0
Sreda 08.11.2017.
19:25 >> 22:08h

Ruska Lokomotiva jača od srpskog "valjka"

U meču 5. kola C grupe Evrokupa Partizan je upisao četvrti poraz pošto je pred oko 4.100 navijača u dvorani "Aleksandar Nikolić" poražen od Lokomotive iz Kubanja sa 93:83 (21:24, 20:15, 22:18, 30:26). Ekipu Saše Obradovića do pobede su vodili Regleng sa 23 i Kulagin sa 17 poena, a u poraženoj ekipi bolji od ostalih bili su Vilijams-Gos sa 18 te Miler i Samjuels sa po 17 poena.

M. Todorović - Vesti
Vilijams-Gos predvodi crno-bele i na meču protiv Lokomotive

Oslabljeni neigranjem kapitena Veličkovića i iskusnog Čakarevića crno-beli su u startu bili u hendikepu, ali bez obzira na to vrlo dobro su otvorili meč i stigli su do maksimalnih +9 (17:6) predvođeni odličnim Vilijams-Gosom.

Međutim, kada je stala napadačka produkcija srpskog kluba Rusi su brzo uhvatili priključak i do poluvremena su preuzeli vođstvo odnevši na odmor dva poena viška (39:41).

Većim delom treće deonice domaći su uspevali da drže ritam kvalitetnijeg rivala i da ne dozvole Lokomotivi da se odlepi. Međutim, to se desilo u poslednja dva minuta kada su Rusi najpre došli do sedam poena viška, a onda početkom poslednje deonice i do maksimalnih +12 (64:76).

Poslednji trzaj tima Miroslav Nikolića bila je serija 10:2 kojom su domaći prišli na samo -4 (74:78), međutim nije bilo snage za potpuni preokret pa je ruski tim upisao peti trijumf u takmičenju, dok je Partizanu ovo četvrti poraz.

Partizan - Lokomotiva 83:93 (24:21, 15:20, 18:22, 26:30)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Gledalaca: 4.100

Sudije: Godas (Grčka), Kortez (Španija), Rosi (Italija)

Partizan: Miler 17, Vilijams-Gos 18, Tadić, Aranitović, Jovanović, Marinković 13, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 5, Andrić 3, Samjuels 17, Šalić 5.

Lokomotiva: Kolins 6, Antipov 10, Regland 23, Baburin, Lejsi 13, Ivljev 2, Ilnicki, Hvostov, Elegar, Kulagin 17, Kvoli 12, Brokof 10.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Penali Brokofa (10p) - 83:93 što je i konačan rezultat meča
40. minut - Na penale Kulagina uzvraća Miler (17p) dvojkom - 83:91
40. minut - Brokof pogađa oba slobodna - 79:89, a na drugoj strani Vilijams-Gos (18p) - 81:89
39. minut - Miler (15p) pogađa dvojku - 79:87

39. minut - Sada je definitivno kraj, Reglend (23p) pogađa novu trojku - 77:87

38. minut - Nova trojka za ruski tim, Kulagin - 77:84
37. minut - Regland diže na - 74:81, Vilijams - Gos vraća trojku - 77:81

37. minut - Trojka Milera za seriju 10:2 i samo -4 za crno-bele - 74:78

36. minut - Kulagin prekida seriju dvojkom - 71:78

36. minut - Serija Partizana 7:0, Samjuels smanjuje na 71:76

35. minut - Dvojka Milera (10p), pa trojka Marinkovića (13p) za priključak - 69:76
34. minut - Prvi put gosti imaju dvocifrenu prednost - 64:75, utakmica izmiče domaćima iz ruku
33. minut - Brokof prikucava za  64:73
33. minut - Miler sa penala (8p) smanjuje na 64:71
32. minut - Antipov za tri - 59:68, vraća Samjuels (15p) - 62:68, a onda Kulagin - 62:71
31. minut - Reglend u kontri diže na 57:65, Samjuels pogađa za 59:65

Treća četvrtina

30. minut - Sa penala smanjuje Šalić pogodivši jedno od dva bacanja - 57:63 što je konačan rezultat posle 3/4

