0
Petak 02.02.2018.
19:59 >> 22:18h

Puče "stotka" u Baskiji: Debakl nemoćne Zvezde

Svemu dođe kraj pa i seriji od tri uzastopne pobede Crvene zvezde u Vitoriji. U 21. kolu Evrolige, Baskonija je nanela težak poraz četi Dušana Alimpijevića - 103:84. Kada ne igra Pero Antić, crveno-beli u odbrani ništa ne mogu da odbrane.

N. Durović - Vesti
Matijas Lesor nije uspeo da dobije bitku pod koševima sa igračima Baskonije

Sa slabim Tejlorom Ročestijem i Milkom Bjelicom, bez Džejmsa Feldina, koji nije igrao jer je bio rovit, sa samo rapoloženim Dilanom Enisem, srpski šampion je poklekao u Baskiji protiv raspoloženih domaćina, kojima je sve pplazilo od ruke i koji su trijumfom ostali u igri za Top 8.

Ključnu razliku Baskonija je napravila sredinom prve četvrtine, kada je Francuz Bobua radio šta je hteo sa očjajnim Ročestijem, koji nije mogao da ga zaustavi. Serijom 14:2, sa čak 14 poena pleja domaćina, španski tim je poveo 25:13. Pokušao je razigrani Dilan Enis da razbudi saigrače. Sa nekoliko ulaza i sa dve trojke uspeo je da vrati goste, ali nedovoljno. Kada nije bilo Bobue, tu je bio Met Džening da trojkama ne dozvoli crveno-belima da se vrate u igru. Za 20 minuta, crveno-beli su primili čak 53 poena.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 103:84 (27:17, 26:23, 22:19., 28:25)

BASKONIJA: Vildoža 2, Tima 4, Vojtman 6, Malmanis, Uertas 7, Bobua 25, Džening 18, Diop, Grendžer 10, Porije 8, Šengelija 11, Garino 12.

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 10, Davidovac 10, Lazić 3, Dobrić 5, Feldin, Janković 2, Ročesti 9, Omić 6, Lesor 9, Enis 22, Jovanović 4, Bjelica 4.

U nastavku, crveno-beli nisu bili ni blizu nade. Domaćin je imao sigurnih od 13 do 17 poena razlike, koje je rutinskom igrom sačuvao do kraja. Ovim porazom, šanse Zvezde za četvrtfinale Evrolige su minimalne.

Početkom drugog poluvremena zbog dve nesportske lične greške isključeno je krilo Zvezde Stefan Janković.

40. minut - Ubedljiva pobeda domaćina - 103:84.
36. munut - Opuštanje domaćina, Zvezda smanjuje minus od 23 na "samo" 15  - 90:75, ali je utakmica davno završena.
34. minut - 10:0 serija domaćina, Zvezda se predala - 87:64.
33. minut - Uertas pogađa - 81:64.
31. minut - Lesor koš i faul, Zvezda smanjuje - 77:62.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednjih 10 minuta - vodi Baskonija ubedljivo - 75:59.
27. minut - Zvezda je imala dva napada da se spusti sa -13, ali nije iskoristila, Bobua sve to kažnjava - 70:55. Baskonija blizu pobede.
26. minut - Trojka Lazića - 66:52. Nova trojka Zvezde, ovaj put Enisa sa više od devet metara - 68:55.
24. minut - Trojka Dobrića - 61:47. Ročesti ne može da čuva Bobuu, Enis umesto Amerikanca - 64:47.
23. minut - Nova serija 6:0 domaćina - 59:42. Alimpijević traži tajm-aut. Ročesti jedini strelac za goste u nastavku - 59:44.
21. minut - Tejlor Ročesti otvara treću četvrtinu poenima - 53:42. Janković drugi put na meču dobija namernu ličnu grešku i završava meč.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Poluvreme - 53:40. Dilan Enis je postigao 14 poena. Kod domaćina Bobua 16 i to sve u prvoj četvrtini.
17. minut - Džening vraća trojku - 46:33.
16. minut - Trojka Enisa uz faul, Zvezda se vraća - 43:33. 11 poena Kanađanina.
15. minut - Domaćin ne da visoku prednost - 41:26. Enis pokušava da pokrene saigrače, 41:29.
14. minut - Loša Zvezda, razigrana Baskonija - 38:21. Zveuda pravi seriju 5:0 - 38:26. Trojka Davidovca.
12. minut - Džening za +13 domaćina - 32:19.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Efikasna prva četvrtina, domaćin bolji - 27:19.
8. minut - 11:0 serija domaćina - 22:11.
7. minut - Trojka Bobue, 14 poena pleja domaćina, serija Baskonije 7:0 - 18:11.
6. minut - Bobua je postigao 11 od 13  poena Baskonije.
5. minut - Poeni Enisa sa linije slobodnih bacanja, Zvezda izjednačuje - 11:11.
4. minut - Zvezda ne može ništa da odbrani, Alimpijević traži tajm-aut. Trojka Dangubića - 11:9.
3. minut - Bobua raspoložen na startu - 9:4. Alimpijević menja Ročestija, u igri je Enis, koji postiže prve poene - 9:6.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Lazić, Dagubić, Bjelica i Lesor. Odmah na startu trojka Bobue - 3:0. Dangubić smanjuje - 3:2.