0
Ponedeljak 07.12.2015.
22:44

ABA: Slaba Zvezda na "mišiće" slomila Krku

Zvezda ove sezone ima dva lica, jedno u Evroligi, a drugo u ABA ligi. Dok u Evropi blista, pobeđuje Real, Himki i Bajern, u regionalnom takmičenju crveno-beli su samo bleda senka. To se pokazalo i u Novom Mestu, gde je četa Dejana Radonjića odigrala loš meč, ali na kraju, na "mišiće" uspela da pobedi Krku 71:65 u poslednjem meču 13. kola.

Tanjug
Samo se piše pobeda: Majk Cirbes i Marko Gudurić (Foto: Arhiva)

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, u jednom trenutku imao i +9 (31:22), ali početkom treće četvrtine trgla se Zvezda i dobrom odbranom i poenima Lazića i Cirbesa uspela da preokrene rezultat.

Zvezdino letošnje pojačanje Rajan Tompson za 15 i po minuta u igri imao je "krompirić" u rubrici postignuti koševi!

Gosti su se odlepili sredinom poslednje četvrtine, kada je Jović sa šest poena i Simonović trojkom odveo Zvezdu na +8 - 60:52. Imala je Zvezda i +10 - 66:56, tri minuta pre kraja, ali je tada simultanku sa odbranom gostiju odigrao Lapornik, uspeo da smanji na 68:65, 70 sekundi pre kraja, ali je četa Dejana Radonjića ipak uspela da ostvari deseti trijumf u ABA ligi. U finišu, u penal završnici solidno slobodna bacanja je izvodio Vladimir Štimac.

Najvažnije je, ipak, da su bodovi upisani, pred duel u petak sa Fenerbahčem u Istanbulu, u devetom kolu Evrolige.

Kod crveno-belih najefikansiji su bili Cirbes i Jović sa po 13 poena. Plej Zvezde je imao i 11 asistencija. Lazić i Štimac su ubacili po 10, a Simonović 9. Kod domaćina, jedini dvocifreni strelac bili su Lapornik sa 17 i Lalić sa 12 poena.

Ovim trijumfom, Crvena zvezde je stigla do skora 10-3 i sa Cedevitom deli drugo mesto, sa pobedom manje u odnosu na lidera Budućnost.