0
Petak 08.01.2016.
19:00 >> 22:41h

Veseli zakucao Zvezdu!

Drugi poraz crveno-belih u Top 16 fazi Evrolige. U krcatom "Pioniru", Fenerbahče Željka Obradovića očitao je lekciju Crvenoj zvezdi, ubedljivo pobedivši 88:65. Bio je ovom treći uzastopni poraz čete Dejana Radonjića u ovoj godini.

Tanjug
Pero Antić uspeo je da nadmudri Kvinsija Milera u "Pioniru"

Skupoceni tim istanbulskih žuto-plavih razbio je domaćina. Briljirao je nekadašnji igrač Partizana Jan Veseli, koji je dominirao pod obručima. Uspeli su gosti da zaustave igru crveno-belih pod košem, Majk Cirbes je zaustavljen, a bez Nemca, crveno-beli nisu tako opasni.

Igrao se poslednji minut prve četvrtine, kada je kod rezultata 20:20, Dangubić bacio loptu u aut. Dikson je u poslednjem napadu za goste pogodio koš uz faul. Kao da su tada kola Zvezde krenula nizbrdo. Fener je dominirao, iz minuta u minut povećavao prednost.

Odlučujuću prednost tim Željka Obradovića je napravio početkom treće četvrtine, kada su za minut postigli tri trojke (Dikson, Datome i Bogdanović). Zvezda se vratila u igru u 33. minutu, kada je posle trojke Kvinsija Milera bilo 56:67.

Redosled Grupe E: Fenerbahče i Lokomotiva Kubanj po 2-0, Unikaha, Anadolu Efes, Cedevita i Panatinaikos po 1-1, Crvena zvezda i Darušafaka po 0-2.

Međutim, završni udarac četi Dejana Radonjića zadao je Jan Veseli. U tim trenucima, Čeh je radio šta je hteo. Postizao poene, prikucavao posle promašaja, lupao rampe, čak je pogodio i trojku. Srpski internacionalci u dresu gostiju Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić nisu bili raspoloženi.

Kod gostiju, sjajno veče imao je i Luiđi Datome i Ekpe Judo, dok se u finišu raspucao plej Bobi Dikson. Kod crveno-belih jedino je Kvinsi Miler bio na visini zadatka.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 6, Rebić, Dangubić 4, Lazić 1, Micić 5, Tejić, Simonović, Gudurić 9, Jović 8, Miler 21, Cirbes 5, Štimac 6.

FENERBAHČE: Hikmen 2, Hersek, Udo 12, Mahmatoglu, Antić 12, Bogdanović 7, Jurceven, Ugurlu 2, Veseli 15 (15 skokova, 5 rampi), Kalinić, Dikson 10, Datome 21.

40. minut - Kraj utakmice - 65:88.
39. minut - Miler pogađa trojku - 63:81. Amerikanac najbolji u timu Zvezde.
38. minut - Gosti rutinski do druge pobede. Zvezda je upisala i drugi poraz. Dikson za +21 - 81:60.
36. minut - Veseli nastavlja da razbija Zvezdu. Partija sezone nekadašnjeg igrača Partizana. Igra simultanku sa odbranom Zvezde.
35. minut - Trojka Veselog za 56:72. Štimac - 58:72. Datome ne da nadu crveno-belima.
34. minut - Serija Zvezde, domaćin na samo -11 - 56:67 posle trojke Kvinsija Milera. Nada za crveno-bele, opuštanje gostiju.Veseli dominira - 56:69. 10 poena, 12 skokova i 5 rampi Čeha.
33. minut  - Veseli zalepio za tablu Gudurića. Čeh dominira! Micić pogađa, Zvezda smanjuje  - 53:67.
31. minut - Zakucavanje Veselog. Gudurić pogađa trojku - 49:65. Veseli dominira pod obručem - 49:67. Gosti čak 10 ofanzivnih skokova, koji su materijalizovani poenima.
30. minut - Trojka Micića. Posle tri četvrtine, Fener ubedljivo vodi - 63:46.
29. minut - Zvezda očajna sa linije slobodnih bacanja.
27. minut - Gosti sigurnom igrom stižu verovatno do nove, četvrte pobede protiv Zvezde u ovoj sezoni.
26. minut - Trojka Datomea - 37:55. Italijan nerešeova enigma za crveno-bele. Datome za +20  - 37:57.
25. minut - Cirbes siguran samo jednom sa linije slobodnih bacanja, Zvezda smnajuje - 37:52.

