0
Četvrtak 13.10.2016.
20:19 >> 23:07h

Zvezda izgubila dobijeni meč, Mitrović tragičar

Od sjaja do očaja! Crvena zvezda je poražena na startu Evrolige od Darušafake - 73:70 u zanimljivoj završnici. Crveno-beli imaju za čim da žale, vodili su 38 minuta, ali na kraju turska "legija stranaca" je bila spretnija i srećnija i slavila pred više od 7.000 gledalaca u "Pioniru".

M. Todorović
Marko Simonović, krilo Crvene zvezde, bez poena na startu Evrolige

Četa Dejana Radonjića odigrala je blistavo prvo poluvreme, imala +14 (44:30), na startu treće četvrtine poenima Kuzmića vodila i 46:30, ali onda staje. Iskusni gosti iz minuta u minut su smanjivali prednost i na kraju hladne glave sa linije slobodnih bacanja stigli do prve pobede.

Zvezda je samu sebe pobedila. Očajan šut sa linije slobodnih bacanja (4/11) na kraju se ispostavilo kao presudno. Gosti su šutirali 13/14. Tragičar meča bio je kapiten Luka Mitrović, koji je kod rezultata 68:67 u poslednjem minutu promašio zicer, a onda u sledećem napadu, kod rezultata 68:69 izgubio loptu.

Imala je Zvezda 68:63, dva minuta pre kraja (Mitrović promašio dva od četiri slobodna bacanja), ali je onda napad stao. Iskusni gosti poveli su u poslednjem minutu (pre toga su vodili samo na startu meča 6:4) i uspeli da naprave prvi brejk u sezoni. U poslednjem napadu, Gudurić je pokušao da iznudi tri bacanja, ali sudije se nisu oglasile.

Blistavo je Zvezda krenula, Kuzmić je bio sjajan tri četvtine, Mitrović i Dženkins odlični na startu, u poslednjoj četvrtini Gudurić sa dve trojke je držao crveno-bele u igri, ali na kraju - muk u krcatom "Pioniru".

Zvezda je izgubila dobijeni meč!

CRVENA ZVEZDA: Rebić 2, Dangubić 7, Mitrović 12, Lazić, Simanić, Dobrić, Simonović, Dženkins 8, Gudurić 13, Jović 8 (7 as), Kuzmić 16 (9 sk), Bjelica 4.

DARUŠAFAKA: Vilbekin 2, Arslan, Batuk 4, Vonamejker 11, Klajburn 19, Moerman 10 (11 sk), Aldemir, Savaš, Anderson 5, Sloter 2, Bertans 13, Harangodi 7.

40. minut - Mitrović promašuje zicer, Klejburn pogađa, vode gosti - 68:69. Još 31 sekund do kraja. Mitrović opet gubi loptu. Vilbekin precizan sa linije slobodnih bacanja - 68:71. Jović oba puta precizan - 70:71. Osam sekundi do kraja, gosti imaju loptu.  Vonamejker je na liniji slobodnih bacanja, oba puta precizan - 70:73. Gudurić je tražio faul pri šutu za tri poena, ali sudije se nisu oglasile. Zvezda je prokockaal pobedu.
39. minut - Bertans smanjuje sa linije slobodnoih bacanja - 67:63. Mitrović opet samo jedno bacanje - 68:63. Bertans pogađa tza dva - 68:65. Klejburn pogađa, još 65 sekundi do kraja. Zvezda ima napad. Drama!
38. minut - Gudurić za 66:61. Mitrović sa linije slobodnih bacanja povećava prednost Zvezde - 67:61.
37. minut - Jović ima četiri lične greške, drama u "Pioniru".
35. minut - Opet Gudurić - 62:57. Dangubić, mini serija Zvezde 5:0 - 64:57. Četiri laka poena gostiju - 64:61.
34. minut - Gudurić pogađa trojku - 59:54. Vonamejker vraća trojku - 59:57.
33. minut - Bertans pogađa trojku uz faul Dženkinsa, drama na pomolu - 56:54. Radonjić mora da traži tajm-aut.
32. minut - Bjelica zakucava - 56:48. Harangodi pogađa odpadaka - 56:50.

31. minut - Vonamejker pogađa, samo +4 za domaće - 52:48. Dženkins prekida seriju 9:0 gostiju iz Istanbula - 54:48.

ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Posle tri četvrtine, Zvezda vodi 52:46. Serija 7:0 Darušafake. U finišu treće četvrtine, gosti su se vratili u igru.
28. minut - Moerman pogađa - 50:41. Kuzmić dominira pod obručem - 52:41.
27. minut - Sloter pogađa, 48:39. Kuzmić već 14 poena - 50:39.
26. minut - Jović ima tri lične greške, što može da bude problem za crveno-bele.
24. minut - Mitrović prekida seriju gostiju - 48:37.
22. minut - Sedam vezana poena gostiju, Darušafaka smanjuje, sada je 46:37.
21. minut - Kuzmić odličan, već 12 poena, Zvezda na +16 - 46:30. Maksimalna prednost domaćina.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Jović za +13 - 42:29. Kuzmić zakucava - 44:29. Zvezda ima poslednji napad u prvom poluvremenu. Posle 20 minuta - 44:30.
18. minut - Anderson smanjuje - 38:29. Kuzmić za 40:29. Već osam poena centra Zvezde.
17. minut - Serija Dangubića, trojka - 36:27. U kontri, Jobvić koš i faul, Blat mora da traži tajm-aut - 38:27. Zvezda promašila pet slobodnih bacanja, bez ijednog pogođenog.
16. minut - Nekoliko praznih minuta na obe strane, dve greške Zvezde, škripi u napadu,
14. minut - Gosti sve bolji, 28:25. Trojka Gudurića u pravom trenutku - 31:25. I Dangubić se upisuje u listi strelaca - 33:27.
12. minut - Klejburn vraća goste - 26:21. Prvi poeni Gudurića - 28:21.
11. minut - Rebić odlično probija - 26:17.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Zvezda sa slobodnih bacanja 0-4. U finišu prve četvrtine bolja igra gostiju. Posle 10 minuta, vođstvo Zvezde - 24:17.
8. minut - Zvezda dvocifrena, poen Mitrovića - 22:11.
6. minut - Klejburn prekida seriju Zvezda - 15:8. Nova trojka Dženkinsa - 20:11.
5. minut - Mitrović za 15:6, Zvezda pravi seriju 11:0. Blat je morao da zatraži tajm-aut.
4. minut - Prva trojka na meču, Čarls Dženkins je precizan - 11:6. Već šesti poen Kuzmića - 13:6.
3. minut - Mitrović i Kuzmić sjajni ispod koša, Zvezda vodi 8:6.
2. minut - Gosti preokreću, Moerman za 2:4. Kuzmić se upisao u listi strelaca - 4:4.
1. minut - Utakmica je počela. Jović pogađa za prve poena na meču - 2:0.
Tradicionalno, himna Evrolige se nije čula od zaglušujuće buke navijača crveno-belih. Skandira se Marku Ivkoviću, koji je pre skoro dve godine tragično izgubio život u Istanbulu.
Pola sata pre početka meča, "Pionir" je ispunjen do poslednjeg mesta.