0
Sreda 08.02.2017.
19:07 >> 22:00h

Odlični Hečer vodio oslabljeni Partizan do pobede u Solunu (VIDEO)

Košarkaši Partizana zabeležili su pobedu u prvom meču baraža FIBA Lige šampiona pošto su kao gosti savladali PAOK u Solunu sa 76:74 (22:14, 18:18, 13:24, 23:18), a pobeda je mogla da bude i ubedljivija da Beograđani nisu u drugom poluvrmenu imali veliki broj izgubljenih lopti (ukupno 22). Revanš meč je na programu za 14 dana u Beogradu.

twitter.com/BasketballCL
Odlična igra Partizana u Solunu

Svečarska atmosfera, zajedničko navijanje pristalica dva kluba i to što su bili oslabljeni neigranjem Veličkovića i Gordona nije sprečilo srpskog vicešampiona da zabeleži devetu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona, prvu u plej-ofu.

Odlično su crno-beli orovrili meč pa su pposle serije 12:0 nakon početne trojke domaćih došli do +9. Prednost Beograđana se kretala između pet i 13 poena, a na veliki odmor otišlo se sa solidnih +8 (40:32).

Međutim, u trećoj deonici došlo je do velikog pada u igri Partizana, pre svega u napadu, što su domaći znali da iskoriste i da trojkama u završnici tog dela igre vrate prednost na svoju stranu. Ipak, odlični Vil Hečer nije dozvolio da crno-beli prospu sve što su do tog momenta gradili.

Serijom 8:0 na startu poslednje deonice tim Aleksandra Džikića je vratio vođstvo i uspeo je da ga sačuva do samog kraja iako su Grci u nekoliko navrata prilazili na poen manjka.

Partizan je napadački do pobede vodio Vil Hečer sa 27 poenai po četiri skoka i asistencije, a sa po 10 poena asistirali su mu Marinković, Ratkovica i Birčević.Kod domaćih Mekfeden je postigao 20, a Sajbert 18 poena.

PAOK - Partizan 74:76 (14:22, 18:18, 24:13, 18:23)

PAOK: Hrisikopulos 8, Konijaris 3, Cohlas 2, Margaritis 7, Mekfeden 20, Miljenović 5, Gliniadakis, Karamanolis, Sajbert 18, Papadopulos, Peiners 7, Klenton 4.

Partizan: Robinson 2, Ratkovica 10, Vrabac, Marinković 10, Majstorović, Birčević 10, Koprivica 2, Andrić 8, Hečer 27, Pot, Karahodžić 2, Luković 5.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

KRAJ - Partizan je u Solunu pobedio sa 76:74, revanš je za 14 dana u Beogradu
40. minut - Ratkovica pogađa oba bacanja, Amerikanci PAOK-a ne pogađaju dve trojke u kontri novi poeni Beograđana za 71:76 na 5,5 sekundi do kraja meča
40. minut - Mekfeden pogađa trojku, PAOK prilazi na 71:72
40. minut - Ratkovica pogađa jedno slobodno bacanje, 30 sekundi do kraja - 68:72
40. minut - Mekfeden iz dotrčavanja pogađa trojku - 68:71
39. minut - Hečer nastavlja da rešeta i rešava pitanje pobednika, na minut do kraja - 65:71

37. minut - Marinković trojkom diže na +4 - 63:67, vraća Cohlas dvojkom - 65:67

36. minut - U završnici meča poen prednosti za Beograđane - 63:64
34. minut - Seriju Partizana 8:0 prekida Margaritis trojkom - 59:61
34. minut - Zakucavanje Lukovića za +5 za Boegrađane - 56:61
33.minut - Hečer dvojkom vraća vođstvo Partizanu - 56:58, PAOK tri minuta bez poena
31. minut - Na isteku prvog minuta Luković pogađa 2+1 za novo izjednačenje - 56:56

Treća četvrtina

30. minut - Birčević je izjednačio, ali je trojku u zadnjoj sekundi pogodio Mekfeden pa posle 30 minuta igre domaći vode sa 56:53
30. minut - Trojkom Sajberta PAOK ponovo vodi posle prvog minuta - 53:51
29. minut - Koprivica pogađa dvojku - 48:51
28. minut - Partizan je potpuno stao u napadu, Grci polako smanjuju razliku - 48:49
27. minut - Hečer polaganjem prekida seriju PAOK-a od 5:0 - 44:49
26. minut - Uzvraćaju domaći sa tri vezana poena - 42:47
25. minut - Hečer prekida mini seriju domaćina i to trojkom - 39:47
24. minut - Imao je srpski vicešampion ponovo 10 poena prednosti, ali PAOK ne dozvoljava da se Partizan potpuno odlepi - 39:44
23. minut - Hečer vraća na +8 - 34:42
22. minut - Tek posle 100 sekundi drugom poluvremenu, Mekfeden pogađa dvojku - 34:40

Druga četvrtina

20. minut - Mekfeden pogađa u poslednjoj sekundi pa druga četvrtina završava rezultatom 18:18, ukupno 32:40
20. minut - A onda Ratkovica diže na maksimalnih +13 - 27:40
19. minut - Prvi put +11 za Partizan - 27:38
17. minut - Karahodžić je dobio udarac u lice, izgleda da je pukla arkada, izašao je iz igre
17. minut - Partizan ponovo dolazi do osetnije prednosti - 25:34, trener PAOK-a traži tajm-aut. Na tribinama navijači zajedno bodre oba kluba.
16. minut - Uzvraća Partizan sa tri vezana poena - 23:30
15. minut - Sajbert pogađa dvea od tri penala i smanjuje na 23:27
14. minut - Andrić pogađa novu trojku - 19:27
13. minut - PAOK je prepolovio dvocifrenu razliku - 19:24
11. minut - I drugu deonicu poenima otvaraju Grci, pogađa Feden - 16:22, vraća Robinson - 16:24

Prva četvrtina

10. minuta - Prva četvrtina završena je vođstvom Partizana 22:14, odličnih 10 minuta za Beograđane

9. minut - Trojku pogađa i Birčević za prvu dvocifrenu prednost - 10:20
8. minut - Seriju grčkog tima prekida Andrić trojkom - 10:17
7. minut - Mini serija PAOK-a od 5:0 pa Grci prilaze na 10:14
5. minut  - Seriju Partizana od 12:0 prekida Margaritis - 5:12
4. minut - A onda je Vanja Marinković pogodio i trojku - 3:10
3. minut - Traje serija Partizan, dvojke su pogodili Marinković i Hečer - 3:7
2. minut - Trojku vraća Birčević - 3:3
1. minut - Na isteku prvog minuta Konijaris pogađa trojku - 3:0