0
Nedelja 17.01.2016.
21:34

Cedeviti "šamar" u Zadru, Mega krupnim koracima ka plej-ofu

Iznenađenje. Ili ne... Zadar je drugi put ove sezone "skinuo skalp" Cedeviti (81:72) i na neki način odigrao za Crvenu zvezdu, koja se ponovo uključila u trku za drugo mesto.

ABA liga
Drugi put se radovali Zadrani: Džejkob Pulen (0) u akciji

Filip Kraljević odigrao je maestralan meč u dvorani "Krešimir Ćosić" ubacivši gostujućem sastavu 30 poena (16-12 za dva, 7-6 sl. bacanja), uz sedam skokova i dve asistencije.

Pratili su ga Glen Kouzi i Boris Barać sa po 13, a ne treba izostaviti ni Delaša koji je trijumfu doprineo sa sedam poena, skokova i asistencija, uz neverovatnu trojku sa devet metara u trenucima kada se "lomio" rezultat.

U poraženom timu Džejkob Pulen je imao 23 poena, Miro Bilan je utakmicu završio sa 15 poena i deset skokova, a Henri Voker sa 12 poena i šest skokova.

Zadar i Cedevita su odigrali utakmicu punu preokreta, koju je domaći tim prelomio u drugom poluvremenu. Zadrani su bolje ušli u utakmicu, ali su gosti uzvratili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 24:11, da bi u nastavku usledilo buđenje domaćeg tima. Šampion Hrvatske je na sve načine pokušavao da se vrati u utakmicu, ali je promašajima otišao u poraz.

Mega Leks će, po svemu sudeći, igrati plej-of ove sezone. Sastav Dejana Milojevića rutinski je savladao Tajfun (92:70), uz još jednu dobru partiju Borisa Savovića. Iskusni krilni centar ubacio je 20 poena, uz sedam skokova. Pratili su ga Jaramaz sa 17, odnosno Janković sa 11.

U redovima slovenačkog šampiona najefikasniji je bio Sandi Čebular sa 16 poena.