0
Ponedeljak 18.04.2016.
20:01 >> 23:05h

Kraj crveno-bele bajke u Evroligi: CSKA u Berlinu

Završena je crveno-bela bajka u Evroligi. Crvena zvezda je pružila žestok otpor favorizovanim "armejcima" u sva tri susreta četvrtfinala Evrolige, ali nijednom nije stigla do pobede. U trećem meču pred 20.000 "delija" u "Areni", Moskovljani su slavili 78:71 i ukupnim rezultatom 3:0 se plasirali na F4 u Berlinu od 13. do 15 maja.

aba-liga.com/KK Crvena zvezda Telekom
Hrabar otpor crveno-belih: Kvinsi Miler i Stefan Jović (Foto: Arhiva)

Aplauzi krcate dvorane po zavšetku meča najbolje govore da navijači nemaju šta da zamere četi Dejana Radonjića. Kao u Moskvi, i u Beogradu su crveno-beli odigrali hrabro, ali iskusnija ekipa ide dalje.

"Armejci" su se odlepili odličnom igrom u trećoj četvrtini. Probudio se Miloš Teodosić, koji nije imao baš topao doček kao što se očekivalo. Sa čak šest trojki, gosti su posle 30 minuta imali +12 - 59:47. Činilo se da je tu kraj za crveno-bele.

Međutim, Miler i Simonović bili su tvorci drame u "Areni". Kada je Dangubić, tri i po minuta pre kraja pogodio trojku za 67:66, dvorana je proključala. Ali, Kurbanov i Higins pogodili su trojke u narednim napadima, CSKA se opet odlepio na +8 i tu je bilo kraj svih nadanja crveno-belih da mogu do četvrtog meča u "Pioniru".

Opet su gosti zaustavili Majka Cirbesa, koji je u padu forme. Kvinsi Miler je u trećoj utakmici završio sa 15 poena i 5 skokova, Štimac je dodao 12, a Dangubić 11 uz 4 skoka i 3 asistencije. Na drugoj strani, De Kolo je bio najbolji sa 20 poena, dok su Kurbanov i Teodosić ubacili po 12. Moskovljani će u polufinalu igrati sa pobednikom serije Lokomotiva - Barselona. Trenutno je 1:1.

40. minut - Kraj utakmcie, CSKA je na F4 u Berlinu, hrabar otpor crveno-belih - 71:78.
39. minut - Nova trojka, ovaj put Higinsa, CSKA na + 8 - 76:68, na pragu Berlina.

38. minut - Kurbanov pogađa trojku - 68:73.

36. minut - Trojka Simonovića, Zvezda na samo -5 - 60:65. Miler koš i faul, serija Zvezde 8:0 - samo -2 - 63:65.
35. minut - Kurbanov za +10 CSKA - 65:55.
33. minut - Teo u naletu - 51:61. Jović smanjuje - 53:61.
31. minut - Štimac najbolji u Zvezdi - 49:59. Simonović  - 51:59. Vraća se Zvezda. Crveno-beli propustili dva napada, da se još više vrate u igru.
30. minut - Zvezda srlja u napadu, gosti kažnjavaju crveno-bele. Posle tri četvrtine - 47:59. Šest trojki CSKA u trećoj četvrtini.
28. minut - Druga trojka Miloša Teodosića, Zvezda na -10 - 44:54.
27. minut - Eron Džkeson postiže trojku, CSKA na  +7 - 51:44.
25. minut - Teodosić pogađa trojku - 42:46. Prvi poeni iz igre za pleja "armejaca".
23. minut - Dangubić ima već 4 lične greške. Hajns snažnoi zakucava - 38:38. Miler vraća vođstvo Zvezde - 40:38. Kurbanov pogađa trojku - 40:41.
21. minut - Kinsi postiže trojku - 38:36.
20. minut - Tvrd meč posle u prvom poluvremanu sa mnogo faulova. Posle 20 minuta - 35:36. Teodosić bez poena iz igre.
19. minut - De Kolo već na 11 poena - 33:33.
18. minut - Prva trojka za Zvezdu, Dangubić - 33:32.
16. minut - Jović ima već tri lične greške. Miler pogađa uz faul, Zvezda opet vodi 28:25.
15. minut - Kurbanov za 25:25, tajm aut Radonjića. Zvezda bez rešenja u napadu u drugoj četvrtini.
13. minut - Zvezda još bez trojke. Prodor Dangubića - 25:21.
12. minut - Teodosić bez poena iz igre.
11. minut - De Kolo već osam poena kod gostiju - 21:20. Miler uzvraća - 23:20.
10. minut - Posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 21:18. Štimac najbolji sa 7 poena kod domaćina.
9. minut - Prvi poeni Teodosića, sa linije slobodnih bacanja - 16:12.
8. minut - Nova trojka gostiju, Voroncevič - 10:10. Štimac pogađa sa linije slobodnih bacanja, šest igrača Zvezde po dva poena su postigla. Kinsi prvi do četvrtfog poena kod crveno-belih - 14:10. Dve greške Miloša Teodosića. Odličan Štimac - 16:10.
7. minut - Higisn postiže prvu trojku na meču - 8:7. Kinsi sjajan - 10:7.
6. minut - Dobra odbrana Zvezde, u napadu solidna realizacija - 8:4. Miler, još jedno zakucavanje crvenpo-belih.
5. minut - Tvrdo na startu. CKSA slab bez Teodosića, koji tek sad ulazi u igru. Jović u kontri - 6:2. De Kolo prve poene postiže - 6:4.
4. minut - Fridzon sa linije slobodnih bacanja postiže prve poena za "armejce" - 2:2. Prvi poeni Cirbesa - 4:2.

2. minut - Po dva nerealizovana napada oba tima. Prvi poen na meču postiže Dangubić sjajnim zakucavanjem - 2:0.

1. minut - Navijači Zvezde opet su nadglasali himnu Evroilige. Startna petorka srpskog šampiona standardna: Jović, Kinsi, Dangubić, Miler i Cirbes. U "Areni" ni igla nema gde da padne. Više od 20.000 gledalaca.

"Arena" je puna 15 minuta pre početka meča. Zvezda će imati žestok vetar u leđa.

U prvom meću bilo je 84:74, a u drugom 77:76. Može li Zvezda da produži seriju i priušti navijačima još jedan meč u Beogradu? Ukoliko trijumfuje Zvezda, četvrti meč igraće se u sredu u Beogradu, ali u "Pioniru" zbog zauzetosti najveće dvorane na Balkanu. Eventualna majstorica igrala bi se 26. aprila u Moskvi.