0
Četvrtak 08.12.2016.
18:15 >> 21:55h

Evroliga: Zvezda ponovo nemoćna u Istanbulu (VIDEO)

Novi poraz Crvene zvezde, sedmi ukupno, treći uzastopno, upisan je na gostovanju Fenerbahčeu u meču 11. kola Evrolige - 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22).

Tanjug
Stefan Jović i drugovi nisu uspeli da pruže značajniji otpor Fenerbahčeu

I treći put ove godine crveno-beli su poraženi od timova iz Istanbula pošto im je posle Darušafake i Anadolu Efesa "skalp" uzeo i Fenerbahče.

Oslabljeni neigranjem Luke Mitrovića i Marka Gudurića i sa samo 10 igrača u rotaciji košarkaši srpskog šampiona bili su ravnopravan rival timu Željka Obradovića samo u prvih 10 minuta. Serijom 14:0 (32:20) na kraju prve i početkom druge deonice Fenerbahče je stekao ogrmonu prednost koju niije ispušta do kraja utakmice i samo je bilo varijacija od +9 do +18.

U nekoliko navrata tim Dejana Radonjića nagoveštavao je da bi moda mogao da izbori neivesnu završnicu, ali kada god bi prišao usledio bi brutalan odgovor pre svega od strane centarske linije Judo - Veseli, za koju Crvena zvezda nije imala odgovor.

Na kraju jedino što je pozitivno iz ovogg meča je da je Ognjen Dobrić uspeo da postigne 10 poena za 12 minuta u igri i daleko bolje je iskoristio minutažu od Boriše Simanića. Pored njega dvocifren učinak imali su Simonović sa 14, Dženkins sa 12 i Bjelica sa 10 poena. U pobedničkom timu Judo je ubacio 15, Veseli 14, Dikson 11, Slukas 10, a naš Kalinić osam poena.

Crvena zvezda u sledećem kolu u Beogradu dočekuje ekipu Makabija, u četvrtak, 15. decembra.

Fenerbahče - Crvena zvezda 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22)

Fenerbahče: Judo 15, Mahmutoglu, Antić 13, Slukas 10, Naneli 3, Minčev, Ugurlu, Veseli 14, Kalinić 8, Dikson 11, Duverioglu 4, Datome 9

Crvena zvezda: Volters 8, Dangubić, Lazić 5, Simanić, Dobrić 10, Simonović 14, Dženkins 12, Jović 4, Kuzmić 8, Bjelica 11

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Završen je meč 11. kola Evrolige, Fenerbahče - Crvena zvezda 87:72, Judo 15, Veseli 14 poena, kod Zvezde Simonović 14, Dženkins 12
39. minut - 1:12 do kraja meča sada je već izvesno da će Zvezda upisati sedmi poraz, a Fener osmu pobedu - 81:68
38. minut - Četvrta trojka Simonovića - 79:68
37. minut - Domaći uzvraćaju istom merom, mini serijom 5:0 i ponovo imaju bezbednu prednost, Zvezda više nema šansu za povratak - 79:65
35. minut - Trojka SImonovića i dvojka Dobrića i eto jednocifrenog zaostatka za Zvezdu - 74:65
33. minut - Imala je Zvezda dve prilike da dodatno smanji zaostatak, ali nije uspela, ponovo je -14 - 72:58
31. minut - Dobrić i Volters sa po dva poena teraju Obradovića da traži tajm-aut - 68:54, ne dozvoljava opuštanje srpski trener

Treća četvrtina

30. minut - Na poene Kuzmića trojkom odgovara Antić i prvi put Fener ima +18 - 68:50, tim rezultatom se završava treća četvrtina
29. minut - Judo ponovo veže četiri poena i vraća na velikih +16 za Fener - 63:47
28. minut - Ponovo na tri poena domaćih Zvezda uzvraća trojkom, ovog puta Voltersa - 59:47
26. minut - Posle ukradene lopte i Lazić pravi akciju 2+1, ali opet je -14 - 56:42
25. minut - Bjelica 2+1 za 53:39
23. minut - Na trojku Dženkinsa istom merom vraća Datome - 49:34
22. minut - Domaći prvi put imaju čak 15 poena viška - 46:31
21. minut - Judo uz faul Jovića postiže tri poena - 44:31

Druga četvrtina

20.minut - Završeno je prvo poluvreme utakmice u Istanbulu, vodi Fenerbahče sa 41:31, u domaćem timu najefikasniji Dikson sa 11 poena (trojke 3/5), u Zvezdi Simonović sa osam (trojke 2/3)
19. minut - Pet vezanih poena Dženkinsa - 36:29, ali Dikson trećom trojkom vraća na 39:29
18. minut - Antić diže na velikih +12 za Fener - 36:24
16. minut - A onda još jedna trojka Simonovića - 32:24
15. minut - Posle skoro pet minuta igre u drugoj četvrtini Simonović trojkom, prvom za crveno-bele, prekida seriju domaćina od 14:0 - 32:21
14. minut - Trojka Diksona za 30:18, Zvezda bez koša puna četiri minuta i to traje i dalje
13. minut - Upisao se i Kalinić u strelce, serija Fenera traje od 18:18 do 27:18, Radonjić mora da traži tajm-aut
12. minut - Posle promašaja za tri Bjelice i Dangubića još tri poena za Juda za maksimalnih +7 - 25:18
11. minutu - Drugu deonicu zakucavanjem otvara Judo - 22:18

Prva četvrtina

10. minut - Kraj prve četvrtine koju je Fener rešio u svoju korist rezultatom 20:18
10. minut - Posle dvojke Bjelice, Dikson sa dva slobodna bacanja vraća Fener u vođstvo - 18:16
9. minut  -Trojkom Diksona Fener ponovo preuzima vođstvo, serija domaćina 7:0 - 16:14
8. minut - Četiri vezana poena Slukasa - 13:14
7. minut  -Odlična odbrana crveno-belih, Simonović pogađa u kontri jedan na nula i tera Obradovića da traži tajm-aut - 9:14
7. minut - Sa nova dva penala Kuzmića Zvezda dolazi do +3
5. minut - Poenima Kuzmića sa linije za slobodna bacanja Zvezda prvi put vodi - 9:10
4. minut - Zvezda drži priključak na početku meča - 7:6

2. minut - Novi poeni Veselog 2+1 posle faula Simanića - 5:2

1. minut - Prve poene na utakmici postigao je Veseli za vođstvo Fenerbahčea 2:0, uzvratio je Kuzmić - 2:2