24. minut - Kinsi pogađa - 33:49. I Bogdanović pogađa trojku. Gudurić uzvraća - 36:52.

23. minut - Nova trojka, ovaj put Pera Antića, Fener siguran, ubedljiv, 31:49.
22. minut - Poeni Jovića, 31:41. Datome nezaustavljiv - 31:43. Trojka Bobija Diksona - 31:46.
21. minut - Prvi poen u nastavku postiže Majk Cirbes sa linije slobodnih bacanja - 29:41.

20. minut - Trojka Datomea, najveća prednost - 28:39. Judo za +13 - 41:28. Kraj prvog poluvremena, ubedljiva prednost gostiju - 41:28.

19. minut - Jović sa linije slobodnih bacanja smanjuje prednost domaćina - 28:36.
18. minut - Pero Antić iz trećeg pokušaja pogađa za tri poena. Opet serija gostiju - 27:34. Antić sa linije slobodnih bacanja povećava prednost gostiju - 27:36. Miler ima tri lične greške, mora na klupu.
17. minut - Miler sa linije slobodnih bacanja vraća Zvezdu u igru, serija domaćina 7:0. Datome preko ruke - 27:31.
16. minut - Rastrazana igra obe ekipe poslednjih nekoliko minuta. Jović pogađa trojku - 25:29.
15. minut - Cirbes konačno pogađa - 22:29.
14. minut - Neverovatni promašaji Štimca. Veseli kažnjava - 20:29. Serija 11:0 gostiju. Radonjić mora da traži tajm-aut.
13. minut - Antić zakucava - 20:27. Zvezda loša u napadu, bez rešenja kad nema u igri Jovića i Milera.
12. minut - Bogdanović poentira - 20:25. Kriza crveno-belih, serija gostiju 7:0.
10. minut - Bogdanović uzvraća - 20:20. Prvi poeni našeg reprezentativca. Dikson koš uz faul Posle prve četvrtine, 23:20 za goste.
9. minut - Trojka Milera, njegoiv sedmi uzastopni poen. Antić izjednačio - 18:18. Micić prodorom do novog vođstva - 20:18.
8. minut - Prodor Milera - 13:14. Obradović traži tajm-aut. Dangubić za prvo vođstvo Zvezde - 15:14. Judo zasad najveća opsnost po koš crveno-belih - 15:16.
7. minut - Veseli promašuje već 4 slobodna bacanja. Prvi poeni Milera, sa linije slobodnih bacanja - 11:14.
6. minut - Prvi poeni Dangubića, ali vraća Veseli - 7:14. Novi poeni Kinsija - 9:14.
5. minut - Kinsi pogađa - 5:11. Datome samo jednom pogađa - 5:12.
4. minut - Judo opet siguran, već šest poena centra Fenera - 2:9. Cirbes samo jednom pogađa sa linije slobodnih bacanja - 3:9. Datome pogađa - 3:11.
3. minut - Četvrti napad crveno-belih propao. Loš početak domaćina. Judo siguran sa linije slobodnih bacanja - 0:7. Prvi poeni Jovića - 2:7.
2. minut - Trojka Diksona - 0:3. Judo povećava prednost  - 0:5.

1. minut - Utakmica je počela. Za Zvezdi igraju: Jović, Lazić, SImonović, Miler i Cirbes.

Sjajan atmofera pre meča. u "Pioniru" ni igla ne može da padne.
Sat pre meča, "Pionir" je ispunjen do poslednjeg mesta.

Topao doček, "delije" će da prirede Nikoli Kaliniću i Peru Antiću, dok to ne mogu da očekujue nekadašnji igrači Partizana Bogdan Bogdanović i Jan Veseli.