3
Nedelja 20.09.2015.
13:12 >> 16:12h

Francuzima uteha, Srbiji "drvena" medalja!

Ni uteha za "orlove". Litvanija nam je oduzela direktan plasman na Olimpijske igre, a Francuska bronzanu medalju. Ruku na srce, i na ovom meču bolji je slavio. Srbija je šampionat Evrope završila na četvrtoj poziciji.

Reuters
Nikolas Batum nadmudrio Miroslava Raduljicu
Francuska - Srbija 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24)!

"Galski petlovi" su očigledno lakše preboleli neuspeh u polufinalu i na radost više od 25.000 pristalica u dvorani "Pjer Moroa" u Lilu se okitili bronzanom medaljom.

Finale između Španije i Litvanije je na programu u 19.00

Još jedan slab meč odigrali su izabranici Aleksandra Đorđevića. Držali su se svega deset minuta, posle čega je rival preuzeo kontrolu i stečenu prednost čuvao do samog kraja susreta.

Tračak nade da naši momci mogu da uhvate priključak u poslednjoj deonici konstantno su "rušili" Rudi Gober, Evan Furnie i povremeno Toni Parker. Do tog momenta nerešiva enigma za "orlove" bio je bek Nando De Kolo, najefikasniji pojedinac u ekipi Vensana Kolea (20 poena, 3 skoka, 4 asistencije).

Šta reći za 31 pokušaj Srbije za tri poena naspram 24 za dva?! Preciznost unutar linije 6.75 bila je na zadovoljavajućih 58.3 odsto, dok je svega osam ubačenih trojki (23 promašaja) uistinu malo za dovoljno dobre Francuze.

SRBIJA: Teodosić 3, Simonović 3, Kuzmić, Bogdanović 14, Bjelica 12, Marković 8, Kalinić 1, Nedović 9, Milosavljević, Raduljica 11, Erceg 7, Milutnov.

FRANCUSKA: Vesterman, Batum 7, Lovernj 1, Kahudi 2, Parker 13, Furnije 15, Pjetru, De Kolo 20, Dijao 4, Želabal 4, Gober 15, Jaite.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Kraj meča, Francuzima bronza!
37. minut - Bjelicinu trojka nade anulirao je Gober pogotkom uz faul - 72:59.
36. minut - Kada god dođemo u situaciju da smanjimo prednost, neko ishitreno uputi šut za tri ili nesmotreno krene u reket. Nada da možemo do bronze svedena na domen teorije. Furnije ostaje sam, pogađa trojku - 67:55. Tajm aut Srbija
34. minut - Jedan napad Francuza, tri faula za Srbiju! Na kraju je Gober pogodio uz faul, ali nije iskoristio dodatno slobodno bacanje.
33. minut - Raduljica zadaje velike probleme rivalu, u igru je posle tajm auta morao da se vrati Gober. Nedović precizan sa penala, spustili smo deficit ispod deset poena - 60:51.
31. minut - Poslednja deonica je počela. Raduljica odmah "2+1". Parker kao čigra, pogađa iz koraka - 60:47.
30. minut - Izgledalo je trapavo, ali je lopta prošla kroz obruč. Strelac Raduljica. Kraj treće četvrtine.
29. minut - Na trojku Bogdanovića, Furnije odgovara trojkom. De Kolo seče pas ka Teodosiću i poentira - 58:42. Minut odmora traži Đorđević.
27. minut - Rešenja očigledno van linije 6.75  nema, bar što se nas tiče. Serija "trikolora" 8:0.
26. minut - Parker pogađa oba penala, Batum iz kontre poentira za novih "plus devet" - 48:39. Tajm aut Srbija.
24. minut - Alej ap, Parker za Batuma (44:36). Teodosić je iznudio tri slobodna bacanja, stoprocentan učinak.
22. minut - Raduljica školski. Finta uručenja, potom solo prodor i zakucavanje. De Kolo se "prošetao" i lagano poentirao.
21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Gober polovičan sa penala, potom "lepi" Raduljicu - 38:32.
Francuska je šutnula iz igre 11 puta više od nas (od 36 pogodila 13, mi od 25 pogodili 11). Šutnuli smo osam puta za dva poena, pogodili šest puta. Za tri - 17-5! Najefikasniji u našem sastavu je Bogdanović sa devet poena, Bjelica je ubacio sedam, a Marković šest (dve trojke). U redovima domaćina najviše poena postigao je De Kolo (10). Furnie i Parker dodali su po sedam.
20. minut - Konačno! Bjelica pogađa trojku iz četvrtog pokušaja i prekida nalet Francuza. Parker nije bio precizan iz solo prodora, Kalinić je bio fauliran, polovično precizan. Poluvreme! - 37:32.
19. minut - "Orlovima" ništa ne polazi za rukom, "galskim petlovima" praktično sve. De Kolo, Batum, Gober... Iz svih pozicija primamo koševe - 37:28.
17. minut - Preteranim čuvanjem Goberovog skoka u napadu dozvolili smo Kaudiju da se istakne. Marković promašuje treći pokušaj za tri. Autokoš "orlova" - 31:28. Minut odmora prinuđen da zatraži Aleksandar Đorđević.
16. minut - Dve trojke Stefana Markovića, uz odlično trčanje u kontru vratili su Srbiji prednost - 28:27.
14. minut - Od 16:20 do 23:20. Francuzi su malo stegli u odbrani i uspeli da "pomrse račune" našim momcima. Furnije je pogodio trojku, Parker dvojku, potom Furnije ispravlja promašaj Gobera. Tajm aut Srbija.
12. minut - Bogdanse baš razigrao. Iz odličnog prodora ubacuje svoj deveti poen. Tajm aut Francuska.
11. minut - Počeo je drugi kvartal. Parker izbija loptu Raduljici, Francuzi nisu šutnuli za 24 sekunde. Bogdan precizan za prvo vođstvo Srbije - 18:16.
10. minut - Mini serija "orlova" 5:0. Bogdanović je iz kontre "četiri na dva" pogodio trojku, potom bio fauliran pri skoku u odbrani. Bonus ga je odveo na liniju za slobodna bacanja, oba puta je bio precizan. Kraj prve deonice - 16:16.
8. minut - De Kolo nastavlja da rešeta, jedini je raspoložen akter na ovom susretu (13:9). Erceg pogađa (uz nedosuđen faul), potom je oba puta bio neprecizan sa penala.
6. minut - Posle druge promašene trojke, Bjelica je udario bananu Parkeru. Đorđević zbog blagog protesta dobija tehničku. Očekivano "navlačenje" od stranje arbitara na strnu domaćina... - 10:9.
5. minut - Parkeru su poklonjena dva slobodna bacanja, s obzirom da je napravio čiste korake. Prvu trojku iz četvrtog pokušaja za Srbiju postiže Simonović - 7:5.
4. minut - Dva minuta bez poena na obe strane... Obe reprezentacije rešenja pokušavaju da pronađu van linije 6.75.
2. minut - Raduljica precizan iz reketa, De Kolo se "ušunjao" i postigao lake poene - 5:2.
1. minut - Utakmica je počela, De Kolo odmah iz ugla pogađa trojku. Bjelica je u prvom našem napadu nagazio aut liniju.