0
Ponedeljak 07.06.2010.
01:37

Panatinakos šampion Grčke posle skandala!

Košarkaši Panatinakosa osvojili su novu titulu šampiona Grčke, pošto su večeras, u zbog divljanja navijača, nezavršenoj utakmici pobedili Olimpijakos rezultatom 76:69 u dvorani "Mira i prijateljstva" i trijumfovali ukupnim rezultatom 3:1 u finalnoj seriji!

Ovaj meč ostao je u senci dva prekida pa je utakmica završena u jedan sat i 35 minuta posle ponoći po grčkom vremenu, a 35 minuta posle ponoći po srpskom!

Divljanje navijača Olimpijakosa počelo je još pre početka meča, posle čega je početak utakmice odložen za čak 40 minuta. Kada je meč najzad počeo, navijači Olimpijakosa su celim tokom susreta gađali raznim predmetima igrače Panatinaikosa, a na udaru se našla i klupa sa rezervnim igračima. Novi prekid usledio je sredinom treće četvrtine kada je na klupu PAO-a bačen topovski udar, nakon čega je Željko Obradović povukao ekipu u svlačionicu. Novi prekid trajao je sat vremena, sve dok se tribine nisu ispraznile.

Utakmica je napokon nastavljena posle više od sat vremena prekida, a Panatinaikos je psihički jači izašao iz ove situacije i na kraju došao do pobede, iako je utakmica prekinuta pre kraja. U poslednjem minutu utakmice, kod vođstva gostiju od 76:69 potpuno razulareni preostali navijači Olimpijakosa počeli su da gađaju sudije i igrače Panatinaikosa svime što im se našlo u ruci. Ka Obradoviću i njegovim momcima poletela je i baklja i gosti su opet napustili parket.

Sudije su konačno prekinule utakmicu i grčki šampionat ove sezone je završen u ratnim okolnostima. Košarkaški savez Grčke u narednim danima doneće odluku o svemu, ali nema dileme da je PAO novi šampion. Ostaje da se vidi da li će utakmica biti registrovana ovim rezultatom ili će biti službenih 20:0 za Panatinaikos.

Najefikasniji u timu novog-starog prvaka bio je Majk Batist sa 20 poena, uz 11 skokova, dok je Vasilis Spanulis ubacio 15 koševa. Istakao se još i Dru Nikolas sa 13 poena. Nikola Peković dodao je sedam poena, a Milenko Tepić tri. U Olimpijakosu, Janis Burusis 15 koševa, Linas Kleiza 11, a Džoš Čildres i Miloš Teodosić po 10 poena.

Panatinaikosu je ovo 31. titula šampiona Grčke, a sedma uzastopna.