0
Ponedeljak 10.04.2017.
18:40 >> 20:54h

Zvezda "dala 15 fore" Cedeviti, a onda dobila Hrvate sa 30 razlike

Košarkaši Crvene zvezde upisali su prvu pobedu i poveli sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige pošto su u Beogradu u skoro punoj hali "Aleksandar Nikolić" savladali Cedevitu sa 81:66 (16:27, 29:17, 21:10, 15:12). Drugi meč je na programu već u utorak sa početkom od 18.30 časova, na istom mestu.

aba-liga.com/KK Crvena zvezda mts
Puna dvorana Aleksandar Nikolić na prvom meču finala plej-ofa ABAlige

Kada je ekipa Cedevite u 8. minutu povela sa 23:8 malo ko je mogao da pretpostavi da će Crvena zvezda u preostala 32 minuta napraviti 30 razlike i na kraju trijumfovati sa 15 poena viška.

Ništa do tog trenutka nije funkcionisalo u igri domaće ekipe. Šut nije služio, bilo je mnogo izgubljenih lopti, a sa druge strane odbrana nije funkcionisala. Dugo je Dejan Radonjić tražio petorku koja može da pronađe napadački ritam i našao je uvpđenjem Voltersa i Bjelice koji su pokrenuli ekipu.

Već do kraja druge deonice crveno-beli su serijama bez primljenog koša uspeli da dođu do +8 (45:37), ali su gosti uspeli da se vrate u igru sa sedam vezanih poena pa se na poluvreme otišlo sa samo poenom viška na kontu srpskog šampiona.

Kako su igrali u drugoj četvrtini tako su nastavili i u drugom poluvremenu, nošeni hukom navijača sa tribine pa je prednost Zvezde konstatno rasla do čak +17 u završnici meča. Uz spomenute Voltersa i Bjelicu razigrali su se i Dženkins i Kuzmić, koji su nešto slabije ušli u meč. Pored toga zaustavljen je Bilan koji je u uvodnih nekoliko minuta ubacio 10 od ukupno 12 poena i tu je praktično bio rešen meč.

Najefikasniji sa 20 poena bio je Dženkins (trojke 4/6), Volters je uz 14 poena imao šest asistencija i pet skokova, a Kuzmić je uz 14 poena i šest uhvaćenih lopti dodao i tri ukradene. Dvocifreni su bili još Bjelica sa 13 i Gudurić sa 10 poena. Kod gostiju Tomas je ubacio 14, a Džejms i Bilan po 12 poena.

Crvena zvezda - Cedevita 81:66 (16:27, 29:17, 21:10, 15:12)

Crvena zvezda: Violters 14, Tompson, Dangubić 2, Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 4, Rakićević, Dženkins 20, Gudurić 10, Kuzmić 14, Bjelica 13.

Cedevita: Džejms 12, Bajo, Krušlin 6, Katić 5, Babić 5, Žganec 5, Musa 2, Bilan 12, Šurna 2, Buljević, Begić 3, Tomas 14.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj utakmice, Zvezda vodi u finalu sa 1:0, u prvom meču 81:66
40. minut - Poeni Voltersa za krunisanje odlične partije (14p, 6as, 5sk) - 81:64
38. minut - Zakucavanje Džejmsa za ironične ovacije sa tribina - 79:64
36. minut - Seriju Zvezde od 11:0 prekida Džejms trojkom - 77:62
35. minut - Ponovo Dženkins sa nova tri poena (2+1) i razlika ide na nedostižnih - 75:59
35. minut - Posle više od dva minuta Gudurić trojkom menja rezultat na semaforu - 72:59
32. minut - 2+1 Voltersa za novu dvocifrenu prednost - 69:59
32. minut - Tomas trojkom vraća goste u igru - 66:59
31. minut - Poslednju deonici pogocima sa penala otvara Marko Tomas - 66:56

Treća četvrtina

30. minut - Tamo gde je stala u drugoj Zvezda je nastavila u trećoj deonici koju je takođe dobila dvocifrenom razlikom (21:10), pa u poslednji kvaratal ulazi sa ogromnih 66:54. Ponovo je funkcionisala odbrana iz koje su stizala lakša rešenja u napadu.
30. minut - Bjelica za novu maksimalnu prednost domaćeg tima - 66:52
29. minut - Zakucavanje Lazića posle prodora za potez utakmice - 64:52
28. minut - Trojka Filipa Krušlina za prekid muka Cedevite u napadu - 60:50

27. minut - Nova serija Zvezde, sa četiri poena Kuzmića podignuta je na 8:0 - 60:47

25. minut - Novi poeni Dženkinsa (17) za maksimalnih +9 za Zvezdu - 56:47
23. minut - Seriju prekida Džejms trojkom - 52:47

23. minut - Trojka Dženkinsa (4/5), serija Zvezde 7:0 na početku - 52:44

21. minut - Mitrović otvara dvojkom drugo poluvreme - 47:44

Druga četvrtina

20. minut - Serijom od 7:0 u poslednjih minut i po vratila se Cedevita u igru - 45:44, Zvezda je daleko bolje izgledala u napadu nego u prvoj deonici, počele su da ulaze trojke i smanjen je broj izgubljenih lopti.

19. minut - Posle četiri vezana poena gostiju Volters pogađa dva penala za 42:37, a odna i trojka Dženkinsa za 45:37
17. minut - Trojka Voltersa za 40:33, proradio je Zvezdin napad

16. minut - Novi poeni Kuzmića za maksimalnih +4 za Zvezdu - 35:31

14. minut - Katić je prekinuo Zvezdinu seriju jednim penalom, ali dvojka Kuzmića i trojka Dženkinsa za prvo vođstvo Zvezde - 31:30
14. minut - Trojka Gudurića - 26:29
13. minut - Serija Zvezde traje, Bjelica za 7:0 - 23:29
12. minut - Pogocima Bjelice i Voltersa Zvezda koliko toliko hvata priključak - 20:29
11. minut - Šurna podiže na +13 - 16:29

Prva četvrtina

10. minut - Prvu deonicu rešila je Cedevita u svoju korist rezultatom 27:16, koliko loše je Zvezde igrala može da bude zadovoljna minusom od samo 11 poena. Šut iz igre 3/12 i sedam izgubljenih lopti. Na drugoj strani Cedevita 9/10 za dva i 2/5 za tri poena.
9. minut - Još jedna trojka Tomasa - 11:26, vraća Dženkins - 14:26
9. minut - Tek drugi koš iz igre za domaće, Bjelica 2+1 - 11:23
8. minut - Trojka Marka Tomasa za +15 Cedevite - 8:23
7. minut - Zvezda je šest od osam poena dala sa penala (dva promašena) - 8:19
7. minut - Cedevita odlična u šutu za dva - 9/10, - 5:19
5. minut - Bilanovih 10 poena za +10 Cedevite - 4:14, šest izgubljenih lopti Zvezde
4. minut - Na isteku četvrtog minuta prvi koš iz igre za Zvezdu, GUdurić - 4:10
3. minut - Prve poene postiže Dangubić sa linije za slobodna bacanja - 2:8
3. minut - Posle novih poena Bilana - 0:8, Radonjić je bio primoran da traži tajm aut
2. minut - Bolji početak gostiju koji vode 6:0, Zvezda nema rešenje u napadu
1. minut - Prve poene na meču postiže Bilan - 0:2, a onda i Katić - 0:4