17, Maik-Kalev Kocar sa 12 i Sander Rajeste sa 12.

- 40. minut - Pobeda Srbije! Estonci trojkama Suta i Kajupanka uspevaju da smanje zaostatak ali samo da ublaže poraz i izgube 91:65.

- 38. minut - Kalinić promašuje oba slobodna bacanja. Vejderman kreira za Kajupanka i Hermeta koji pogađa novi koš i Estonija pravi seriju 7:0, 83:57 za Srbiju.

- 37. minut - Vejdeman pogađa trojku, a onda i Hermet za dva sa četiri metra pa Estonci opet spuštaju ispod 30, 83:55.

- 36. minut - Kalinić vraća jednu trojku, Milutinov potom krade loptu i zakucava u kontri pa Srbija ekspresno vraća prednost na 83:50.

- 35. minut - Dve trojke Estonaca – Sander Rajeste daje trojku, Joviću u narednom napadu Srbije ispada lopta pa se Estonija malo približila trojkom Kajupanka 78:50.

- 34. minut - Jović krade loptu, Milutinov zakucava 78:44.

- 33. minut - Simonović pogađa pod košem, 76:44.

- 32. minut - Promašuju Estonci, ali se vraća lopta Rajesteu koji lagano polaže. Pokušavaju gosti da igraju agresivnije na Nedoviću, Micić to koristi za solo akciju u kojoj prolazi do koša i pogađa, ali sudije kažu - aut!

- 31. minut - Faul Jelovca na Kocaru pri šutu za tri poena. Kocar pogađa dva od tri, 74:42 za Srbiju.

- Kraj treće četvrtine, 74:40 za Srbiju...

- 30. minut - Kao na basketu sada igraju u reketu naši igrači. Micić uglavnom prolazi prodorom do tri, četiri metra od koša, dodaje i ostali realizuju pa Srbija vodi 74:40.

- 29. minut - Jelovac ide do koša, Kurbas teško prolazi do koša ali pogađa za 68:38, da bi Micić polovičnim izvođenjem bacanja povećao na 69:38.

- 28. minut - Kulamaje pogađa jedan penal sa linije slobodnih bacanja i smanjuje prednosst Srbije na "okruglo 30", 66:36.

- 27. minut - Bjelica krade loptu i trči kontru u kojoj baca flouter za 63:35, 14. poen srpskog krilnog centra.

- 26. minut - Trojka Estonaca i prekinut rezultatski post, Rajeste pogađa spolja za 59:35, a onda Raduljica fantastično iz prve posle dodavanje okreće i sa polu-distance pogađa za 61:35.

- 25. minut - Sjajan horog Raduljice, Nurger promašuje za Estoniju, a Nemanja Bjelica iz ugla pogađa posle dodavanja Micića i sve sada "radi" u igri Srbije - i protok lopte i trojke i odbrana, 59:32.

- 24. minut - Milosavljeviiiiiić! Trojka! Srbija vraća 22 razlike, 54:32. Kajupank i Kocar ne mogu da pogode ništa u ovim trenucima pod pritiskom.

- 23. minut - Bjelica dobija loptu od Jovića, sjajan pas srpskog pleja i poeni iz reketa krilnog centra 51:29. Smanjuje to Rajeste u situaciji faul+koš.

- 22. minut - Estonci ne pogađaju, stao je šut Kocara i Estonija uglavnom gađa iznuđene šuteve. Jović na drugoj strani lako prolazi do obruča i povećava na +20, 49:29.

- 21. minut - Lopta izlazi iz koša posle zakucavanja Raduljice, ali Bjelica ne greši i povećava razliku na 47:29 u kontri i prodoru do koša.

- Treća četvrtina...

- Kraj prvog poluvremena, 45:29 (22:16, 23:13) ...

- 20. minut - Trojka Nedovića, "banana" Jelovca! Tek druga za Srbiju i šesto poen beka Armanija. Pasoja prolazi pored Jelovca posle krosovera iza leđa, ali Jelovac šalje i njega i loptu u aut rampom, 45:29. Lepo kretanje lopte u napadu ne koristi Bjelica čeonim promašajem za tri, a poslednji napad u poluvremenu ne koristi Nemanja Nedović prodorom kroz sredinu. Na poluvremenu 45:29 za Srbiju.

- 19. minut - Srbija u reketu koristi nadmoć, prvo Raduljica slobodnim bacanjima, a onda i Jelovac lepim šutem iz okreta za 42:28. Kirves to smanjuje posle faula na 42:29.

- 18. minut - Jović fauliran posle ofanzivnog skoka Srbije i polovičan sa penala, Lučić dobro prolazi i pogađa od table, ali Kocar opet uzvraća sa 2+1 za 38:28 u korist našeg tima.

- 17. minut - Kocaru prolazi igra 2+1, Raduljica pogađa jedno od dva slobodna bacanja pa naši momci ostaju na +10, 35:25.

