0
Petak 04.03.2016.
19:19 >> 21:52h

Zvezda od sjaja do očaja: Datome i Bogdan srušili crveno-bele

Ni u četvrtom pookušaju Zvezda nije uspela da pobedi Fenerbahče u ovoj sezoni Evrolige. Ekipa Željka Obradovića slavila je 72:65 i zadržala prvo mesto u Grupi E, dok su crveno-beli pali na četvrtu poziciju, ali sa velikim šansama da se nađu u četvrtfinalu najjačeg klupskog takmičenja.

Tanjug
Nikola Kalinić po četvrti put je igrao protiv bivšeg kluba

Domaćin je "prespavao" prvo poluvreme. Zvezda je dominirala ispod koša, a Miler i Cirbes najavili su eventualno iznenađenje. Kada je Kinsi početkom drugog poluvremena postigao poen za +10 crveno-belih (36:26), iznenađenje je bilo na dohvat ruke. Međutim, onda je usledio neverovatan preokret domaćina.

8. Cedevita 2-7

Gosti su bili katastrofalni u napadu. Bogdanović je sa dve trojke vratio domaćina u igru. U tim trenucima nervozni Kinsi je dobio tehničku grešku. Igra čete Dejana Radonjića se raspala, što su iskusni plavo-žuti kaznili. Tamo gde je počeo Bogdanović, nastavio je nezadrživi Luiđi Datome, koji je iz svih pozicija punio koš crveno-belih. Domaćin je treći period igre dobio sa neverovatnih 24:6.

Sredinom poslednje četvrtine, Zvezda se predala, a domaćin je ostvario i četvrti trrijumf protiv tima Dejana Radonjića, koji narednog vikenda očekuje duel sa Panatinaikosom, koji bi i mogao da bude odlučujući za plasman među osam najboljih klubova Starog kontinenta.

FENERBAHČE: Hikmen 1, Hersek 2, Judo 9, Mahmutoglu 1, Bogdanović 16, Jurceven, Arna, Ugurlu, Veseli 10, Kalinić 3, Dikson 3, Datome 27.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 10, Rebić, Dangubić 3, Lazić 5, Simanić, Micić 7, Simonović 10, Gudurić 3, Jović 5, Miler 9, Cirbes 11, Štimac 2.

40. minut - Pobeda Fenera - 72:65.
39. minut - Simonović vraća nadu Zvezdi - 67:60. Datome nezaustavljiv, nova trojka - 70:60.
38. minut - Treća trojka Datomea - 67:56. Simonović vraća trojku - 67:59.
37. minut - Lazić pogađa trojku - 61:54. Veseli u sledećem napadu postiže poen uz faul.
36. minut - Zvezda se predala, Judo povećava prednost - 59:47.
35. minut - Mahmutoglu sa linije slobodnih bacanja za dvocifrenu prednost Fenera - 57:47.
34. minut - Datome nezadrživ u drugom poluvremenu - 56:47.

32. minut - Trojka Jovića - 49:43. Bogdanović vraća - 52:43.

30. minut - Treću četvrtinu domaćin je dobio neverovatnih 24:6.
29. minut - Zvezda očajna u trećoj četvrtini. Fener na maksimalnih + 9- 49:40.
28. minut - Datome povećava prednost domaćina - 44:38. Gudurić pogađa - 44:40.
27. minut - Simonović prekida seriju Fenera - 40:38.
26. minut - Serija 14:0 domaćina, publika se probudila, pet vezanih poena Bogdanovića.
25. minut - Zvezda očajna u napadu u drugom poluvrmeenu, samo dva poena za pet minuta..

24. minut - Trojka Bogdanovića, druga uzastopna domaćina - Fener se vraća - 32:36. Tehnička greška Kinsija, domaćin se vratio u igru.

23. minut - Trojka Diksona - 29:36.
21. minut - Kinsi za maksimalnih +10 Zvezde - 36:26.
20. minut - Gudurić za +9 - 34:25. Na poluvremenu, Zvezda ima prednost - 34:25.
18. minut - Miler za +8 Zvezde - 31:23. Bogdanović smanjuje - 25:31.
17. minut - Četvrti poen Kalinića - 23:27. Kinsi u kontri vraća Zvezdu na +6 - 29:23.
16. minut - Miler sjajan prodor - 21:27. Zvezda ne da vođstvo, Obradović mora da traži tajm-aut.

14. minut - Simonović opet, Zvezda na +6 - 25:19.

13. minut - Sjajan prodor Simonovića - 19:23.

12. minut - Datome pogađa trojku, Fner opet vodi  - 19:18. Mini serija 5:0, Radonjić traži tajm-aut. Micić vraća trojku - 19:21.

11. minut - Jan Veseli zakucava - 16:18.
10. minut - Majk Cirbes je vezao četiri poena. Posle prve četvrtine - 14:18.
9. minut - Nova trojka domaćina, Bobi Dikson - 14:14.
8. minut - Sjajna akcija Milera i Cirbesa - 8:12. Dobar početak Zvezde. Bogdanović prekida seriju gostiju trojkom - 11:12. Prvi poeni Micića - 11:14.
7. minut - Cirbes koš uz faul - 6:7. Judo opet najveća opasnost po koš Zvezde - Miler sjajan pod košem - 8:10.
4. minut - Sušnih dva minuta u Istanbulu. Datome postiže poene - 4:2. Kinsi postiže poene psole prodora - 4:4. Judo  - 6:4.
1. minut - Utakmica je počela. Miler postiže prve poena na meču. Fener je izjednačio - 2:2.