0
Petak 26.01.2018.
18:07 >> 21:46h

Enis razbio "braću", Omić ućutkao "delije"

Čudan meč u dvorani "Aleksandar Nikolić", velika pobeda Crvene zvezde protiv Olimpijakosa - 89:78 u 20. kolu Evrolige. Iako domaćini nisu imali "vetar u leđa" od strane "delija" i iako su skoro celo drugo poluvreme bili bez pomoći isključenog trenera Dušana Alimpijevića, srpski šampion je uspeo poput Feniksa da se izdigne i da obori na pleća do sada nepobedive crveno-bele iz Pireja. Briljirao je Dilan Enis, koji je odigrao najbolji meč u dresu Zvezde, verovatno i u karijeri.

N. Đurović - Vesti
Tejlor Ročesti, plej Crvene zvezde, nije imao svoj dan protiv Olimpijakosa

Najvatrenije pristalice crveno-belih sramno su tokom većeg dela meča vređale pridošlicu Alena Omića, terale ga iz kluba, istakli transparent "Šiptar, hrvat, Balija, nisu moja bratija", ali ih je on "ućutkao" u finišu i sa četiri uzastopna poena doprineo osmoj pobedi Zvezde u evro eliti i nastavku sna o plasmanu u četvrtfinale. U jednom momentu većina dvorane je nadglasala takozvane navijače Zvezde, koji su više pevali Olimpijakosu nego svom timu.

Početkom treće četvrtine zbog žestokog prigovora isključen je trener crveno-belih Dušan Alimpijević, a ekipu je predvodio pomoćnik Milenko Topić, nekadašnji as crveno-belih. Tada kao da su kola krenula nizbrdo, gosti su na krilima Vilčera, Robertsa i Strelnekisa uspeli da preokrenu rezultat i sa +12 dođu do +8 (65:57) početkom poslednje deonice. Ipak, tada trener gostiju Janis Sveropulos vraća u igru vremešnog Vasilisa Spanulisa, koji nije imao svoj dan i upropastio je svoj tim u finišu, a crveno-belima na krilila Dilana Enisa uspevaju da naprave veliki preokret i na kraju ubedljivo slave u "Pioniru".

Kada se lomio rezultat sredinom poslednje četvrtine, Milko Bjelica je bio sjajan, ubacio šest uzastopnih slobodnih bacanja, a važne role imali su i Janković, Lesor i Dangubić.  Velika pobeda Zvezde u jednoj od najčudnijih utakmica poslednjih godina u hramu srpske košarke.

Crvena zvezda - Olimpijakos 89:78 (24:20, 19:14, 14:29, 32:15)

Dvorana Aleksandar Nikolić. Sudije: Himenes, Pastušjak, Bisan

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Dangubić 11, Davidovac 9, Lazić 2, Dobrić 5, Janković 6, Ročesti 11, Omić 6, Lesor 9, Enis 21, Jovanović, Bjelica 9.

OLIMPIJAKOS: Meklin 1, Tolupis, Spanulis 16, Milutinov 7, Strelnijeks 5, Printezis 9, Papanikolau 12, Mancaris 4, Roberts 14, Bogris, Vilčer 10, Tompson.

40. minut - Trojka Enisa za pobedu Zvezde - 85:75.
39. minut - Bjelica za +7 - 82:75. Još 87 sekundi do kraja.
38. minut - Omić pogađa - 78:73. Dangubić pogađa, Zvezda na +5 - 80:75 pred poslednja dva minuta.
37. minut - Omić pogađa - 76:71. Spanulisu malo toga polazi od ruke.
36. minut - Poeni Davidovca, serija 10:0 - 71:68. Spanulis je izjednačio posle koša uz faula Lazića - 71:71. Trojka Enisa - 74:71. Partija karijere kanadskog pleja.
35. minut - Poeni Jankovića, serija Zvezde 6:0 - 67:68. Drama u Pioniru. Lesor pogađa, Zvezda vodi 69:68.
34. minut - Bjelica opet siguran sa linije slobodnih bacanja - 65:68.
33. minut - Enis smanjuje - 61:65. Vilčer pogađa trojku - 61:68. Bjelica smanjuje - 63:68.
31. minut - Roberts pogađa, gosti idu ka pobedi - 57:65.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu, gosti iz Pireja vode 63:57.
29. minut - Milutiniov zakucava za vođstvo Olimpijaksoa - 57:58. Vilčer pogađa novu trojku - 57:61.
28. minut - Strelenekis pogađa trojku - 57:56.
27. minut - Janković ne da gostima da se približe - 55:49. Vilčer zakucava, Olimpijakos na samo + 2 - 55:53.
26. minut - Trojka Dilana Enisa, Zvezda opet na +7 - 53:46. Papanikolau pogađa uz faul Dobrića - 53:49.
25. minut - Roberts pogađa - 47:46. Ročesti iznuđuje tri slobodna bacanja i pogađa - 50:46.
24. minut - Papanikolau pogađa trojku, samo +3 za Zvezdu - 47:44.
23. minut - Tehnička greška za Alimpijevića. Iskljčen je trener crveno-belih zbog žestokih prigovora. Milenko Topić će voditi Zvezdu u nastavku meča - 45:41. Spanulis je dobio četvrtu ličnu grešku, Dangubić povećava prednost - 47:41.
22. minut - Spanulis pogađa trojku - 43:37. Prvi poeni u nastavku za Zvezdu postigao je Davidovac.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Sjajnih 20 minuta Zvezde, koja ima prednost - 43:34.
18. minut - Spanulis pogađa trojku, samo +7 - 38:31. Davidovac pogađa uz faul - 41:31.
17. minut - Janković opet dovodi Zvezdu do +12 - 38:26.
16. minut - Sjajni Dilan Enis, sedmi poen u nizu, Zvezda na maksimalnih + 11 - 35:24.
14. minut - Dilan Enis u seriji, crveno-beli na +10 - 33:23.
13. minut - Trojka Enisa, Zvezda na +10 - 31:21.

12. minut - Crveno-beli vode 26:21. Prvi poeni Omića - 28:21.

DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 24:20.

9. minut - Aplauzi i zvižduci u isto vreme pri ulasku Omića. Podeljeni navijači Zvezde oko podrške novom košarkašu.

8. minut - Trojka Dobrića u poslednjim trenucima napada - 21:18.

7. minut - Gosti se vraćaju u igru - 18:16.
5. minut - Nova trojka Dangubića, uz faul Spanulisa - 13:10. Serija krila crveno-belih 7:0. Lesor pogađa, serija 9:0 Zvezde.
4. minut - Pet vezanih poena Printezisa - 6:10. Alimpijević traži tajm-aut. Dangubić postiže poene - 9:10.
3. minut - Obe ekipe raspucane na startu meča - 6:7.
2. minut - Ročesti raspoložen na startu - 4:3.

1. minut - Utakmica je počela u prepunom "Pioniru". Startna petorka Zvezde: Ročesti, Lazić, Dangubić, Bjelica i Lesor. Prvi poeni Ročestija - 2:0. Spanulis pogađa trojku - 2:3.