Nedelja 08.11.2015.
10:24
Tanjug A

Prvi dabl-dabl Bjelice, Marjanović "mršav"

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je najbolju utakmicu od dolaska u NBA i prvim dabl dablom u velikoj meri doprineo da Minesota posle produžetaka zabeleži pobedu u Čikagu (102:93).

Tanjug/AP
Počeo je: Nemanja Bjelica

U veoma napetoj utakmici Bjelica je za 40 minuta provedenih na parketu zabeležio 17 poena, 11 skokova i pet asistencija. Uz srpskog košarkaša goste su do pobede u Junajted Centru vodili Endru Vigins koji je postigao 31 poen i Tauns sa 17, dok je u poraženom timu najbolji bio Pau Gasol sa 21 poenom, Snel je dodao 14, a po 11 su ubacili Mekdermot, Rouz i Batler.

Klipersi - Hjuston (105:109)

San Antonio slavio je kao domaćin protiv Šarlota rezultatom (114:94), a bivši košarkaš Crvene zvezde, Boban Marjanović je za skoro četiri minuta na parketu zabeležio dva poena i skok.

Teksašani su do pobede stigli posle sjajne treće četvrtine u kojoj ih je maestralno služio šut za tri i postigli su čak 42 poena. U domaćem timu najefikasniji bio je Kavaj Lenard sa 23 poena, Oldridž je dodao 16, a Peti Mils 15 poena. Kod gostiju iz Šarlota najbolji je bio Kemba Voker sa 27 poena, Džeferson je dodao 13, Džeremi Lin 12.

Aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi i dalje ne znaju za poraz u šampionatu, pa ih je i do sedme uzastopne pobede, ovog puta nad Sakramentom (103:94) ponovo vodio sjajni Stefon Kari sa 24 poena, dok je Tompson dodao 18, a Igoudala 14 koševa.

U Sakramentu najbolji su bili Gej i Belineli sa po 22 poena, dok je Rondo dodao 14. Džejms Harden postigao je neverovatnih 46 poena za trijumf Hjustona u Los Anđelesu protiv domaćih Klipersa (109:105).

Pored popularne "brade", Hauard je dodao 20 uz 20 skokova, a Torton je upisao 16 poena. Kod Klipersa najefikasniji je bio Blejk Grifin sa 35 poena i 11 skokova.

U ostalim utakmicama Orlando je u gostima savladao Filadelfiju, Atlanta je kao domaćin pobedila Vašington, Dalas je savladao Nju Orleans, Milvoki je bio bolji od Bruklina, a Juta od Memfisa.