0
Četvrtak 11.02.2016.
19:50 >> 22:30h

Uz Novaka i "delije" - Zvezda demolirala Zagrepčane

Posle prvog kruga Top 16 faze Evrolige, nazire se san zvan četvrtifinale. Crvena zvezda je pobedila Cedevitu 94:74 i tako stigla do četvrtog trijumfa u drugom delu najjačeg klupskog takmičenja.

Tanjug
Marko Gudurić lako je prolazio pored odbrane Cedevite

Kada je nekoliko minuta pre početka meča u dvoranu ušao Novak Đoković, "Pionir" je eksplodirao. "Delije" su bile u transu, a tu pozitivnu atmofseru četa Dejana Radonjića je prenela na teren.

8. Darušafaka 1-6

Već posle četiri minuta igre na semaforu je pisalo - 15:2. Povredio se tada Stefan Jović, koji do kraja meča nije ulazio u igru, ali to nije poremetilo igru crveno-belih. Dirigentsku plaicu preuzeo je Vasilije Micić, koji je pružio najbolju partiju u dresu Zvezde.

Do polovine treće četvrtine, pitanje pobednika nijednog trena se nije postavljalo. Međutim, gosti iz Zagreba se ne predaju, preko sjajnog Pulena nekoliko puta su pripretili, stizali na -6.

Ipak, sredinom poslednje četvrtine, Zvezda se odlepila serijama trojki. Blistao je u tim trenucima Marko Gudurić, koji je sa dve trojke odlepio domaćina. Raspucanu seriju nastavili su Micić i Lazić i uz razigranom Milera, crveno-beli su do nogu dotukli Cedevitu, koja se predala poslednja dva, tri minuta, što je srpski šampion iskoristio i na kraju ostvario ubedljivu prednost u fenomenalnoj atmosferi "hrama srpske košarke".

Na kraju, "alej-up" Micića i Dangubića, digao je publiku na noge, a Zvezdi doneo novi trijumf, sa kojom je još bliže plasmanu u četvrtfinale Evrolige.

Osim Novaka Đokovića, drugom poluvremenu meča su prisustvovali i Dejan Stanković i Marko Pantelić. Pre toga su bodrili futsalere u "Areni".

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 4, Rebić 2, Dangubić 9, Lazić 5, Micić 14, Tejić 2, SImonović 7, Gudurić 13, Jović, Miler 22, Cirbes 10, Štimac 6.

CEDEVITA: Pulen 20, Vajt 18, Katić, Pilepić 9, Žganec 1, Voker 8, Musa, Bilan 17, Mažalin, Gordić 1.

40. minut - Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Zvezde - 94:74.
39. minut - Zvezda je ostvarila četvrtu pobedu u Top 16 fazi Evrolige.
34. minut - Zvezda se raspucala, sada Lazić pogađa trojku - 77:63. Miler su seriji, Zvezda na +16 - 81:65.
33. minut - Micić trojka, Zvezda na +13 - 71:58. Pilepić vraća trojku - 71:61. Sjajni Gudurić, trojka - 74:61.
32. minut - Trojka Gudurića u pravom momentu - 65:56. Miler za +12 - 68:56.
30. minut - Gudurić za +13 Zvezde - 62:49. Bilan smanjuje 61:52. Posle tri četvrtine - 62:56. Za samo minut, Cedevita je stigla do sedam poena. Opet drama u "Pioniru".
28. minut - Trojka Micića, lakše se diše - 57:48. Miler koš i faul, Zvezda na +12.
27. minut - Voker postiže koš, samo 6 razlike za Zvezdu, kriza domaćina  - 52:46.
25. minut - Cirbes prekida seriju Cedevite, Zvezda opet na dvocifrenoj razlici - 52:42.
24. minut - Serija gostiju 8:0, samo+8 za Zvezdu - 50:42.
22.minut - Zvezda dodala gas u nastavku, Miler za +16 - 50:34. Pulen postiže trojku - 50:37.
20. minut - Rebić postiže koš za konačnih 43:32 posle prvog poluvremena.
19. minut - Zvezda drži sigurno vođstvo - 41:27.
13. minut - Gosti su bolje počeli drugu četvrtinu, smanjuje preko Vajta - 28:18. Bilo je i +17, sada samo +10 za Zvezdu.
10. minut - Posle prve četvrtine - 26:12 za Zvezdu. Sjajna igra crveno-belih.
9. minut - Kinsi siguran sa linije slobodnih bacanja, Zvezda nastavlja da melje Cedvitu - 24:9. Gudurić za +17 - 26:9.
7. minut - Dolazak Novaka Đokovića je odčigledno motivisao crveno-bele, koji razbijaju Cedevitu - 20:6.
5. minut - Fenomenačlan početak Zvezde, već 15.2. Mršić je morao da traži tajm-aut.