0
Petak 18.03.2016.
20:20 >> 23:10h

Crveno-bela bajka: Čudesna Zvezda, maestralni Simonović

Crveno-bela bajka u Evroligi se nastavlja. Fenomenalnim preokretom u drugom poluvremenu, Crvena zvezda je savladala Unikahu u Malagi 78:72 i stigla na trijumf do četvrtfinala, tri kola pre kraja Top 16 faze. Bila je ovo sedma pobeda čete Dejana Radonjića, koja je odigrala fantastično drugih 20 minuta.

Tanjug
Fenomenalnih 20 minuta crveno-belih za novi, veliki korak ka četvrtfinalu Evrolige

Režiseri pobede, možda i najveće u sezoni, bili su Marko Gudurić u trećoj i maestralni Marko Simonović, koji je sa četiri trojke u poslednjoj deonici meča doveo crveno-bele ne samo na korak do Top 8 već i do šanse da se bore za drugo mesto koje donosi prednost domaćeg terena u nokaut fazi.

8. Cedevita 2-9

Sve je izgledalo izgubljeno početkom drugog poluvremena, kada je domaćin imao +19 (49:30). Međutim, četa Dejana Radonjića se nije predavala. Zablistao je Marko Gudurić, pridružili su mu se Jović i Miler, i Zvezda je topila prednost tima iz Malage, za koji je sjajan bio u prvom poluvremenu Nemanje Nedović, nekadašnji plej Zvezde.

Pre poslednje četvrtine, domaćin je imao +7 (60:53), a onda je usledila simultanka Marka SImonovića, koji je poslednjih mesec dana imao malu krizu, ali kada je bilo najvažnije proradio je naš reprezentativac. U finišu, Jović i Cirbes samo su "zakucal" indisponiranog domaćina, a publika u Malagi nije znala šta se dešava sa njihovom ljubimcima. Treba istaći da je Zvezda dobila u finišu bez sjajnih Amerikanaca Milera i Kinsija, kod kojih se osetio umor od napornih mečeva.

Sledećeg petka, Zvezda gostuje u Krasnodaru protiv Lokomotoive, a pre toga u utorak igra drugi meč plej-ofa ABA lige sa Cedevitom u Zagrebu.

UNIKAHA: Džekson 9, Dijaz 5, Tomas 13, Dijez 3, Suarez, Karahodžić, Nedović 22, Vaskes, Kuzminskas 7, Nelson 2, Huli 11.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 6, Rebić , Dangubić 2, Lazić 3, Micić 3, Tejić, Simonović 12, Gudurić 12, Jović 16, Miler 11, Cirbes 9, Štimac 4.

40. minut - Cirbes za pobedu - 69:78. Čudesna Zvezda u drugom poluvremenu, maestralni Simonović. Zvezda na pobedu do četvrtfinala, sa šansama za drugo mesto. Bajka se nastavlja. Kraj, velika pobeda crveno-belih - 69:78..
38. minut - Simonović, treća trojka - 67:73. Nova trojka Simonovića - 67:76.
37. minut - Cirbes sa linije slobodnih bacanja pogaša samo jednom - 65:68. Cirbes zakucava, Plaza traži tajm-aut. Sjajna Zvezda - 65:70.
36. minut - Klackalica u Malagi, očekuje nas uzbudljiv finiš. Dangubić zakucava - 65:67.
34. minut - Džekson vraća trojku - 63:61. Jović vraća trojku - 63:64. Drama u Malagi.
33. minut - Druga uzastopna trojka Simonovića - 60:61. Plaza mora da traži tajm-aut.
32. minut - Zvezda smanjuje na samo -2 - 60:58. Trojka Simonovića.
30. minut - Posle tri četvrtine - 60:53. Dijaz je pogodio trojku uz zvuk sirene. Zvezda je ovu četvrtinu dobila sa 9 poena razlike (26:17).
28. minut - Poeni Gudurića iz kontre - 55:51.
27. minut - Nedović već ima 20 poena. Meč sezone nekadašnjeg igrača crveno-belih. Trojka Gudurića - 55:46. Odlična igra mladog beka u trećoj četvrtini. Micić koš i faul, Zvezda se vraća u igru posle -19 - 55:49.
26. minut - Nedović ne promašuje - 53:41. Miler u seriji - 53:43.
25. minut - Trojka Lazića, Zvezda samo na -12 - 51:39. Miler u kontri, serija gostiju 8:0, Zvezda se vraća u igru - 51:41.
24. minut - Trojka Gudurića vraća Zvezdu u igru - 51:36.
22. minut - Unikaha na +19 - 49:30.
20. minut - Treća trojka Nedovića - 16 poena našeg reprezentativca protiv bivšeg kluba. Posle prvog poluvremena, ubedljivo vođstvo domaćina - 41:27.
18. minut - I Nelson upisuje poene protiv bivšeg kluba - 36:25. Cirbes posle ofanzivnog skoka do četvrtog poena - 36:27.
17. minut - Kinsi precizan sa polu distance - 32:23.
16. minut - Anadolu Efes je pobedio Cedevitu 80:76. Turci imaju samo pobedu manje od Zvezde. Dijaz pogađa, Unikaha ima dvocifrenu prednost - 31:21.
15. minut - Trojka Nedovića, već 13 poena nekadašnjeg pleja crveno-belih - 28:21.
14. minut - Miler je iznudio faul, smanjuje Zvezda, bolja igra gostiju u drugoj četvrtini - 23:19. Nedović ima već 10 poena - 25:19.
13. minut - Zvezda se vraća u igru, trojka Jovića - 20:17. Nedović uzvraća istom merom - 23:17.
12. minut - Štimac postiže prve poena na meču - 20:14.
10. minut - Miler prekida post crveno-belih - 16:10. Zakucavanje Nedovića - 18:10. Posle prve četvrtine - 20:12. Loša, rastrzana igra oba tima. Zvezda bez šuta.
9. minut - Nedović za +8 Unikahe - 16:8. Bleda Zvezda.
8. minut - Prvi poen Nedovića - 14:8. Simonović promašuje dve trojke.
7. minut - Bolji početak domaćina, Zvezda bez šuta sa distance - 12:8.
6. minut - Cirbes pogaša prve poene na meču - 10:6.
5. minut - Trojka Kuzminskasa - 10:4. Slab početak Zvezde, pogotovo u napadu.
4. minut - Tomas povećava prednost domaćina - 7:2. Jović pogađa uz faul Hulija - 7:4.

3. minut - Kinsi pogađa - 5:2.

2. minut - Trojka Džeksona - 5:0. Prva dva napada Zvezda nije iskoristila.

1. minut - Utakmica je počela. Dvorana u Malagi je poluprazna. Loši rezultati Unikahe su uticali na posetu. Ima i nekoliko desetina navijača crveno-belih. Zvezda počinje sa petorkom: Jović, Kinsi, Dangubić, Miler i Cirbes. Huli pogađa prvi koš na meču - 2:0.

Zvezda ima velike šanse da se po prvi put u istoriji plasira među osam najboljih timova Evrope, a verovatno će se do poslednjeg kola boriti sa Panatinaikosom i Lokomotivom za drugo mesto koje donosi prednost domaćeg terena u četvrtfinalu.