- 16. minut - Kocar se dobro ubacuje u reket i koristi nesporazum odbrane Srbije, Bjelica na drugoj strani elegantno prolazi do obruča 34:22.

- 15. minut - Jelovac dobar u reketu, Srbija prvi put ima dvocifrenu prednost 31:20. Simonović nije iskoristio priliku da otvorenom trojkom poveća tu prednost.

- 14. minut - Kurbas ide na drugi obruč i pogađa pored Milutinova, Simonović pronalazi dno mreže sa šest i po metara za 29:20.

- 13. minut - Jelovac neprecizan u tranziciji posle ukradene lopte Simonovića, Estonci i u narednom napadu gube napad, ali Srbija to za sada ne koristi. Tek iz pozicionog napada Jović lepo prolazi do obruča i poentira 27:18.

- 12. minut - Micić gubi loptu, Estonci trče kontru i posle uspavane odbrane naših igrača pogađa Kurbas za 25:18.

- 11. minut - Pik end rol Micića i Raduljice, Raduljica pronalazi pod košem Simonovića koji promašuje na obruču, da bi u nastavku akcije Nedovića faulirao Kurbas na šutu za tri poena - 25:16 za Srbiju.

- Druga četvrtina...

- 10. minut - Raduljica odličan pod košem, horog za 22:16. Faulirao je potom Raduljica Nurgera u napadu, ali se to nije osvetilo "Orlovima" koji ostaju na +6 na kraju prve deonice.

- 9. minut - Kajupank opet u levom uglu i opet precizan! Jedanaesti poen za smanjenje prednosti Srbije. Raduljica je u međuvremenu ušao u igru i iznudio faul u reketu i vratio prednost na četiri poena - 20:16.

- 8. minut - Bjelica utrčava sa boka i zakucava nakon sjajne asistencije Milutinova 13:12, a Pasoja to sa linije penala opet vraća u korist Estonije na 14:13. Lučić iznuđuje faul i pogađa oba slobodna bacanja, a onda i Milosavljević odigrava odličnu i agresivnu odbranu za Srbiju i pogađa u kontri za 17:14.

- 7. minut - Milosavljević ispravlja promašaj saigrača za 11:9, ali Kajupank ubacuje deveti poen trojkom za 12:11.

- 6. minut - Kakva blokada Milutinova! "Orlovi" trče kontru, Milutinov dobija faul pod košem i ide na liniju penala 9:7 za Srbiju. Kajupank pogađa dugu dvojku za 9:9 iz ćoška.

- 5. minut - Kajupank opet ostavljen na poludistanci, ali precizan iz slične situacije sa boka i Lučić 7:7.

- 4. minut - Lučić pogađa dva slobodna bacanja posle faula na visokom postu 5:5.

- 3. minut - Promašaj igrača Srbije, Kajupank to kažnjava i Estonija vodi 5:3.

- 2. minut - Estonci ne koriste prvi napad, dobro kombinuju naši igrači pod košem rivala gde Milutinov iza leđa pronalazi Lučića, ali naši igrali gube loptu a Estonci u narednom napadu daju trojku 3:3.

- 1. minut - Greška Bogdanovića na prvom napadu u meču, ispravlja to ukradenom loptom Bjelica, a prve poene na utakmici upisuje Bogdan trojkom 3:0. Srbija je u međuvremenu već promašila dve trojke.

- Prva četvrtina...

Sastavi:

Srbija: Jović, Lučić, Jelovac, Nedović, Raduljica, Bjelica, Bogdanović, Milosavljević, Milutinov, Micić, Kalinić, Simonović. Selektor: Saša Đorđević.

Estonija: Kajupank, Kocar, Kulamaje, Pasoja, Velderman, Hermet, Kirves, Kurbas, Nurger, Rajeste, Puldet, Sut. Selektor: Tilt Sok.

Sudije: Antonio Konde (Španija), Jener Jilmaz (Turska), Mehmet Karabiledžen (Turska)

Veče je počelo dobro po našu reprezentaciju, uzbudljivom pobedom Grčke u Gruziji. Sada je vreme da naša ekipa uradi ono što se od nje očekuje i da trijumfom protiv autsajdera napravi veliki korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo 2019.

"Orlovi" će nastupiti u istom sastavu kao i u četvrtak u Heraklionu, što znači da u rotaciji neće biti Uroš Luković i Aleksa Avramović, dok će pred beogradskom publikom igrati: Jović, Micić, Nedović, Bogdanović, Milosavljević, Simonović, Kalinić, Lučić, Bjelica Jelovac, Raduljica i Milutinov.

Uoči večerašnjeg meča, stanje na tabeli izgleda ovako: Grčka 8-0, Nemačka 7-0, Srbija 4-3, Izrael 3-4, Gruzija 3-5, Estonija 2-5.

Osim duela u Gruziji i u "Pioniru", u nedelju će u Lajpcigu biti odigran i meč Nemačka - Izrael.