0
Četvrtak 02.11.2017.
17:21 >> 20:15h

Očajna Zvezda pala u Areni, Ročesti ne može sam

Prvi poraz crveno-belih na svom parketu u Evroligi. Košarkaši Crvene zvezde razočarali su protiv Bamberga, poraženi 75:69 pred sramotno malim brojem gledalaca u Areni (samo 6.000). Neigranje iskusnog centra Pere Antića zbog povrede bilo je nenadoknadiv gubitak za srpskog šampiona.

M. Todorović - Vesti
Džejms Feldin, bek Crvene zvezde, bio je najgori akter meča u Areni

Tokom većeg dela meča, crveno-beli su bili smušeni u napadu, bez rešenja. Krenula je četa Dušana Alimpijević bez energije, kao da je mali broj gledalaca uticao na crveno-bele da ležerno krenu u meč. Iskusni gosti su sve to kažnjavali i već posle prvih 10 minuta imali 30:18. Posle trojke Loa, Bamberg je otišao na +15 - 33:18 početkom druge četvrtine, a onda se bude domaćini.

CRVENA ZVEZDA 69: Radičević 6, Dangubić 5, Davidovac, Lazić 3, Dobrić, Feldin 5, Apić 2, Ročesti 22, Janković, Lesor 14, Jovanović 1, Bjelica 11.

BAMBERG 75: Haket 5, Hikman 12, Rajt 9, Zizis 3, Nikolić, Mitrović 7, Lo 8, Olinde, Edigin, Haris, Rubit 15, Hekman, Radošević 11, Tejlor 6.

Crveno-beli su disali za vrat gostima, ali nisu uspeli da prelome, da se potpuno vrate. U drugom poluvrmemenu razigrao se Tejlor Ročesti. Posle trojke Nemanja Dangubića krajem treće četvrtine, Zvezda smanjuje na samo -4 (50:54). U finišu, Ročesti i Lesor uspeli su da priprete Nemcima. Poenima Francuza, Zvezda je stigla na samo dva poena manje - 69:67, dva minuta pre kraja, ali su crveno-beli loše odigrali završnicu.

Najgori akter meča bio je Džejms Feldin, koji je na minus tri izgubio loptu (67:70), a iskusni Nikos Zisis je poenima 43 sekunde pre kraja rešio pitanje pobednika (67:73).

Zvezda je odigrala najslabiji meč u sezoni u Evroligi, potpuno razočarala, ali treba istaći i katastrofalno suđenje. Tokom celog meča sudije nisu imale isti kriterijum kod faulova, sekli su igru, nervirali gledaoce, a čini se da je nekoliko lopti bilo na štetu Zvezde.

Ali, izabranici Dušana Alimpijevića su samo krivi. Osim vođstva 2:0, nemački šampion je vodio non stop i na kraju zasluženo pobedio.

40. minut - Zisis pogađa, 43 sekunde do kraja i verovatno rešava meč. Prvi poraz Zvezde na svom parketu - 69:75.
38. minut - Lesor pogađa, 67:69. Još 122 sekunde do kraja, Bamberg vodi 70:67, Zvezda ima napad.
37. minut - Hikmen povećava prednost crveno-belih -  60:67. Trojka Ročestija - 63:67.
36. minut - Ročesti smanjuje sa linije slobodnoh bacanja - 60:65.
34. minut - Trojka Feldina, prvi poeni iz igre Amerikanca - 58:63.
33. minut - Bejlica pogađa - 55:61.
31. minut - Radošević pogađa - 53:61.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Lo pogađa trojku - 50:57. Posle 30 minuta, Bamberg vodi 59:53.
29. minut - Ročesti se razigrao - 47:54. Dangubić pogađa trojku, Zvezda na samo minus 4 -  50:54. Trinkijeri traži tajm-aut.
27. minut -  Gosti opet ne daju Zvezdi da se približi - 45:54.
26. minut - Bjelica pogađa - 41:50. Pogađa i Ročesti, domaćin opet preti  - 43:50.
25. minut - Mitrović pogađa, gosti opet imaju dvocifrenu prednost - 38:49.
23. minut - Sudije opet imaju šou u Areni.
21. minut - Ročesti otvara treću četvrtinu poenom -  36:43. Lesor je dobio treću ličnu grešku. Pogađa i Lesor - 38:43.
TREĆA ČETVRTINA - Utakmici prisustvuje 5.800 gledalaca.

20. minut - Bamberg na odmor odlazi sa + 9 - 43:34. Očajnih 20 minuta Zvezde.

17. minut - Feldin postiže prve poena i to sa linije slobodnih bacanja - 34:41.
15. minut - Rajt pogađa trojku - 30:39. Ročesti pogaša, četvrti poen - 32:39. Zvezda pojačala odbranu.
14. minut - Sudije su probudile Arenu čudnim odlukama na štetu Zvezde. Lesor već 10 poena. 30:36. Vraća se domaćin.
13. minut - Apić poentira ispod koša, serija Zvezde 8:0, samo minus 7 - 26:33. Rubit već 11 poena, opet 10 razlike za goste.
12. minut - Nova trojka, ovog puta Bjelice, Zvezda se vraća 24:33.
11. minut - Lo pogađa trojku, čak +15 za goste  - 33:18. Lazić uzvraća trojkom -  21:33.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, Bamberg vodi 30:18. Lesor osam poena, Radičević šest kod domaćina.
9. minut - Mitrović pogađa iz igre, prvi put - 14:25.

8. minut - Zvezda sa linije slobodnih bacanja stiže do poena, teško iz igre, nema organizacije, energije - 14:23.

7. minut - Tejlor pogađa za tri, +13 za goste, serija 12:2 Bamberga. Lesor prekida seriju gostiju  - 11:22. Francuz ima šest poena, najviše kod domaćina.
6. minut - Bamberg na + 6 - 15:9. Smušen start Zvezde, bez energije, rešenja u napadu. Rajt pogađa uz faul Ročestija, Bamberg već na +10  - 19:9.
5. minut - U igri je i Tejlor Ročesti. Prvi poeni pleja Zvezde -  9:10.  Heket pogađa trojku, 9:13.
4. minut - Gosti vezuju šest poena -  4:8. Trojka Radičevića  - 7:8.
2. minut - Novi poeni Matijasa Lesora - 4:2.
1. minut - Lesor postiže prve poena za domaćina - 2:0. Tejlor uzvraća u kontri  - 2:2.

U Areni samo 6.000 gledalaca. Utakmica je počela.

Startna petorka Zvezde: Radičević, Lazić, Feldin, Lesor i Bjelica. Nema Ročestija koji je imao problema sa povredom protekle nedelje.
Luka Mitrović je od Nemanja Dangubića dobio dres sa brojem 9 sa natpisom kapiten. Ovacije za nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde. U dvorani ne više od 5.000 gledalaca, ali se puni prvi prsten, koji bi mogao da bude pun do starta meča.
Arena je prazna, ne više od 2.000 gledalaca, 20 minuta pre kraja, neočekivano slaba poseta.

Prvi put protiv bivšeg kluba igraće Luka Mitrović, prošle godine kapiten Crvene zvezde. Crveno-beli će biti oslabljeni neigranjem Pere Antića, ali se posle nekoliko nedelja u tim vratio Nemanja Dangubić.