0
Petak 08.04.2016.
18:35 >> 22:30h

Cedevita iscedila Zvezdu pred CSKA!

Treći uzastopni poraz crveno-belih u Evroligi, ali bezbolan. I pre ovog meča, znalo se da će Zvezda da ide na megdan CSKA u četvrtfinalu, pa je četa Dejana Radonjića odigrala loš meč u Zagrebu. Cedevita je lako pobedila srpskog šampiona u "Draženovom domu" - 83:62 u poslednjem meču E grupe najjačeg klupskog takmičenja.

aba-liga.com/KK Crvena zvezda Telekom
Stefan Jović nije se proslavio u Zagrebu protiv Cedevite (Foto: Arhiva)

Pitanje pobednika moglo je da se nasluti već posle prve četvrtine, koju je hrvatski šampion dobio 29:12. U tim trenucima briljirao je Amerikanac Džejkob Pulen, koji je sa tri trojke razbio goste.

Radonjić je dao šansu Tejiću, Rebiću, Simaniću, koji nisu igrali mnogo u poslednje vreme, a raduje povratak na parket kapitena Luke Mitrovića, koji je odigrao prvi meč posle više od šest meseci pauze zbog teške povrede kolena.

Videlo se da crveno-beli došli u Zagreb bez ambicija, na izlet. Nije bilo u timu Kvinsija Milera i Marka Gudurića, ali će oni biti spremni za duel u utorak u Moskvi, kada crveno-beli budu gostovali "armejcima" u borbi za F4 Evrolige.

Najbolji u timu Zvezde bio je Vladimir Štimac sa 18 poena i 11 skokova, a dvocifren učinak imali su još samo Tarens Kinsi sa 11 poena i Majk Cirbes sa jednim manje.

Cedevitu je do trijumfa predvodio Džejkob Pulen sa 22 poena, Miro Bilan je dodao 12 i imao šest skokova, a Luka Žorić je takođe ubacio 12 poena.

U Istanbulu, Darušafaka je pobedila Lokomotivu 87:86, ali je ruski tim obezbedio drugo mesto i prednost domaćeg terena. Unikaha je slavila protiv nezainteresovanog Fenerbahčea 71:67.

Redosled grupe E: Fenerbahče 11-3, Lokomotiva i Panatinaikos po 9-5, Crvene zvezda i Anadolu Efes po 7-7, Darušafaka 5-9, Cedevita i Unikaha po 4-10.

Parovi četvrtfinala Evrolige: CSKA - Crvena zvezda, Laboral Kuća - Panatinaikos, Lokomotiva - Barselona, Fenerbahče - Real. Prvi mečevi su u utorak, 12. aprila.

40. minut - Kraj utakmice, ubedljiv trijumf Cedevite - 81:62.
36. minut - Pulen je najefikasniji igrač meča sa 19 poena - 75:52. Štimac sa 16 poena ubedljivo najbolji u bledoj Zvezdi.
34. minut - Na terenu je i Rebić, koji je imao malu minutažu u poslednje vreme.
33. minut - Zvezda je završila Top 16 sa skorom 7-7 i već u utorak igraće sa CSKA u Moskvi prvi meč četvrtfinala Evrolige.
30. minut - Posle tri četvrtine - 68:45.
29. minut - Ništa ne polazi od ruke crveno-belima. Izvestan treći uzastopni poraz u Evroligi, ali bezbolan - 64:40. Štimac jedini raspoložen, postigao je 12 poena.
26. minut - Šansu je dobio i Boriša Simanić, koji je pre nekoliko dna potpisao četvorogodišnji ugovor sa crveno-belima.
24. minut - Domaćin i dalje ima ubedljivu prednost i na dobrom putu je da se orosti od Evrolige trijumfom - 57:35. Košarkaši Zvezde tromi, spori, bezidejni...
20. minut - Domaćini su u finišu poluvremena dodali gas, na odmor Cedevita odlazi sa +21 - 52:31.
18. minut - Zvezda uspeva da smanji visoku prednost Zagrepčana, serija Štimca - 43:27.

16. minut - Nova trojka Simonovića - 41:23.

14. minut - Trojka Simonovića - 41:19.
13. minut - Bruka crveno-belih u Zagrebu, 39:14. Štimac jedini raspoložen, četiri poena centra Zvezde - 39:16.
12. minut - Očigledno su crveno-beli krenuli na izlet u Zagreb, Cedevita preti da nanese katastrofu Zvezdi - 37:14.
11. minut - Pulen nastavlja da teroriše crveno-bele, već 13 poena Amerikanca.
10. minut - Posle prvih 10 minuta, ubedljiva prednost Cedevite - 29:12.
8. minut - Trojka Pulena, domaćin na +10 - 19:9. Opuštena igra crveno-belih, pod ručnom. Dve vezane trojke Pulena, Cedevita raspoložena - 25:10.

6. minut - Upisao se i Luka Mitrović posle šest meseci pauze.

5. minut - Gordić pogađa trojku, Cedevita pravi seriju 7:0 - 14:7.
4. minut - Arapović opet dovodi domaće u vođstvo -9:7. Sprema se u igru da uđe i kapiten Mitrović.
3. minut - Vajt je precizan - 7:5. Tejić je u prvoj petorci Zvezde posle mnogo vremena. Cirbes pogađa sa linije slobodnih bacanja - 7:7.
2. minut - Trojka Micića, prvo vođstvo Zvezde  - 3:5. Bilan raspoložen na početku meča - 5:5.
1. minut - Prvi poeni na meču postiže Babić, 2:0 za domaće.
Pozorišna atmosfera u "Draženovom domu". Jedva 2.000 gledalaca. Policija je rasterala "BBB" koji su bili ispred dvorane.

Zvezda ima skor 7-6, a Cedevita 3-10. Ove sezone, ova dva tima su odigrala pet mečeva. Skor je 3-2 za srpskog šampiona, koji je izbacio Cedevitu u polufinalu ABA lige - 2:0 u seriji.