0
Četvrtak 09.03.2017.
19:49 >> 22:37h

Evroliga: Fener zakomplikovao Zvezdinu sudbinu, ali dobra vest stiže iz Litvanije

Utakmicom u Moskvi otvoreno je 25. kolo Evrolige, a ulogu favorita u duelu sa Galatasarajem opravdao je domaći CSKA. Za iznenađenje dana, a verovatno i kola pobrinula se Baskonija koja je kao gost savladala Fenerbahče, dok je Žalgiris zadržao teoretske šanse za plasman u plej-of pošto je napravio preokret protiv Panatinaikosa.

Tanjug
Bogdanović je bio odličan, ali nije mogao da spreči poraz Fenera

Aktuelni šampion Evrope savladao je goste iz Istanbula rezultatom 85:69 (13:17, 33:12, 19:20, 20:20). Utakica je prelomljena u drugoj četvrtini koju je tim iz Moskve dobio rezultatom 33:12 nadoknadivši tako četiri poena manjka iz prve i stekavši dovoljnu razliku za mirno drugo poluvreme.

Nando de Kolo je ponovo bio najefikasniji sa 22 poena, a pratili su ga Amerikanci Hajns sa 13 i Higins sa 12 poena. Miloš Teodosić je uz osam poena imao šest asistencija. Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Vladimir Micov sa 18 poena.

Iznenađenje se desilo u Istanbulu gde je Baskonija uspela da savlada domaći Fenerbahče sa 79:74 (19:18, 24:17, 18:20, 18:19). Ispostavilo se da je 10 poena viška, koliko su gosti imali na pet minuta pre kraja bilo nedostićno za oslabljeni Fener koji danas nije mogao da računa na Slukasa i Juda.

Domaćima je malo bio odlični Bogdanović koji je ubacio čak 26 poena, ali u ključnim momentima, kada je Fener imao napad za produžetak nije uspeo da šutne za tri poena, već je loptu dodao Benetu, koji je promašio. Pored njega dvocifren je bio samo još Datome sa 10 poena. Na drugoj strani Larkin je vodio Katalonce do pobede sa 19, a Luž je dodao 10.

Ono što je dobro za Crvenu zvezdu je poraz Panatinaikosa od Žalgirisa u Litvaniji - 64:58  (9:17, 10:14, 15:10, 30:17). Iako su u prvom poluvremenu postigli samo 19 poena i imali 12 poena manjka domaći su uspeli da naprave veliki preokret u igri i rezultatu u drugih 20 minuta, kada su potpuno zatvorili prilaz ka svom košu, a proigrali na protivničkoj polovini.

Vesterman je bio najbolji sa 14 poena, a pratili su ga Milaknis sa 13, Jankunas i Motum sa po 11 poena. U gostujućem timu Papas je ubacio 13, Singlton 11, a Burusis 10 poena.

U utakmici dva tima koja više nemaju šansu za plasman u plej-of Makabi je u Tel Avivu savladao Emporio Armani sa 92:82 (26:20, 25:15, 19:26, 22:21). Iako bez povređenog Gaudloka tim iz Izraela lako je izašao na kraj sa nemotivisanim Milanezima, koji će sledećeg četvrtka ugostiti Crvenu zvezdu.

Makabi je do trijumfa vodio tri Amerikanaca Viktor Ras sa 17 poena, a Ajverson sa 16 i Sili sa 15. Kod gostiju Sanders je ubacio 19 poena, a naši reprezentativci Mačvan 12, Raduljica sedam.

Barselona je zadržala teoretsku šansu za plasman u plej-of pošto je upisala 10. pobedu u sezoni savladavši Uniks pred svojim navijačima sa 70:62 (24:20, 12:14, 19:10, 15:18). U vrlo lošem meču oslabljeni gosti, bez Kita Lengforda, nisu uspeli da ispariraju Kataloncima  koji su meč prlomili u trećoj deonici.

Najefikansiji akter meča sa svega 13 poena bio je Stratos Perperoglu, pored njega dvocifren u domačem timu bio je samo još Viktor Klaver sa 12 poena. Kod gostiju Antipov je bio najbolji sa 12, a Kolom je dodao 10 poena. Danilo Anđušić je postigao pet poena i dodao tri asistencije.