30. minut - A onda još jednom pogađa Lejsi - 56:63
30. minut - Lejsi pogađa trojku za maksimalnih +5 za goste - 56:61
29. minut - Mini serijom gosti ponovo prebacuju "klackalicu" na svoju stranu - 56:58
28. minut - Šalić posle asistencije Gosa - 56:54
27. minut - Marinković (10p) donosi novo izjednačenje domaćima - 54:54
25. minut - Trojku na trojku vraća Vilijams-Gos - 52:52
24. minut - Marinković izjednačuje - 49:49, regledn pogađa trojku - 49:52
24. minut - Poeni Kvolija za novu prednost Lokomotive - 47:49
22. minut - Ponovo vodi Lokomotiva - 45:46, ali Samjuels vraća prednost domaćima - 47:46
21. minut - Prve poene postiže Gos i to trojku, ponovo vode domaći - 42:41

Druga četvrtina

20. minut - Završeno je prvo poluvremen, 39:41. Najbolji su bili Vilijams-Gos sa 7 poena, Samjuels i Miler po 6 za domaće, kod gostiju Kvoli 8 poena, Antipov i Regland po 7

20. minut - Posle tehničke za Gosa gosti pogađaju penal i još dva poena i ponovo vode - 39:41
20. minut - Gavrilović pogađa jedno bacanje, Šalić hvata loptu posle promašaja i ubacuje dvojku za novo vođstvo Partizana - 39:38
19. minut - Miler (6p) smanjuje zaostatak - 36:38
19. minut - Brokof ubacuje prvu trojku za maksimalnih +4 za goste - 34:38
18. minut - Lejsi donosi drugo vođstvo gostima posle početnih 0:2 - 34:35
17. minut - Posle nekoliko promašaja Regledn pogađa i smanjuje na minimalnih - 34:33
16. minut - Na drugoj strani pogađa Kolins i primorava Nikolića da traži tajm-aut - 34:31
16. minut - Raspucao se i Miler - 34:29
14. minut - Novi poeni Pecarskog koji je popravio promašaj Gosa - 31:25, Kvoli smanjuje - 31:27
13. minut - Pecarski pogađa za tri i ponovo diže razliku - 29:23
12. minut - Gosti smanjuju - 26:23
11. minut - Prvi poeni za Milera - 26:21

Prva četvrtina

10. minut - Ivljev zakucava i smanjuje na 24:21, kraj prve četvrtine

9. minut - Kulagin sa penala smanjuje i vraća goste u igru - 23:19
9. minut - Na dvojku Samjuelsa (5p) trojku pogađa Kulagin - 23:17
7. minut - Trojku ubacuje i Andrić - 21:12, Antipov smanjuje - 21:14

6. minut - Samjuels pogađa jedno od dva bacanja - 18:9, Antipov uzvraća trojkom - 18:12

6. minut - Novi poeni Marinkovića - 17:6, trojku pogađa Reglend - 17:9
5. minut - Vilijams-Gos pogađa dva bacanja posle nesportske lične - 15:6 i lopta za domaće
5. minut - Rusi smanjuju sa penala - 10:6, Marinković trojkom diže na +7 - 13:6
4. minut - Pogađa ponovo Gos - 10:4, morao je Obradović da traži tajm-aut
4. minut - Posle novog izjednačenja i novo vođstvo domaćih,novi poeni za Gavrilovića - 8:4
2. minut - Prvo vođstvo domaćima donosi Vilijams-Gos - 4:2

1. minut - Prve poene na meču postižu gosti Kvoli - 0:2, uzvrača Gavrilović sa penala - 2:2

Zvanično, na tribinama je 3.300 gledalaca

Pred svojim navijačima crno-beli su igrali samo protiv Lijetuvos Ritasa i poraženi su kao i na gostovanjima Albi i Limožu, a jedini trijumf upisali su u duelu sa Bilbaom u Baskiji. Za razliku od njih Lokomotiva ima sve četiri pobede i favorit je za osvajanje prvog mesta u grupi.

Trener Partizana Miroslav Nikolić u ovom duelu neće moći da računa na kapitena Novicu Veličkovića i povređenog Marka Čakarevića, dok je pod znakom pitanja Patrik Miler.

Ruski tim je imao i dan odmora više pošto je u nedelju savladao Avtodor u Saratovu sa 110:77, a crno-beli su pre dva dana poraženi od večitog rivala u meču 7. kola ABA lige.