0
Petak 22.01.2016.
19:24 >> 22:44h

Zvezda u naletu: Simonović srušio Unikahu!

Crveno-beli su ostvarili drugu pobedu u Top 16 fazi Evrolige. Pred više od 7.000 gledalaca u "Pioniru" je pala Unikaha - 87:73.

Tanjug
Uzdanica Zvezde protiv Unikahe: Marko Simonović dobio je duel sa Edvinom Džeksonom

Lakše nego što se očekivalo pali su Španci. Junak meča bio je Marko Simonović, koji je u ključnim trenucima sredinom poslednje četvrtine sa tri trojke prelomio meč. U finišu, raspucao se Branko Lazić, pa su  crveno-beli mnogo lakše nego što se očekivalo slavili i povećali svoje šanse da se domognu četvrtfinala najjačeg klupskog takmičenja.

Redosled Grupe E: Fenerbahče 4-0, Lokomotiva 3-1, Crvena zvezda, Anadolu Efes, Cedevita i Unikaha po 2-2, Panatinaikos 1-3, Darušafaka 0-4.

Od sredine prve četvrtine, četa Dejana Radonjića je preuzela prednost i do kraja meča nije ispuštala. Marko Gudurić je tada sa devet poena za nekoliko minuta, odveo Zvezdu na osam, devet razilke. Gosti iz Malage su se približili početkom poslednjeg perioda igre na samo -3 - 60:57, ali Simonović nije dozvolio gostima da uvedu utakmicu u neizvestan finiš.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 3, Rebić, Dangubić 7, Lazić 9, Simanić, Micić 7, Simonović 12, Gudurić 13, Jović 15, Miler 7, Cirbes 10, Štimac 4.

UNIKAHA: Džekson 7, Dijaz 7, Hendriks 2, Tomas 9, Diez, Suarez 4, Smit 11, Nedović 9, Vaskes 8, Kizminskas 6, Nelson 4, Huli 6.

40. minut - Trojka Lazića. Zvezde ja ostvarila drugu pobedu. Kraj utakmice, pobeda Zvezde - 87:73
39. minut - Lazić stavlja tačku na trijumf crvenpo-belih - 79:66.
38. minut - Džekson smanjuje - 76:68, 2,36 do kraja! Jović za +10 - 76:66.
37. minut - Simultanka Simonovića, nova trojka - 74:62. Vaskes smanjuje - 74:64.
36. minut - Nekoliko praznih minuta. Tehnička greška treneru Unikahi Plazi. Kinsi to koristi - 66:57. Novi poen Kinsija, Zvezda opet ima dvocifrenu prednost - 68:57. Dijaz pogađa trojku - 68:60. Treća trojka Simonovića - 71:60.
32. minut - Trojka Marka Simonovića - 65:57.
31. minut - Nedović pogađa uz faul, 60:55. Nelson pogađa - 60:57.
30. minut - Posle tri četvrtine, Zvezda ima prednost - 60:53.
29. minut - Huli sa linije slobodnih bacanja pogađa - 57:50. Trojka Simonovića, prvi poeni iskusnog krila, Zvezda opet na +10 - 60:50. Smit se razigrao - 60:53.
27. minut - Prodor Gudurića  - 53:46. Novi prodor Gudurića - 55:48. Jović u kontri - 57:48.
25. minut - Nova trojka gostiju, Smit 51:46.
24. minut - Gosti odlični u ofanzivnom skoku, Huli pogađa - 47:40. Nova trojka, Vil Tomas 49:43. Dangubić pogađa sa linije slobodnih bacanja - 51:43.
23. minut - Ne da Zvezda prednost, trojka Milera - 47:38.
22. minut - Cirbes pogađa ispdo koša, uz faul - 44:35. Trojka Smita - 44:38.
21. minut - Smit smanjuje  - 41:33. Novi poeni gostiju, samo 6 za Zvezdu - 41:35.
20. minut - Prva trojka Dangubića, Zvezda opet na +12 - 41:29. Nedović postiže prve poene na meču - 41:31. Posle prvih 20 minuta, sigurno vođstvo Zvezde - 41:31.
19. minut - Dijaz pogađa  - 36:27. Poeni Dangubića - 38:27.
18. minut - Trojka Micića - 36:25.
17. minut - Suares smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 33:23.
16. minut - Dijaz smanjuje - 31:21. Štimac siguran ispod koša - 33:21.
14. minut - Prvi poeni Suareza - 26:19. Trojka Jovića - 29:19. Novi prodor raspoloženog Jovića, Zvezda na +12 - 31:19.
12. minut - Džekson pogađa sa osam metara - 24:17. Štimac pogađa - 26:17.
11. minut - Prodor Guduruća, koš i faul, Zvezda na +10 - 24:14. Već devet poena mladog beka Zvezde.
10. minut - Vaskez smanjuje - 16:14. Micićevi prvi poeni - 18:14. Gudurić ima tri bacanja, siguran sva tri puta. Posle 10 minuta - 21:14 za Zvezdu.
9. minut - Gudurić pogađa trojku, prvu za Zvezdu - 14:12. Cirbes pogađa, Zvezda u mini seriji, 7:0 - 16:12.
8. minut - Zakucavanje Milera - 9:10. Tomas siguran sa linije slobodnih bacanja - 9:12. Cirbes opet siguran ispod koša, njegov peti poen - 11:12.
7. minut - Crveno-beli slabi u napadu, bez ideje. Srećom, ni gosti nisu ništa precizniji.
5. minut - Kuzminskas najbolji kod gostiju - 7:7. Prvi poeni Nelsona sa linije slobodnih bacanja - 7:9.
4. minut - Cirbes siguran ispod koša - 7:5.
3. minut - Kuzminskas pogađa trojku - 2:5. Jović zasad jedini strelac za Zvezdu - 4:5. Cirbes sa linije slobodnih bacanja jednom siguran - 5:5.
2. minut - Nelson promašuje dva puta. Jović sa linije slobodnih bacanja dovodi Zvezdu u vođstvo - 2:0. Dangubić več načinio dve lične greške. Zakucavanje Vila Tomasa - 2:2.
1. minut - Utakmica je počela. Petorka Zvezde: Jović, Kinsi, Dangubić, Miler i Cirbes.

Unikaha ima skor 2-1,  a Crvena zvezda 1-2. Karte su planule, pa je pola sata pre početka meča, "Pionir" ispunjen do poslednjeg mesta.