0
Četvrtak 09.02.2017.
18:30 >> 21:36h

Evropski šampion se revanširao Zvezdi sa debelom kamatom (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi u meču 22. kola Evrolige sa 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16) zabeleživši tako 10. izgubljeni meč u sezoni, drugi vezani, posle sedam uzastopnih trijumfa.

Tanjug
Od Marka Simonovića se očekivalo da povuče tim u Moskvi, u odsustvu Stefana Jovića

Oba tima su odlično napadački otovrili meč o čemu svedoči i rezultat prve donice - 33:26 za CSKA koji je do šuta Teodosića u poslednjoj sekundi pogodio sedam trojki bez promašaja (na kraju 13/22).

Koliko toliko Zvezda je držala priključak punih 30 minuta iako je igrala bez startnog plejmejkera Stefana Jovića i Nemanje Dangubića, takođe člana startne petorke, dok su Marko Simonović i Ognjen Kuznić imali redukovanu minutažu.

Čini se da kada je shvatio da je pobeda nemoguća misija Dejan Radonjić je nosioce igre izvukao iz igre kako bi im dao malo odmora pred odlučujuće duele, a to su svakako mečevi sa Galatasarajem i Broseom.

Raspucani Moskovljani ni nisu dizali nogu sa papučice gasa do poslednjeg minuta pa su na kraju ubedljivo trijumfovali, nanevši crveno-belima najubedljiviji poraz u sezoni.

Najbolji je bio Nando de Kolo sa 25 poena, a pratili su ga Kurbanov sa 18 i Teodosić koji je uz 16 poena imao četiri asistencije i tri skoka. Kod Zvezde najbolji ofanzivno bio je kapiten Luka Mitrović sa 16 poena i devet asistencija, a dvocifren učinak imali su još Dženkins sa 12 i Kuzmić sa 10 poena (sve u prvom poluvremnu).

CSKA - Crvena zvezda 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16)

CSKA: De Kolo 25, D. Kulagin, Teodosić 16, Ogastin 2, Fridzon 7, Džekson 4, Antonov 9, Voroncevič 6, Higins 7, Hrjapa 4, Kurbanov 18, Hajns 4.

Crvena zvezda: Volters 7, Tomspon 4, Dangubić, Mitrović 16, Lazić 7, Dobrić 5, Simonović 10, Rakićević, Dženkins 12, Gudurić 3, Kuzmić 10, Bjelica 6.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Tačku na ovaj meč trojkom u poslednjoj sekundi stavio je Marko Simonović - 102:80. najubedljiviji poraz Zvezde u tekućoj sezoni.
39. minut - Mitrović trojkom prekida niz CSKA - 100:76
38. minut - Dežkson diže na maksimalnih +23 - 96:73, a onda Hrjapa na 98:73 i Higins na 100:73
37. minut - Hrjapa ponovo diže na +20 - 92:72
35. minut - Kapiten Mitrović prekida niz CSKA sa košem uz dodatno bacanje - 88:70
34. minut - Pitanje pobednika definitivno je rešeno, ako se i postavljalo, Teodosić nastavlja seriju CSKA novom trojkom - 88:67
34. minut - Rusi odgovaraju sa osam vezanih poena - 85:67
31. minut - Bejlica pogađa trojku - 77:67

Treća četvrtina

30. minut - I treću četvrtinu dobio je domaći tim 19:18 - ukupno 77:64
30. minut - Trojka Teodosića za maksimalnih +16 -77:61
28. minut - Antonov ubacuje trojku - 74:59
27. minut - Bjelica pogađa slobodna bacanja 3/4 i prekida seriju ruskog tima - 71:59
25. minut - Prišla je Zvezda na -6, ali je usledila serija CSKA od 9:0, tajm-aut za Radonjića - 71:56, maksimalna razlika za "armejce"
24. minut - De Kolo vezuje pet poena - 67:56
23. minut - Četiri vezana poena Simonovića - 62:53, a onda i trojka Zvezinog krila - 62:56
22. minut - Sa druge strane Dženkins pogađa trojku - 60:49
21. minut - Kurbanov nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu - 60:46

Druga četvrtina

CSKA na poluvreme nosi ogromnih 58:46, Moskovljani su odlično šutirali i za dva (9/13) i za tri poena (9/13). Ni crveno-beli nisu bili loši u napadu, ali veliki propusti u odbrani kojoj fale Jović i Dangubić. De Kolo 18 poena, Kurbanov 14, a na drugoj strani Kuzmić 10.
20. minut - Trojku pogađa i Teodosić, devetu za CSKA (9/12) - 56:46
19. minut - Mitrović 2+1 - 53:46
19. minut - Kuzmić prekida seriju domaćih od 7:0 - 51:41
18. minut - De Kolo vraća na +10 - 49:39, njegovih 18 poena
17. minut - Poenima Voltersa Zvezda prilazi na -5 - 44:39, ali na drugoj strani De Kolo 2+1
15. minut - Posle dvoje Dobrića istom merom uzvraća Kurbanov - 43:34
14. minut - Osmu trojku za CSKA postiže Voroncevič, svoju drugu - 41:32

13. minut - Koševima Tompsona i Dženkinsa Zvezda hvata priključak - 36:30

11. minut - Drugu deonicu poenima sa penala otvorio je Teodosić (3/3) - 36:26

Prva četvrtina

10. minut - CSKA završava prvu četvrtinu serijom 12:6 za 31:26 posle 10 minuta igre. Kako šutira domaćin sa distence razlika i nije velika.
9. minut - trojku pogađa i Higins, 6/6 za CSKA - 28:24, a onda i Voroncevič - 31:24 (7/7)
8. minut - De Kolo postiže svoj 11. poen - 25:22
7. minut - Kuzmić dominira pod kođem CKSA, 8 poena - 21:20
6. minut - Nova trojka za Moskovljane (5/5), ponovo je ubacio Kurbanov - 19:16
5. minut - Posle dvojke Lazića, De Kolo 2+1, a onda i trojka Lazića - 16:16
4. minut - Trojku uz faul pogađa i De Kolo - 13:11, prvo vođstvo za CSKA
4. minut - Sa dve trojke Antonova Rusi se vraćaju - 9:9
3. minut - Poenima Voltersa iz kontre Zvezda dolazi do +5 - 3:8
2. minut - Prve poene za CSKA postiže Kurbanov i to trojku - 3:4

1. minut - Prve poene na utakmici postiže Kuzmić - 0:2

CSKA - Crvena zvezda (19.00), Evroliga, 22. kolo

CSKA: De Kolo, D. Kulagin, Teodosić, Ogastin, Fridzon, Džekson, Antonov, Voroncevič, Higins, Hrjapa, Kurbanov, Hajns

Crvena zvezda: Volters, Tomspon, Dangubić, Mitrović, Lazić, Dobrić, Simonović, Rakićević, Dženkins, Gudurić, Kuzmić, Bjelica