Ponedeljak 26. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 17.07.2018.
14:25
Vestionline A

Iljasova treći put u Milvokiju

Turski krilni centar (31, 208) ponovo u NBA ligašu u kojem je 2006. i debitovao u najjačem košarkaškom takmičenju na svetu.

EPA/Tannen Maury
Sada je već NBA veteran, a i deca su mu rođena u Milvokiju: Iljasova u borbi za loptu s Entonijem iz Njujorka

Ersan Iljasova, koji ima srebro s nacionalnim timom sa Svetskog prvenstva u Turskoj 2010 (naša gorka sećanja na polufinalni meč s domaćinom), trebalo bi da potpiše ugovor na tri godine za 21 milion dolara ukupno. 

Milvoki ga je izabrao kao 36. pika na draftu 2005, a debitovao je 2006/2007. s 19 godina. Zatim je sledeće dve sezone proveo u Barseloni pa se vratio u Bakse, potpisavši višegodišnji ugovor do 2015. U tom periodu je prvu polovinu sezone 2011/12. proveo u Efesu iz Istanbula dok je u NBA na snazi bio lok-aut. 

U februaru 2012, na meču protiv Nju Džersija (92:85), postigao je 29 poena i imao je 25 skokova. U klupskoj istoriji se tako nešto, da jedan igrač ima po najmanje 25 poena i skokova, nije dogodilo od 1976, kada je Šon Neter završio utakmicu protiv Atlante s 30 poena i 33 skoka. A legendi Los Anđeles Lejkersa Karimu Abdulu Džabaru, koji je bio  Milvokiju od 1969. do 1975, to je među Baksima za rukom posšlo čak deset puta. 

I prethodne tri godine Iljasova je bio u NBA, često menjajući timove. Redom je igrao u Detroitu, Orlandu,Oklahomi, Filadelfiji, Atlanti i opet Filadelfiji.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online