0
Petak 09.03.2018.
20:12 >> 23:04h

Blamaža Zvezde u Barseloni!

Još jedno razočaranja srpskog šampiona u gostima - fijasko crveno-belih u Blaugrani. Posle debakla u Nemačkoj protiv Bamberga, Zvezda je doživela blamažu u Evroligi u Barseloni - 88:54. To je najubedljiviji poraz čete Dušana Alimpijevića ove sezone u evro eliti.

EPA-EFE/MARTA PEREZ
Edvin Džekson u duelu sa plejom Crvene zvezde Tejlorom Ročestijem

Crveno-beli kao da su sve karte bacila na plej-of ABA lige, da je završnica regionalnog takmičenja u mislima. Sporo, smušeno, bezidejno crveno-beli su igrali veći deo meča. Samo u prvih pet minuta parirali su izabranicima Svetislava Pešića, koji su se bar malo iskupili domaćim navijačima za još jedan fijasko u evro eliti. Posle trojke Tejlora Ročestija za smanjuje rezultata na 31:24 usledila je neverovatna serija Katalalonaca od 14:0 i do poluvremena prednost je iznosila ogromnih +21 - 45:24.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5)

Dvorana: "Blaugrana". Sudije: Roča (Portugal), Gkontas (Grčka), Mantila (Finska).

BARSELONA: Ribas 18, Presi 4, Džekson 4, Navaro 3, Ertel 13, Vezenkov 2, Kuruc, Oriola 4, Koponen 16, Klaver 4, Tomić 16, Moerman 4.

CRVENA ZVEZDA: Dangubić, Davidovac 3, Lazić, Antić 4, Dobrić 10, Feldin 8, Janković 6, Ročesti 13, Omić 8, Lesor, Enis 2, Bjelica.

Više od pet minuta crveno-beli nisu mogli do poena. Ništa nije polazilo od ruke gostima. U nastavku, početkom treće deonice meča bilo je i +25 - 51:26. Domaćin je onda smanjio gas, a crveno-beli koliko-toliko osvetlali obraz. Preko Ročestija i Dobrića Zvezda uspeva da pripreti na kraju treće četvtine, kada je bilo samo -13 - 49:62. Ipak, onda domaćin serijom 20:1 pravi nestvarnih +32 - 82:50, da bi na kraju bilo i maksimalnih +34 - 88:54, za brodolom crveno-belih, koji su odigrali najgori meč sezone i ostvarili najubedljivi poraz u evro eliti. Pre toga, crveno-beli su poraženi od CSKA i Olimpijakosa sa po 26 poena razlike.

Krajem druge četvrtine dogodila se zanimljiva situacija kada je Ante Tomić, centar Barselone, polomio tablu posle zakucavanja.

Ovim porazom šanse crveno-belih za Top 8, ako ih je i bilo, svedene su na teoriju jer crveno-beli zaostaju tri pobede u odnosu na osmoplasirani Makabi, koji ima i bolji međusobni skor, pa je jasno da srpski šampion narednih pet kola igra za čast u Evroligi.

40. minut - Kraj meča - 88:54. Najubedljiviji poraz Zvezde ove sezone.
37. minut - Domaćin je napravio seriju 20:1 - 82:52. Blamaža našeg šampiona u Barseloni.
34. minut - Zvezda četiri mintua bez poena. Domaćin opet ima ubedljivu prednost i rutinski privodi meč kraju - 67:49.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Bolja igra Zvezde u ovom periodu igre, minusa sa 25 je smanjen na 15 - 61:46. Pred poslednjih 10 minuta - 62:49.
26. minut - Pobednik je odavno poznat. Crveno-beli smanjuju veliku prednost gostiju - 54:35.
22. minut - Barsa povećava prednost, sada je +25 - 51:26.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Meč je nastavljen. Barsa posle dve četvrtine ima ogromnih +21 - 45:24. Serija 14:0 Katalonaca.

18. minut - Ribas rapucan, Barsa opet vratila +12 - 36:24. Posle zakucavanja Tomića, tabla je pukla, pa je meč prekinut. Trenutno je 38:24.

16. minut - Ročesti pogađa trojku - 31:24.
15. minut - Tomić pogađa za +12 - 31:19.
14. minut - Ertel u seriji, domaćin dvocifren - 26:16.
13. minut - Zvezda je loše otvorila ovu četvrtinu, Barsa na maksimalnih +8 - 24:16.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, vode domaćini - 17:12.
9. minut - Omić prekida mini seriju Barse - 13:10.
7. minut - Barsa vodi 13:8, Zvezda loša u napadu, Alimpijević traži tajm-aut.
5. minut - Ročesti pogađa trojku i prekida seriju Barse od 6:0 - 9:8.
4. minut - Tomić dovodi Barsu prvi put u vođstvo - 7:5.

2. minut - Pau RIbas uzvraća trojkom - 3:3.

1. minut - Utakmica je počela. Trojka Feldina na startu meča - 0:3.