1
Nedelja 06.09.2015.
14:10 >> 17:08h

Doktor Bjelica srušio Nemce u poslednjoj sekundi!

Bajka traje. "Orlovi" su košem Nemanje Bjelice 0,9 sekundi pre kraja dobili strahovito tešku bitku protiv Nemačke 68:66 (19:18, 20:20, 11:10, 18:18) i ostvarili drugu pobedu iz isto toliko mečeva na Evrobasketu.

Tanjug/AP
Vođa: Nemanja Bjelica

Neviđena drama, kakvu samo košarka može da priredi, viđena je u "Mercedes Benc areni". Meč je rešen u poslednjim sekundama meča.

Srbija je imala poslednji napad od 24 sekunde. Teodosić je držao loptu do kraja, ali ga je Šreder faulirao na šest sekundi do kraja, pošto Nemci još nisu izašli iz bonusa. Imali su još jedan ”mali faul”, pa je na 3,7 sekundi do kraja Srbija imala poslednji napad, za koji je Sale Đorđević uzeo tajm aut.

SRBIJA: Teodosić 8 (3 sk, 4 as, 9-0 za tri), Simonović 5, Kuzmić 4 (7 sk), Bogdanović 9 (4 as), Bjelica 12 (3 sk, 3 as), Marković 2, Kalinić 6, Nedović 6 (7 sk), Milosavljević, Raduljica 7 (4 sk), Ergeg 9, Milutinov.

NEMAČKA: Maodo Lo, Nils Gifaj 3, Aleks King, Hajko Šafarcik 11, Karsten Tada, Tibor Plajs 15 (7 sk), Robin Bencing (povređen), Dirk Novicki 15 (10 sk), Paul Cipser 2 (6 sk, 5 as), Denis Šreder 11 (6 as), Anton Gavel 4, Johanes Vojtman 5.

U veoma teškom i neizvesnom meču ni jedna ekipa nije uspevala da se značajno rezultatski odlepi. Nemci su dobro šutirali za tri poena tokom većeg dela meča, dok je Srbiji taj segment bio loš tokom tri četvrtine. Ipak, proradio je kada je bilo najbitnije, u poslednjoj deonici. Tada je serijom trojki Srbija "zakuvala" situaciju na susretu. A na kraju ga u poslednjim sekundama meča i rešila.

Posle još jednog sjajnog izdanja naše momke očekuje dan odmora, pa susret sa Islanđanima od 14.30 u utorak, dok Nemci od 17.45, istog dana, igraju sa Turskom.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Bjelica siguran u prodoru. Doktorski! U stilu Dejana Bodiroge i veoma važno polaganje. Srbija vodi na minut i po do kraja! Novicki zaustavljen prekršajem, ali polovičan. Nemanja Nedović probija lucidno odbranu "pancera" i ponovo imamo plus tri na 54 sekunde pre kraja. Šafarcik posle duge akcije precizan u šutu za tri. Nerešeno je. Imamo 23 sekunde. Bjelicaaaaaaaa!!! Pogodio je 0.9 sekundi pre kraja. Nemci traže tajm aut, ali džaba. Kraj utakmice.
38. minut - Plajs je vezao četiri poena, a posle pete lične Stefana Markovića Šreder slobodnim bacanjima diže razliku na plus tri - 62:59. Ima Srbija odgovor, on se zove Zoran Erceg. Trojka!!!
36. minut - Posle promašaja Novickog i Bogdanovića, legendarni Nemac prihvata pod košem pas Šredera i smanjuje na 56:55. Tajm aut Srbija. Treću trojku za "orlove" pogađa Bjelica, u pravom trenutku.
34. minut - Precizan je Bogdanović sa penala, potom i Kuzmić sa distance, a Šafarcik ubacuje trojku.
32. minut - Bogdanović za Kuzmića, zakucavanje - 52:48. Zipser sa druge strane vraća na lep način.
30. minut - Bogdanović je vezao dva promašaja van linije 6,75 (ukupno šutiramo 20-2), Plajs udario je lupio rampu Nedoviću, ali je Nemanja u kontri izbio loptu Gifaju i sprečio lake poene. Erceg maestralno pogađa uz faul, na tri sekunde pre kraja treće deonice. Ipak, nije pogodio dodatno bacanje. Kraj treće četvrtine.
28. minut - Osmelio se Bogdanović i pogodio za dva, a Nedović najzad precizan van 6.75. Srbija opet vodi.
26. minut - Srbija je promašila 11 vezanih šuteva za tri poena! Sa takvim procentima je veoma teško igrati, ali se Srbija i dalje drži.
24. minut - Novicki promašio trojku iz ćoška, a neprecizan i Teodosić. Koš Raduljice poništen je zbog hvatanja za obruč dok lopta još nije prošla kroz isti. Promašio je opet Novicki, ali i Bogdanović.
22. minut - Treća četvrtina počinje trojkom Gavela i promašajem Markovića iz statičnog napada i potpuno neizrađene pozicije. Fauliran je potom Plajs i siguran sa penala. Pogađa i Raduljica.
20. minut - Poluvreme! Teška bitka, teška borba... Jedva smo stigli do poena prednosti.
19. minut - Srbija posle dugo, dugo vremena u prednosti. Raduljica je je bio polovičan sa penala, a Simonović na odlično dodavanje Bjelice pogađa "dva plus jedan".
17. minut - Zakuvalo se u "Mercedes Benc Areni". Nemci potpuno razigrani, Srbija timski drži priključak (38:35). Tajm aut Nemačka.
15. minut - Potpuno se razigrao Novicki, već je na 9 poena (28:23)... Teodosić je iskreirao odličan prodor, a potom pretrpeo divljački faul od strane Voitmana. Oba puta precizan sa penala.
13. minut - Šavracik precizan van linije 6.75 (23:19), Đorđević prinuđen da traži minut odmora.
11. minut - Počela je druga deonica, Novicki sa distance vraća minimalnu prednost Nemcima.
10. minut - Kraj prve deonice, vodimo "pola" koša - 19:18.
9. minut - Izabranici Aleksandra Đorđevića na seriju odgovaraju serijom (9:3). Poene su postizali Erceg (2/4 slobodna bacanja), Simonović (2/2 sl. bacanja), Bogdanović trojka, Nedović za dva.
7. minut - Serija 7:0 Nemaca, sve poene dao je Plajs (13:7), Nedović prekida nalet domaćina.
4. minut - Bjelica povećava prednost jednim pogođenim bacanjem.
3. minut - Dva lagana koša, prvo Kalinić zakucava, potom Raduljica iz prodora ubacuje polaganje. Posle faula Plajsa nad Bjelicom, strateg "pancera" traži tajm aut - 8:6.
1. minut - Utakmica je počela. Bjelica je oba puta bio precizan sa penala, Novicki uzvratio karakterističnim "fejd avejem". Razigrao se i Šreder - 6:6.