0
Petak 21.10.2016.
18:45 >> 21:02h

Velika pobeda Zvezde u Istanbulu uz mnogo uspona i padova (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige pošto je Abdi Ipekči dvorani u Istanbulu savladala Galatasaraj sa 85:83 (17:30, 30:17, 22:20, 16:16) u meču 2. kola Evrolige.

youtube.com/Sport Nation
Simonović je u prvoj deonici pogodio dve trojke

Početak meča nagoveštavao je da bi crveno-beli mogli da dožive katastrofu u duelu sa Galatasarajem pošto je domaći tim brzo došao do dvocifrene prednosti, a na odmor je odneo 13 poena viška.

Međutim, druga deonica je biula preslikana, ali uz izmenjene uloge pošto je Zvezdu krenuo šut sa distance, a odbrana je počela da funkcioniše. Posle 20 minuta igre bilo je 47:47 što znači da se u drugo poluvreme krenulo kao da se prvo nije ni igralo.

Međutim, ono što je Zvezda videla u prve dve deonice je da može da igra sa Atamanovom "legijom stranaca" što je pokazala početkom treće deonice kada su igrači tima Dejana Radonjića pogađali iz svih pozicija i došli do ogromnih 65:50. U toj seriji je potrošeno i mnogo snage pa je domaćin malo po malo smanjivao razliku i uzvratnom serijom koševa uspeo da dođe do samo dva poena manjka pred odlučujuću deonicu.

U poslednjem periodu šut je stao i jednim i drugima pa su se poeni postizali uglavnom ispod koša, sa linije za slobodna bacanja ili posle kontranapada. U završnici za infarkt Zvezda je imala napad pri vođstvu od 84:83, ali je Gudurić promašio dvojku, Na drugoj strani mu se revanširao Dej koji je imao dva šuta za pobedu od kojih mu je prvi bio lakši. Posle njegovog promašaja Jović sa penala pogađa jedno, drugo ne, ali Dej ne pogađa trojku preko celog terena pa je slavlje crveno-belih moglo da počne.

Čak četiri Zvezdina igrača su imala dvocifren učinak, najbolji je Simonović sa 23 poena, a pratili su ga Jović sa 14, Gudurić i Kuzmić sa po 11 i Bjelica sa 10 poena. U domaćem timu Daje je ubacio 24, a Tajas 19 poena.

Naredni evroligaški meč Zvezda igra sledeće srede protiv Barselone u Kombank areni.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Jović je pogodio jedno slobodno bacanje, drugo promašio, Dej je šutnuo preko celog terena, ali srećom nije imao sreće. Pobeda Zvezde 85:83.
40. minut - Dej maši šut na tri sekunde pre kraja, Jović hvata loptu,dva bacanja za Zvezdinog pleja
40. minut - Poenima Kuzmića i Jovića posle kontre Zvezda je ponovo povela na 53 sekunde pre kraja - 83:84
39. minut - Ne uspevaju Zvezdini igrači da pokupe promašaje domaćina, ofanzivni napadi Galatasaraja mogli bi skupo da koštaju crveno-bele - 83:80. 1:53 do kraja, oba tima su u bonusu
38. minut - U poslednja tri minuta ulazimo sa samo pola koša prednosti za domaćina - 81:80
37. minut - Ponovo izgubljena lopta Jovića, serija Galate 4:0 - 81:77
36. minut - Simonović sa 2+1 vraća egal - 77:77
35. minut - Čvrsta igra u poslednjoj deonici u kojoj se bolje snalaze domaći i sa dva zakucavanja Dentmona dolaze do nešto osetnije prednosti posle rezultatske klackalice - 77:74, Zvezda ne koristi činjenicu da još nema nijedan prekršaj u 4/4
33. minut - Dentomon posle početka drugog poluvremena prvi put dovodi u vođstvo domaćina - 73:72
31. minut - Tajas poravnava na 69:69, krećemo od nule

Treća četvrtina

30. minut - Sa dve trojke u psolednjem minutu Ostin Dej smanjuje na samo dva poena manjka za Galatu - 67:69. Šteta, imala je Zvezda i 15 poena viška, ovako ćemo verovatno gledati borbu do samog kraja.
29. minut - Pogocima sa penala Gudurić prekida seriju Galate od 9:0 - 59:67
28.minut - Domaći su uhvatili ritam, serijom 7:0 vraćaju se u igru - 57:65
27. minut - Tajas prekida seriju Beograđana svojim petim poenom u 3/4, svih pet za Galatu - 52:65

26. minut - Serija Zvezde traje 16:0 za ukupnih 50:65

24. minut - Trojka Jovića sa jedne noge sa oko osam metara u poslednjoj sekundi napada - 50:61

23. minut - Zvezda novom trojkom Simonovića podiže prednost na +6 - 50:56, aonda još i dvojka Kuzmića za velikih - 50:58
22. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postiže Dangubić - 47:49

Druga četvrtina

20.minut - Kako je izgubila prvu Zvezda je dobila drugu četvrtinu rezultatom 30:17. Blista Simonović sa 15 poena, ali važno je i što je odbrana bila na nivou u drugoj četvrtini. U domaćem timu Koksal, Dentmon i Tajas sa po osam poena. Beograđane u igri drži i dobar šut za tri poena 6/9

19. minut - Trećom trojkom Simonovića Zvezda ponovo poravnava - 45:45

18. minut - Sa tri pogođena penala Diblar vraća vođstvo domaćinu - 43:42
17. minut - Rezultatska klackalica, a onda prvo izjednačenje - 40:40
16. minut - Gudurić pogocima sa linije za slobodna bacanja donosi prvi vođstvo Zvezdi - 35:36
15. minut - Trojka Dženkinsa i zakucavanje Simonovića za potpuni priključak - 35:34

14. minut - Trojkom Lazića Zvezda prilazi na samo -4 - 33:29

13. minut - Crveno-beli su nešto bolje otvorili drugu četvrtinu i sada imaju samo sedam poena manjka - 33:26

11. minut - Dženkins na poziciji pleja umesto Jovića na početku drugog perioda, Gudurić pogađa trojku - 30:22

Prva četvrtina

10. minut - Ogroman zaostatak Zvezde posle prve deonice - 30:17, Dentmon je u završnici pogodio još jednu trojku (ukupno četvrtu za Galatu). Crveno-beli nisu toliko loši u napadu koliko ne mogu ništa da odbrane
9. minut - Posle Dangubićevih 2+1 Zvezda je ponovo u jednocifrenom zaostatku - 25:16
9. minut - Dentmon trojkom vraća +10 za Galatu - 23:13

7. minut - Prva mini serija Zvezde, 8:0 - 19:13

6. minut - Simonović prekida seriju Galate - 16:5, ali trojku pogađa Dej - 19:5
5. minut - Tajas treći put zakucava, a onda i Koksal dolazi do osmog poena - 16:3
5. minut - Trojkom Koksala domaćin podiže na 12:3 i primorava Radonjića da traži prvi tajm-aut

4. minut - Prednost Galate raste - 9:3

2. minut - Zvezda do prvog poena stiže sa linije za slobodna bacanja preko Kuzmića
2. minut - Domaći počinju furiozno i već vode 5:0
1. minut - Utakmica je počela, u dvorani nije bilo incidenata, ali ispred hale jeste