0
Sreda 23.11.2016.
17:37 >> 21:20h

Partizan dugo odolevao u Atini, ali je na kraju ipak poražen

Košarkaši Partizana upisali su treći poraz u FIBA Ligi šampiona pošto su u meču 6. kola izgubili od AEK-a u Atini sa 91:81 (22:14, 20:19, 22:29, 27:19).

aba-liga.com/kk Partizan NIS
Bez Majstorovića i Veličkovića na megdan Atinjanima

Od samog starta “žuto-crni” su stekli prednost koja je do kraja prve deonice iznosila osam poena, i konstatno su je čuvali sve do sredine treće četvrtine kada je narasla čak na +13.

Da se neće lako predati, iako su igrali bez Majstorovića i Veličkovića, crno-beli su pokazali serijom pogodaka u napadu i dobrim odbranama pa su na poslednju pauzu između četvrtina otišli sa samo dva poena manjka - 64:62. Potrošena energija u pristizanju zaostatka i manjak igrača u rotaciji osvetio se crno-belima.

Daleko iskusniji i nešto bolji tim AEK-a lagano je priveo utakmicu kraju pošto je vrlo brzo ponovo stekao dvocifrenu prednost, koja je bila nedostižna za tim Aleksandra Džikića.

Grke su do četvrte pobede u grupi E vodili Šakota sa 19, Vasilijadis sa 16 i Dikson sa 15 poena. Kod Beograđana ponovo je Hečer bio najefikasniji sa 18 poena, a pratili su ga Marinković sa 13 i Birčević sa 12 poena.

- Foker je dominirao. Kasnije smo se adaptirali, odigrali dobru treću četvrtinu. Na kraju, oni su igrali sa pet nižih igrača, sa Vilijamsom na poziciji 5, Šakotom i Miloševićem u petorci, i dalje su imali visinu ali nisu imali peticu. Neke stvari na ternu su bile dobre za nas, neke nisu. Ne dopada mi se selekcija šutera za tri poena, jer smo bili veoma precizni u tome koliko šuteva želimo da dozvolimo AEK-u imamo. Što znači da, ako Veslijadis i Šakota šutiraju 7 od 11, nisam siguran da je to ono što želimo. Osim toga, u trenucima kada smo igrali bez izgubljenih lopti, bili smo sasvim u redu - istakao je posle utakmice trener Džikić.

Četvrta četvrtina

40. minut - Imao je Partizan šansu da dodatno smanji zaostatak, ali nije uspeo u time, utakmica je završena rezultatom 91:81
39. minut - Birčević sa četiri vezana poena smanjuje zaostatak - 88:81
38. minut - MIni serijom Partizan vraća zaostatak na jednocifrenu razliku - 86:77

37. minut - Sukob trenera Džikića sa sudijama zbog prekršaja koji je dosuđen Marinkoviću posle dva poena Ukića i tehničke greške za trenera Partizana AEK vodi sa 86:73

36. minut - Šakota se raspucao, pogađa trojku u lice Karahodžića - 79:69
33. minut - Serija AEK-a traje, Dikson pogađa trojku za 8:0 - 74:64
32. minut - Posle faula pri šutu za tri poena Šakota pogađa sva tri slobodna bacanja - 69:64

31. minut - Birčević pogađa težak šut - 66:64

Treća četvrtina

30. minut - U poslednjim momentima 3/4 Hečer pogađa trojku i smanjuje na samo dva poena manjka za crno-bele - 64:62
30. minut - Ratkovica posle prodora smanjuje na samo 62:59
28. minut - Trojke se ređaju, pogađa i Robinson drugu trojku - 60:53, a potom i Marinković dvojku - 60:55
27. minut - Dikson prekida seriju Partizana od 6:0 i vraća na +10 za AEK - 58:48
26. minut - Ratkovica trojkom vraća Partizan na 10 poena manjka - 55:45
25. minut - Četvrtom trojkom Vasilijadis donosi AEK-u maksimalnih 12 poena viška - 53:41
23. minut - Trojkom Miloševića Grci ponovo dolaze do dvocifrene prednosti - 47:37
21. minut - Drugo poluvreme poenima otvara Hečer - 42:35

Druga četvrtina

20. minut - Mini serijom Partizan je spustio na -7 - 40:33, ali su Grci na kraju dobili i ovu četvrtinu (20:19) pa vode sa 42:33

19. minut - Ređaju se poeni na obe strane, ali Grci čuvaju prednost - 40:29
17. minut - Trećom trojkom Marinković prekida seriju AEK-a - 33:25
16. minut - Trojkom Šakote Grci prvi put dolaze do dvocifrene prednosti - 33:22

15. minut - Na drugoj strani pogađa Hečer - 28:22

14. minut - Seriju napada bez poena prekinuo je Minja Milošević - 28:20
11. minut - AEK dve dvojke, Partizan dve trojke (Karahodžić i Marinković) - 26:20

Prva četvrtina

10. minut - Nova serija domaćih posle velikih grešaka u napadu Partizana - 22:14
9. minut - Marinković pogađa trojku - 16:14
8. minut - Serijom 6:0 domaći ponovo prave razliku - 16:11
5. minut - Partizan trojkama potpuno hvata priključak, a poenima Koprivice prvi put vodi - 8:9
4. minut - Mini serijom crno-beli smanjuju na 6:4
2. minut - Nova trojka Atinjana, Vasilijadis - 6:0
2. minut - Prve poene na meču postigao je krilni centar AEK-a Vilijams - 3:0