Utorak 9. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 09.05.2010.
16:45
Vestionline A

Bartomeu: Beogradu Final 4, Partizan bez 'A' licence

Izvršni direktor košarkaške Evrolige Đordi Bartomeu najavio je da će glavni grad Srbije, Beograd, uskoro biti domaćin finalnog turnira elitnog takmičenja!

On je priznao da je Evroliga prethodnih godina nudila domaćinstvo završnice Beogradu i Zagrebu, ali da su vlasti tih gradova odbile organizaciju.

"Nudili smo fajnal-for Beogradu i Zagrebu, ali nismo naišli na želju tih ljudi da budu domaćini. Zagreb nije pokazao interesovanje u tom trenutku, a Beograd je kao prioritet postavio Univerzijadu koja se tada održavala", rekao je Bartomeu novinarima u Parizu, gde se održava ovogodišnji finalni turnir.

On je dodao da čelnici Evrolige imaju veliki broj zainteresovanih gradova koji bi želeli da organizuju završni turnir.

"Spisak je veoma dugačak, a mi imamo u vidu i Beograd. Pitanje je kada će takmičenje biti u Srbiji, ali mislim da će se to desiti pre ili kasnije", potvrdio je Bartomeu.

Direktor Evrolige je najavio i da Partizan neće u skorijoj budućnosti dobiti A licencu ovog takmičenja, kao i nijedan drugi klub iz regiona.

"Prošle godine smo imali sastanke sa ljudima iz Jadranske lige da bismo rešili sva pitanja. Dogovor je i dalje na snazi, a on kaže da će Partizan, Cibona i Olimpija igrati Evroligu dve godine. Kada dogovor istekne, očekujem da ponovo pregledamo A licence, ali iskreno ne verujem da će iko iz regiona uskoro dobiti A licencu", rekao je Bartomeu.

On je potvrdio da Evroliga ima ambiciju da u svojim redovima ima stabilne klubove, sa jakim tržištem.

"Želimo grupu timova sa velikih i stabilnih tržišta. Naravno, nećemo zaboraviti ni nacionalne prvake. želimo da u Evroligi imamo klubove iz Nemačke, Francuske i Poljske, a jako je važno i da nam dvorane budu pune. Recimo, Barselona i Fenerbahče kao domaćini imaju problema sa posetom, a Montepaski iz Sijene ima problema sa malim kapacitetom dvorane", dodaje Bartomeu.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2025 © - vesti online