0
Petak 10.03.2017.
20:40 >> 00:19h

Najubedljiviji poraz Zvezde u sezoni, Real za poluvreme rešio meč

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz od Reala u Madridu u meču 25. kola Evrolige od 98:68 (38:24, 25:20, 17:13, 18:11), ali će ostati na deobi petog mesta sa učinkom od 14 pobeda i 11 poraza, dok se Real vratio na prvu poziciju.

Tanjug
Od kapitena Luke Mitrovića očekuje se da predvodi svoj tim do dobrog rezultata u Madridu

Nije uspela Crvena zvezda da iskoristi "minus fazu" u kojoj se nalazio Real koji je vezao tri poraza. Već od samog starta meča domaći su krenuli da zatrpavaju koš crveno-belih, a posle 10 minuta imali su čak 38 poena na svom kontu uz samo dva promašaja iz igre (13/15).

Prednost je konstatno rasla tokom celog meča, do pluvremena je bila 19 poena, posle treće deonice 23, a tokom poslednje išla je i na 33 poena. Sve što su crveno-beli u ovom meču uspeli da urade je da ne prime 100 ili više poena, a sve drugo će vrlo brzo otići u zaborav.

Pored odličnog šuta domaći su dominirali i u skoku, a pored toga kriterijum koji su postavile sudije više je odgovarao "kraljevskom klubu" pošto su Zvezdini najbolji defanzivci brzo napunjeni ličnim greškama.

Čak šest igrača Reala imalo je dvocifren učinak, po 12 poena postigli su Maćijulis, Tejlor i Ajonm a po 11 Rendolf, Hanter i Ljulj.U Zvezdi u napadu bolji od ostalih bili su Simonović sa 13 i Dženkins sa 10 poena, ali sveukupno gledano malo ko je zaslužio prelaznu ocenu.

Dodatna vriga za Zvezdu je to što je Dangubić izašao sa utakmice pre kraja zbog sudara sa Fernandezom, posle kog se uhvatio za koleno i uz bolnu grimasu na licu napustio teren. Bio je ovo i najubedljiviji poraz Crvene zvezde u ovoj sezoni pošto je od CSKA tim Dejana Radonjića poražen sa 22, a od Efesa sa 21 poenom razlike.

Real Madrid - Crvena zvezda 98:68 (38:24, 25:20, 17:13, 18:11)

Real Madrid: Rendolf 11, Drejper, Fernandez 3, Dončić 7, Maćijulis 12, Rejes 1, Ajon 12, Kerol 9 , Hanter 11, Ljulj 11 , Tompkins 9, Tejlor 12

Crvena zvezda: Volters 9, Tompson 6, Dangubić 4, Mitrović 4, Lazić, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 10, Gudurić 7, Kuzmić 6, Bjelica 9

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Utakmica je završena ubedljivom pobedom Reala 98:68, domaći su šutirali neverovatnih 24/30 za dva poena, ali su pokvarili procenat šuta za tri 12/29.
40. minut  -Seriju Zvezde 9:0 trojkom prekida Tejlor - 95:68, a onda i Dončić za 98:68
38. minut - Gudurić pogađa i trojku - 92:66
37. minut - Poeni Zvezde su prava retkost, Gudurić se upisuje sa linije za slobodna bacanja
35. minut - Razlika prvi put ide preko 30 poena, zakucavanje Dončića - 90:59
34. minut - Zvezda tek posle skoro puna četiri minuta postiže prve poene - 86:59
33. minut - Smušena igra Zvezde u napadu, serija 6:0 domaćih na startu 4/4 - 86:57
31. minut - Zvezda se bliži tome da treći put u sezoni primi 100 ili više poena - 82:57

Treća četvrtina

30. minut - Treća četvrtina je završena rezultatom 17:14, domaći su konačno počeli da promašuju, ali Zvezda to nije umela da iskoristi da makar malo smanji zaostatak - 80:57
30. minut - Hanter diže na 78:54, Ljulj 10 asistencija
28. minut - Po četiri lične grešeke u Zvezdi imaju Kuzmić i Lazić
28. minut - Bjelica pogađa - 73:54, a onda Rendolf trojkom vraća na maks +22
26. minut - Simonović 13. poenom smanjuje na 71:50
24. minut - Nešto sporiji ritam u 3/4 posle četiri minuta rezutlat je 5:2, ukupno 68:46
22. minut - Maćijulis otvara i ovo poluvreme trojkom (4/4) - 66:44
21. minut - Zvezda je krenula drugo poluvreme u petorci Dženkins, Dangubić, Lazić, Simonović, Kuzmić

Druga četvrtina

20. minut - Završeno je prvo poluvreme vođstvom Reala 63:44, domaći šutiraju 15/17 za dva i 8/13 za tri. Zanimljivo je da niko nije dvocifren, kod Reala Ljulj i Maćijulis po devet poena, na drugoj strani isti učinak Simonovića i Voltersa. Rekord za prvo poluvreme nije oboren Nižnji protiv Efesa pre dve godine ubacio je 65 poena u prvom poluvremenu.
18. minut - Poenima Dženkinsa i Tompsona Zvezda dolazi na 57:38
17. minut - Radonjić dobija tehničku, sudije su potpuno izgubile kompas kada je suđenje prekršaja u pitanju, Real ide na +20 - 54:34
16. minut - Real juriša ka rekordu koji je 123 postignuta poena (Makabi, Panatinaikos) - 53:34
15. minut - Ništa novo, skoro svaki napad Reala završava se poenima - 48:32
13. minut - Poenima Voltersa Zvezda smanjuje na 42:30
12. minut - Tek u drugom minutu druge četvrtine Real je promašio prvu dvojku i to Ljulj
11. minut - Tompkins podiže na maksimalnih +16 - 40:24

Prva četvrtina

10. minut - Neverovatno, Zvezda je za 10 minuta primila čak 38 poena, Real nije promašio za dva poena (7/7), a za tri je šutirao 6/8 pa je tako poništio Zvezdina 24 poena
10. minut - Serija Reala traje od 21:19 do 36:21 za domaće, prekida Volters trojkom 36:24
9. minut - Prednost raste, razigrao se i Ljulj - 34:21
8. minut - Real se baš naoštrio da se revanšita za poraz u Beogradu - 32:21
7. minut - Onda i treća trojka Maćijulisa (3/3), Real (5/7) - 27:19, Radonjić traži tajm-aut
6. minut - Zvezda baš ima problem da odbrani svoj koš - 21:16, ali pogađa na drugoj strani, trojka Simonovića - 21:19, pa onda trojka Rendolfa - 24:19
5. minut - Zvezda drži priključak, ali brine dobar napad domaćih - 17:14
4. minut - Pogađa se na obe strane - 15:10, već tri trojke Reala
2. minut - Domaći su krenuli dobro ofanzivno - 10:6
1. minut - Prve poene postigao je Ajon, ali uzvraća Dangubić sa četiri vezana - 2:4