0
Sreda 07.06.2017.
23:15

Senzacija u "Pioniru": Čović šokirao Partizan

Na pragu senzacija u šampionatu Srbije. U prvom meču polufinala plej-ofa KLS-a, FMP je pobedio Partizan u "Pioniru" - 96:91 i poveo 1:0 u seriji, koja se igra na dve dobijene.

abaliga.com/Partizan NIS
Uroš Luković nije uspeo da dominira ispod obruča

Predvođene sjajnim Čovićem i Boldenom, kao i poletnim Radanovim, "limenke" su prvi put u sezoni slavili protiv čete Aleksandra Džikića i napravili prvi od dva koraka ka finalu. Gosti su imali prednost od 10-ak poena tokom većeg dela prvog poluvremena, ali u finišu druge četvrtine, Partizan, predvođen kapitenom Velilković preokreće rezultat.

Na odmor se otišlo sa 40:37 za domaćina. Ipak, u nastavku, tim iz Železnika pravi seriju 13:0 za pet minuta i opet dolazi do dvocifrene prednosti. Najveća razlika je bila +14 (65:51).

U poslednjoj četvrtini, razigrao se Bolden, koji je šutevima za tri poena utišao "grobare". Vodio je FMP 76:62, ali se domaćin probudio sredinom poslednje deonice meča serijom 9:0, pripretio na 71:76, pet minuta pre kraja. U tim trenucima odličan je bio Stefan Birčević. Ipak, odlučila je trojka Čovića, dva minuta pre kraja, kod rezultata 78:84, a u poslednje minutu Aleksa Radanov je polaganjem uz faul "overio" pobedu gostiju. Gosti iz predgrađa sačuvali su prednost, napravili brejk i poveli 1:0 u seriji polufinala. Drugi meč igra se u Železniku u petak, a "limenke" imaju meč loptu.

Filip Čović je je bio najbolji akter meča sa 23 poenom, Bolden je ubacio 18, a nekoliko puta je u svom stilu "monstruozno" zakucavao pored domaćih košarkaša. Mladi plej Aleksa Radanov je postigao 16 poena. Kod Partizana, najefikasniji je bio kapiten Novica Veličković sa 27 poena, dok je Birčević ubacio 19.

Podsetimo, Crvena zvezda vodi 1:0 protiv Mega Leksa, posle pobede 85:70 u utorak u "Pioniru".