0
Sreda 11.10.2017.
20:00 >> 00:09h

Debakl Partizana u Berlinu (VIDEO)

Košarkaši Partizana doživeli su ubedljiv poraz u meču 1. kola grupe C Evrokupa pošto je ALBA u Berlinu bila daleko bolji rival i trijumfovala je sa 111:85 (30:21, 27:18, 19:19, 35:27). Naredni meč u ovom takmičenju crno-beli će odigrati sledeće srede u Beogradu kada će dočekati Lijetuvos Ritas.

M. Todorović - Vesti
Mladi tim Partizana će u ovoj sezoni imati dosta uspona i padova

Od samog starta meča domaći tim je nametnuo ritam koji njemu odgovara koristeći sve slabosti gostiju koji kao da nisu imali rešenje za raspucane bekove. Čak 30 primljenih poena u prvih 10 minuta nagovestili su loš epilog za Beograđane koji su samo u trećoj deonici bili koliko toliko ravnopravan rival.

Čak ni prekid u prvoj četvrtini zbog kvara na semaforu nije pomogao timu Miroslava Nikolića, a moćda bi moglo da se kaže i da mu je odmogao jer je u tom trenutku rezultat bio 14:10.

Kako je meč odmicao ništa se nije menjalo i moglo je da se nasluti da će Partizan doživeti novi poraz, treći u sezoni, i to prilično ubedljiv.

Na kraju čak 111 primljenih poena govore da će Nikolić imati mnogo posla da složi kockice kako i ova sezone ne bi bila neuspešna poput prethodne.

Ponovo su najefikasniji bili Amerikanci Vilijams Gos sa 22 poena i Miler sa 15, a isti učinak je imao i Vanja Marinković (15). U pobedni;kom timu Baterfild je ubacio 24, Sikma 19, a Peno 15.

Alba - Partizan 111:85 (30:21, 27:18, 19:19, 35:27)

ALBA: Saibu 2, Siva 7, Gifaj 14, Hunt, Šnajder 8, Vargas 3, Grigonis 6, Nikić 1, Baterfild 24, Kliford 12, Sikma 19, Peno 15.

PARTIZAN: Miler 15, Vilijams-Gos 22, Tadić, Aranitović 2, Marinković 15, Veličković 5, Tomić, Pecarski 8, Gavrilović 4, Andrić 2, Stevanović, Šalić 12.

Grupa C: Lijetuvos Ritas - Bilbao 83:93, Limož - Lokomotiva Kubanj 61:63, ALBA - Partizan u toku

Čevrta četvrtina

40. minut - Utakmica je završena ubedljivom pobedom Albe od 111:85 (30:21, 27:18, 19:19, 35:27). Crno-belima sledi gostovanje Zadru u ABA ligi što ćče biti prilika za popravljanje utiska.
39. minut - Još pet uzastopnih poena za domaći tim - 105:78
38. minut - Dva minuta pre kraja pala je "stotka" - 100:78
37. minut - Prvi put je ALBA imala više od 20 poena razlike - 95:73, ali Marinković pogađa trojku za 95:76, vraća Peno - 98:76
36. minut - Još pet vazenih poena za Albu pa tim iz Berlina ponovo ima +20 - 93:73
36. minut - Grigonis pogađa trojku, vraća Pecarski - 88:73
35. minut - Vezuju domaći četiri poena - 85:66, uzvraćaju gosti - 85:70
34. minut - Sikma vraća razliku na +18 pogotkom za tri - 81:63, uzvraća Vilijams-Gos istom merom - 81:66
33. minut - Seriju promašaja na obe strane prekinuo je Marinković košem pod faulom - 78:63
31. minut - Prve poeneu poslednjoj deonici postiže Gavrilović za Partizan - 76:60

Treća četvrtina

30. minut - Posle skoka u napadu domaći ponovo poentiraju - 76:57, Šalić smanjuje - 76:58, to je i kraj treće deonice koja je završena rezultatom 19:19. Ne izgleda kao da Partizan može da napravi preokret.

29. minut - Ponovo je 19 poena razlike - 74:55
28. minut - Šalić pogađa zicer posle asistencije Milera - 71:55
27. minut - Razlika u korist Nemaca varita između 15 i 20 poena - 70:53
24. minut- Peno pogađa trojku i Alba ponovo beži na +19 - 64:45
23. minut - Ne dozvoljava domaćin da se Partizan ozbiljnije primakne - 61:45
22. minut - Đoko Šalić pogađa pod faulom, ali ne ubacuje bacanje - 59:43
21. minut - Po dva poena na obe strane na startu drugog poluvremena - 59:41

Druga četvrtina

20. minut - Prima koš Partizan u poslednjoj sekundi za konačan rezultat prvog poluvremena 57:39
20. minut - Na Marinkovićevu dvojku odgovara Siva trojkom - 55:39
19. minut - Trojka Vilijams-Gosa koliko toliko održava crno-bele u igri - 50:34, a onda i trojka Veličkovića - 50:37
18. minut - Peno postiže jubilarni 50. poen za Albu - 50:31
17. minut - Marinković pogađa još jednu trojku - 46:29
16. minut - Ređaju se grešeke Partizana i u napadu i u odbrani što domaći tim maksimalno koristi, čak 20 poena razlike za domaće - 46:26
15. minut - Veličković pogađa za 41:26
14. minut - Vilijams-Gos pogađa samo jedno bacanje - 39:24
13. minut - Raste prednost domaćeg tima koji rešava skoro svaki napad košem - 39:23
11. minut - Mini serija Albe 5:0 na startu druge deonice - 35:21, Miler prekida seriju - 35:23

Prva četvrtina

10. minut - Dolaze Nemci i do 30. poena u 1/4 - 30:21, to je i konačan rezultat 1/4
9. minut - Hvata Partizan priključak, Miler pogađa slobodna bacanja za 27:21, u igru ulazi Aleksandar Aranitović prvi put u dresu Partizana
8. minut - Na dvojku Albe Marinković ubacuje trojku - 25:17
8. minut - Prvi put Alba dolazi do dvocifrenog viška - 23:12, Miler smanjuje 23:14
7. minut - Šalić je smanjio na 18:12, ali potom Nemci ubacuju trojku i dolaze do maksimalnih +9 - 21:12
7. minut - Odmah je domaći tim povisio na 18:10
Veliki problemi sa semaforom, već drugi put prekid zbog toga, čudno da se to Nemcima dešava. Dok čekaju igrači su izašli na teren i šutiraju na koš kako bi ostali zagrejani.
7. minut - Novi poeni za Vilijams-Gosa, ukupno šest - 14:10
5. minut - Marinković pogocima sa penala smanjuje na 12:8, a potom raspoloženi Sikma pogađa još jednom za ukupno osam minuta
4. minut - Marinković smanjuje na 12:6 nakon što je Sikma doneo maksimalnih +8 domaćima
3. minut - Stefan Peno pogađa trojku za vođstvo Albe 10:4
2. minut - Brzo je usledio odgovor domaćih koji prave seriju 7:2 odnosno vode 7:4
1. minut - Partizan je prvi postigao dva poena 0:2