Hemofarm ne dolazi u Beograd
Košarkaški klub Hemofarm saopštio je da ne želi da igra treću utakmicu finala plej-ofa Superlige Srbije protiv ekipe Partizana.
Partizan je u sredu dobio drugu utakmicu finala plej-ofa rezultatom 86:81 i poveo 2:0 u seriji. Minut i 14 sekundi pre kraja sinoćnjeg meča došlo je do tuče na terenu u kojoj su učestvovali svi igrači oba tima. Treća utakmica finala plej-ofa trebalo bi da bude odigrana sutra od 18,00 časova u Beogradu.
Hemofarm je naveo da su odluku o nedolasku na treći meč protiv "crno-belih" zajednički doneli članovi Upravnog odbora, stručnog štaba i igrači.
|
Partizan časti navijače
KK Partizan saopštio je da će biti slobodan ulaz za sve navijače na treću utakmicu finala plej-ofa Superlige Srbije protiv ekipe Hemofarma. |
"Na takav korak smo se odlučili pre svega iz bezbednosnih razloga i incidenata nesvojstvenim sportu, kao i zbog neujednačenog kriterijuma suđenja u utakmicama Hemofarma i Partizana, koje nepotrebno dovodi do tenzije na terenu, a samim tim i do nemilih događaja. Svesni smo odgovornosti zbog ovakve odluke, ali smatramo da u ovakvom ambijentu nemamo ravnopravne uslove za osvajanje šampionske titule", navodi se u saopštenju Hemofarma.
Vršački klub navodi da su dešavanja na jučerašnjem meču kulminacija nezdravih odnosa koji vladaju u srpskoj košarci.
"Svi zajedno treba da se zapitamo gde nas vodi ovakvo ponašanje. Jedan od epiloga je i slanje negativne poruke sponzorima, zbog čega će i dugogodišnji sponzor KK Hemofarm Štada preispitati svrsishodnost dosadašnjih najozbiljnijih ulaganja u košarku kod nas", navodi Hemofarm, koji je zatražio regularnost u domaćem takmičenju.
"Smatramo da je KSS samo nemi posmatrač i ne možemo da nađemo opravdanje za izostanak njihovih reakcija u cilju zaštite regularnosti, kako bismo svi mogli ravnopravno da se borimo za titulu", ističe se u saopštenju Hemofarma i dodaje da su nezadovoljni pristrasnim komentarisanjem utakmica na Javnom servisu Srbije.
|
Dačić najavljuje prijave protiv učesnika tuče
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se zbog tuče igrača na meču između košarkaških klubova Partizan i Hemofarm "mogu očekivati određene prijave" i dodao da će tužilaštvo odrediti da li će te prijave biti prekršajne ili krivične, prenosi "Fonet".
Dačić je rekao da je policija "već nešto uradila" po tom pitanju i da će tokom dana biti saopšteni prvi rezultati. On je dodao da je MUP odmah posle utakmice napravio analizu događaja i razgovarao sa predstavnicima tužilaštva o tome koje mere je moguće primeniti. |










